Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

masina mea B-06-SBL sugestii - pareri
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
intre timp masina a primit cadou un set de jante de aliaj cu tot cu butuci modificati (multumesc lui DanMk20), urmeaza sa le pun dar pacat ca a inceput sa ninga
andreimorocos a scris:intre timp masina a primit cadou un set de jante de aliaj cu tot cu butuci modificati (multumesc lui DanMk20), urmeaza sa le pun dar pacat ca a inceput sa ninga

Sa le stapanesti sanatos si sper sa nu-ti la fel de multe belele cat mi-au facut mie astazi am montat butuci fata si spate , am pus jantele , pragurile
surprinzator am reglat bine suspensia
multumesc pentru ajutorul acordat lui Pupa
poze

acum urmeaza partea cea mai grea .... modificarile la bord .. si interiorul frumoasa "coaja " bre mai o cobori si tu o leaca si este perfect ..
bafta in continuare.. Hai ca esti pe drumul cel bun, draga Morlo. Asteptam si interiorul ala, ca de cand ne ameninti. mmm nu imi mai trebe masina coborata mult

stiu ce inseamna sa dai cu ea de toate cataroaiele
este de ajuns , cealalta a fost mai jos
cand oi reusii sa scot bratele spate poate o voi cobora de spate nitel Usor usor prinde contur Imi poti explica si mie cum ai pus ledurile in bord,cate leduri au trebuit,si cum se monteaza
Andutu TZH a scris:Usor usor prinde contur Imi poti explica si mie cum ai pus ledurile in bord,cate leduri au trebuit,si cum se monteaza

bordul este facut de Iulicuta2000 el iti poate da mai multe detalii Ca sa le pui ai nevoie de vointa,indeminare si..........multa,da multa rabdare. Succes in continuare cu masina . multumesc astazi am vopsit bordul inferior ...
maine sper sa pun scaunele si mocheta
sa fac curat apoi sa vad cum rezolv odata cu franele Spor la lucru! intre timp masina a primit alte jante , un kit de xenon ,am montat scaunele , volan sport

http://forum.4tuning.ro/attachment.php?attachmentid=886713&d=1240356896
http://forum.4tuning.ro/attachment.php?attachmentid=886715&d=1240356896
http://forum.4tuning.ro/attachment.php?attachmentid=886714&d=1240356896
andreimorocos a scris:intre timp masina a primit alte jante , un kit de xenon ,am montat scaunele , volan sport

De unde ai luat kitul de xenon si cat te-a costat? Sunt superbe jantele! Dar si farurile .Ai o masina facuta cu mult bun gust.Felicitari! astazi am montat niste geamuri ionizate pe spate ( laterale si luneta )

si o parte dein interior

Acu' are geamuri spate + luneta ionizate.
Sac Moro', am scris inaintea ta mai uitate odata ) la ora ) Sa le stapanesti sanatos Moro ...sa vezi ce o sa se admire gagicile in ele asta cu gagicile este buna salut. Cat te-a ajuns ionizarea geamurilor + hayonului? Nu se iau milogii de tine?
Arata Foarte bine masinutsa un ionizat complet spate ( geamuri laterale + luneta ) costa 350 lei inclus in pret demontare - montare geamuri poze noi cu cazanul

Ptiu!! Urat spoiler ti-ai tras pe spate. Moro, cu rotile alea ce ai de gand ? Le mai pastrezi ? Stiu niste baieti care cu bucurie le-ar demonta de la tine de pe masina!

Spor la munca! le pastrez ca nu am ce pune in locul lor ... nu am alti butuci ... si nici alte jante Ce frumos migreaza piesele de la DanMK20 la Moro si invers
Faina bre, imi place. Mai putin spoileru' spate, da' ata ete spoilerul spate am niste planuri cu el sa vedem daca imi ies Ii sta bine cu masca de fibra ,dar volanu ala nu e prea mare??
Ce a patit bordu inferior?
Motoru ceva nou pe la el? volanul nu este deloc mare
maine am sa am o incercare de a schimba instalatia electrica pe fata de aceea nu este bordul inferior
inca o poza
trebuie dat jos si bordul superior,aeroterma,bateria.... cunosc :d masina mea este 90 % desfacuta partea de bord Moro, vopseste si tu calandru' ala in culoarea caroseriei. astazi cu chiu cu vai am reusit sa fac instalatia electrica sa functioneze

inca sunt in parcare lucrez la masina Pentru ca titlul spune sugestii si pareri iti sugerez sa n-o mai arzi aiurea si sa te apuci sa strangi bani pentru scoala de soferi.Nu cred ca esti atat de nabab incat sa-ti permiti mereu sofer! un mic update

roti "noi "( tot la mine s-au intors )

haion drept ( multumesc Chivu)
bara fata si bara spate faceti o oferta si veniti si le luati
cu putin noroc saptamana viitoare ajunge la retusuri de vopsea
poze

S-au intors si arata cum trebuiau sa arate cand au plecat de la tine. Sa le invarti cu placere. bafta moro cu masina,ne auzim cat de curand in bucuresti .cu oltcitul lui chivu ce se mai aude?ala rosu de la gc .jantele aste nu sau fost pe masina lui iulicuta fratee ...de nu ati plimbat jantele aleaa
moro zici ca-mi vinzi mie ceasurile suplimentare dupa stalp ff draguta masina! sa o plimbi cu placere si fara reparatii capitale . imi plac farurile; m-ar tenta si pe mine sa mi le fac asa. acum intreb pe toti cei care le au facute astfel: e vreo problema cu legea din cauza farurilor? ca nu as vrea sa ma trezesc fara talon
ma refer la versiunea de faruri vopsite cu negru
tiga a scris:fratee ...moro zici ca-mi vinzi mie ceasurile suplimentare dupa stalp

nici vorba ... chiar daca nu voi mai avea aceasta masina ceasurile nu se dau
moro a scris:nici vorba ... chiar daca nu voi mai avea aceasta masina ceasurile nu se dau

hai breee, am incercat si eu
lasa ca pana imi iau eu ceasuri le imprumut pe alea dupa clio masina se vinde topicul este la vanzari .
se poate inchide acest topic sper ca nu renunti la oltcit...definitiv o iau de la capat cu proiectul.... in weekend voi incerca sa fac ceva ce nu am mai facut de mult .... detalii si poze dupa acest weekend. ( masina nu se mai vinde , o pastrez ) Asa te vreau Morosane . bine morooo Sa vezi si sa nu crezi... Poate mai e totusi o sansa si ptr tine, draga Mormo. Astept cu nerabdare ceva de la tine Pupa.( sti tu ce )
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum