Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Oltcit 11 RL cu injectie

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
1992
110.000 km reali
- Motor segmentat la ~75.000. Merge perfect civilizat, benzinica Lukoil eurosupernemaiparatreissaptecincisutekilu. Sta numai pe ulei Mobil 1. Ba mint, a inceput sa piarda pe la pompa da benzen, si am completat cu Lukoil.
- Cutie 4 RO, sa va fereasca al de la conducere de asa ceva, in afara orasului. E ca si cum ai lua o negresa capabila, cu juma de metru de cilindru, si ai pune-o sa se alea numai cu chinezi cu pistonele de 10 cm ...
Asa si a mea, e supercapabila, initial accelereaza de numa numa, da 150 din ea in regim constant, si la sigur, dar in viteza a 4-a se duce totu dracului, e total sufocat potentialul, si pina ajungi la aia 150, se duc 2 mp3-uri ...
- Bujii eftineee, de cred ca ma bate Razvan odata ... Fise siliconice.
- Aprindere TRS, delcoi frantuzex, facut din bucati totul. maare chestie aprinderea asta, recomand cu caldura.
- Roti normale, caucioace spate michelin, din 1992, dar cu camera pa ele... Refuza ale naibii sa se uzeze, io ce sa fac. Fata Malatesta reshapat. jentile de dragasani, da nu le schimb ca fura ochii la politzai, si cu ce am sub capota intru in alte alea
- amortizoare varza. Am bare torsiune CS, si trebuie si neste amortizoare tari, sa fac totul acum, ca s-a dus si bucsaraia.
- NU AM PRAGURI. Mi se pare la limita ... nu zic a ce, sa iti pui praguri in Bucuresti, mai ales daca te pune dracu sau nevasta sa cari un frigider ceva, si sa treci intersectia de la Timisoara cu Milea proaspat facuta supraetajat cu linia de tramvai. Cind fac amortzitoarele, ridic un dinte mai sus barele, na !
- centuri retractabile cu bunavointa, scaune culisante/rabatabile idem. Bancheta spate se rabateaza, cu tot cu centurile pe afara ...

Uite si poza, scuze, nu am alta pe aici ... e aia din dreapta sus, daca aveti dubii

Vise:
1. Sa fac amortzitoarele si barele si bucsaraia sa fie tari in curbe desi fundul sus. De ce ? Pai mi se pare stupid competitiile gen liniutza, mie dati-mi competitii VTM, de macadam frate, sau macar serpentine, curbe in padure ....
Unde le fac ? la nenea Flascu, cu respect. Indiferent de orice, E BUN, NENE, LA OLTCITURI !

2. Sa fac buleftrica struna, sa schimb firele cu unele groase, sa schimb toate contactele, sa pun becuri de 90 corect alimentate, sa fie totul izolat, mama lui de oltic...

3. Sa ..... termin cu adevarat injectzica, si sa am martori frate cind oi face 9 secunde 0/100, indiferent de consum, dupa care sa merg si io in sfarsit cu 9 litri in oras ......
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum