Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Oltcit club 11R, SM-03-JMR

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Salut tuturor, uite poze si cu masinutza mea(Este un CLUB 11 R din 90'). A stat 5 luni in service, dar eu zic ca a meritat. I-am pus si ceva jante de citroen, tot de otel ce-i drept dar sint chiar o idee mai late. La interior nu am apucat sa lucrez foarte mult. Am facut panoul de pe tavan, acum e cu imitatie de piele neagra, am facut bordul, cu vopsea speciala ptr plastic(vopsea ptr machete, e foarte buna, adera foarte bine) e negru cu galben si am facut si schimbatorul(am vopsit si carcasa de plastic in negru, i-am pus un burduf de schimbator din piele neagra si un cap de schimbator de viteze, negru cu galben si ceva aluminiu,(a iesit foarte bine)dupa mine. Din pacate panourile de pe usi si din spate si scaunele(huse negru cu galben), nu le-am facut inca, nu am avut timp, urmeaza, urmeaza si muzica dar numa dupa ce imi pun alarma si inchidere centralizata ptr ca nu am garaj. Nu am apucat sa fac poze la interior, ptr ca aparatul nu e al meu, dar fac cat de curand. Cele din exterior, iata-le.(nr de inmatriculare nu mai sint alea acum e SM84PAL arata bine sa-o conduci fericit si sa te bucuri mult timp de acum incolo de ea
simt totusi nevoia sa critic spoilerul ala imens de pe fata
era bine sa-ti fi montat inchidere sau macar un actuator la haion...sa astupi cu totu gaura butucului din spate(pentru mai multa siguranta )
cum se cheama culoarea? Cred ca e vorba de =albastru elecric=.

P.S.masina este superba Mercy de urari, culoarea e intradevar albastru electric de la Policolor(nu vreau sa fac reclama ) Voi monta inchiderea centralizata si la haion(sper sa se poata) si atunci voi scoate iala de la portbagaj si voi astupa gaura, chestia aceea cu care se deschide portbagajul(sper sa nu radeti de mine dar nu stiu cum ii zice) o voi lasa ca nu am idee altfel cum as deschide portbagajul(deschidere electronica????se poate monta asa ceva?). Sa stiti ca mi-au mai critict un pic si altii spoilerul acela mare din fata, dar mie unu imi place, sper numa' sa nu i-au la iarna locul plugul de dezapezire Lasă ca o să vezi tu la iarnă cum o să faci urmărire cu plugul de la primărie.
una peste alta culoarea e suberbă și oricum fiecare cu gustul său.Spor la treabă si să o stapinesti sanatos.
(capacele de matiz ,alea in 5 colțuri,in formă de stea dau foarte bine pe jante normale de oltean vopsite negru)
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum