Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

masina mea B-06-SBL sugestii - pareri
Pagina 1, 2, 3  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
km 40 000
cv 5 ro
alarma +inchidere , deschidere portbagaj
amortizor capota
urmeaza geamuri electrice
este lasata un dinte de fata ,muzica mp3 Pioneer , boxe fata Pioneer, boxe spate LG , subwoofer....

jantele sun ale lui CORBU
la interior am pus pormire pe buton
leduri in plafoniera
leduri la reglajele de la climatizre
urmeaza leduri la bord si cam atat ca nu sunt bani ai schimbat cumva si amortizoarele fata pentru ca ai lasat-o un dinte?
Vreau si eu sa o las, dar sa nu schimb amortizoarele si am inteles ca pentru un dinte trebuie obligatoriu schimbate si amortizoarele. Tu ce sfat poti sa-mi dai din experienta cu masina ta? Masina o poti lasa si asa dar topaie de bot .

Amortizoarele fata trebuiesc schimbate . Poti pune amortizoare noi sau poti pune amortizoare de spate mai exact cand topaie? la curbe, la gropi? si topaie inseamna ca se desprind rotile de pe asfalt? pe curbe se tine bine la gropi iti rupe ficatii sambata schimb pragurile impletite cu unele simple
asa ca cine vrea praguri impletite de fibra le dau cu 40 ron incepand de sambata

mai fac poze si cu interiorul sambata daca fac rost de un aparat foto Cum arata alea impletite? Sunt in stare buna, nelovite, nenimica? pragurile nu sunt sparte doar ca trebuiesc chituite si vopsite
cel mai bine vi si le vezi sunt puse pe masina momentan
eu stau in zona mega image dr taberei OK, sper sa am timp pana sambata sa trec. De vopsit oricum le faceam culoarea masinii.
AdyAero a scris:OK, sper sa am timp pana sambata sa trec. De vopsit oricum le faceam culoarea masinii.

AdyAero te astept sa vii daca vrei sa le vezi eu astazi le dau jos de pe masina

sau daca vii sigur la intalnire le dau cu 40 ron (ti le pot aduce la intalnire) pragurile nu se mai dau
imi pare rau adyaero pt masina ta sa speram ca iese bine

astazi am descoperit ca dedesubtul bandourile de pe aripile spate am rugina la greu sper sa ma mai tina pana la anu in primavara sau pana oi face rost de bani sa le shimb

am astupat gaura de la butucul de la haion
am schimbat un semnal de pe aripa care era defect si cu vopsea pe el MAsina mea este kitch? de aceea nu primesc eu nici un raspuns sau vreo sugestie? Am eu o intrebare la tine.
Caracatita si tabla ce inveleste motorul, sunt inox? sau le-ai dat cu ceva special sa arate asa? sunt date cu spray argintiu b;ocul motor ,cutia de viteze si toate tevi;e din compartimentul motor sunt date cu spray care rezista la 700 de grade
eu am cumparat spray-ul de la Augsburg si am dat 26,5 ron (se gasesc si alte culori ) alte noutati

pana la urma am schimbat pragurile impletite cu unle simple
cumparat jante de axel de aluminiu (din pacate sunt pe 13,5 ,macar au fot ieftine si cauciucurile mai au carne)
am montat emblema de citronel

am desfintat nutucul de la haion

si alte poze

sa iti traiasca "nutucul de la haion" si restul masinii... acu zi si tu ce ai mai facut de curand, caci emblema aia ai montato` pe vremea farului .

Oricum masina arata demential... pacat ca inca nu are soferu permis montat geamuri electrice
montat ceasuri pe stalpul din stanga :
- voltmetru
- vacum ( trebuie sa pozitonez corect furtunul nu cum l-am pus eu )
-presiune ulei
-temperatura ulei
pentru presiune ulei si temperatura trebuie facuta reductia pentru sonde .... noile mele roti de la masina

maine fac mai multe poze ii shade' bine bre...sa le rulezi sanatos new entry

poze noi fara bara fata

in prima poza faci reclama la suc ...frumoase jantele
Razwan a scris:in prima poza faci reclama la suc ...frumoase jantele

e reclama mascata dar sssst nu mai spune la nimeni glumeam Da cartonu' dom'le, cartonu? Ala pe cand? duminica am montat amortizoarele dar intre timp am renuntat la QH-urile pe gaz si am luat niste Monroe pe gaz care sunt ceva mai scurte decat QH-urile si o idee mai tari bre, ce cod au Monroe astea ? si cam cat au fost? alf codul o sa ma uit diseara si iti spun daca vrei imi lasi bani si iti iau eu costa un jur de 3 mil si ceva amortizoare monroe nu se mai aduc
imi pare rau alf
daca vrei qh te pot ajuta zimi si mie de unde ti-ai luat ceasurile alea suplimentare de pe stalp...cat ai dat pe ele.poti sa imi faci si mie rost de un set? tot asa cu lumina rosie daca poti
DexterLAB a scris:zimi si mie de unde ti-ai luat ceasurile alea suplimentare de pe stalp...cat ai dat pe ele.poti sa imi faci si mie rost de un set? tot asa cu lumina rosie daca poti

este in jur de 150 lei unu sunt Raid HP nu sunt din targ
te costa in jur de 500 lei cu tot cu sonde si suportul de pe stalp
poti trimite bani iti iau si iti trimit cu tot cu factura

http://www.autoaccesorii.ro/standard_category.php?parent=52
http://www.autoaccesorii.ro/standard_category.php?parent=56 cu parere de rau masina este in curs de dezmembrare

urmeaza ceva .... mai bun bai..ce v-a apucat pe toti ??? Pacat de ea..sper sa ajunga la cineva de incredere piesele. .. Cica nu schimba marca. Doar modelu'. prima poza din pacate atat am apucat sa fac

Hai cu cazanuuuuuuu' da da cazanu la treaba molo Bre, a mea e cazan Cazanu' , remember? Ups. Scuze kft-ule...

Moro, hai cu tomberonuuuuuuuu' astazi ... am facut niste poze

apoi astazi am rezolvat scurgerile de ulei capace culbutori si mai scuipa nitel ulei pe la conducte erau slabe
apoi am dat caseta de directie jos ca mi s-a spus ca a fost desfacuta complet si curatata si nu se stie daca s-a pus totul bine la loc

si cam atat pentru astazi La montarea casetei vezi sa nu uiti sa pui inapoi si burduful ala de pe coloana de directi de la intrarea in habitaclu.Vine frigul si vei injura de toti sfintii ca nu stii pe unde vine un firicel de aer rece pe la picioare. multumesc de informatie Dan , am retinut firiceeeeel de aer rece
ai racit si nu-ti mai treceeee
(se canta pe "Trandafir de la Moldova").

Asa am eu, dar nasol nu e firicelul, mai nasol e ca-ti intra toate mirosurile de pe strada si gazele de la masinile din fata.
Se pune simplu burduful ala? Se gaseste de cumparat? Ca acum am infundat o carpeta cu rapirea din serai. Relativ usor.Trebuie demontata aeroterma.Cu un pic de atentie se introduce la locul lui.Vezi ca la prtea care vine in caroserie e un canal.In interiorul canalului trebuie prinsa tabla de la caroserie. este bine ca am loc , ca nu am aeroterma
sambata am desfacut toata directia (bare torsiune , pivoti , rotule caroserie , bucsi amortizoare ) scos pivotii superiori

maine pun altii apoi mai tre sa scot pivotii inferiori
sa montez caseta de directie
sa schimb planetarele

apoi trec la frane placerea mea
era sa uit si un amortizor spate trebuie montat
coborata de spate si cam asta ar fi partea mecanica

apoi incepe distractia cu interiorul (partea electrica)

si lista continua Pei de ce naiba ai dat Oltcitul ala superb si te-ai apucat de asta?? Pai... in mare parte din cauza cancerului, aka rugina. O sa arate bine si masina asta, trebe doar putin timp. incepe deja sa prinda forma am terminat suspensia fata . schimbat pivoti ....etc ,vasilica la greu la brate ,am coborat-o

maine incerc sa ma ocup de spate

asta a fost ultima zi a SBL-ului

Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum