Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

oltcit club - dj63cro
Pagina 1, 2, 3  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
oltcit club 11 rm..an fabricatie 1990 .. cat de curand o voi transforma in club

doar plafonul si spoileraia ne desparte....

la o prima privire...puteam sa jur ca sunt poze cu rabla mea
valib a scris:

doar plafonul si spoileraia ne desparte....

la o prima privire...puteam sa jur ca sunt poze cu rabla mea
surori ii schimb culoarea

nu te mai lua dupa mine
valib a scris:ii schimb culoarea

nu te mai lua dupa mine
poze mai recente cu rapciuga mea [IMG]http://img68.imageshack.[URL=http://img413.imageshack.us/my.php?image=poza113eo7.jpg] us/img68/1084/picture685ee2.th.jpg[/IMG][/URL] poze mai recente iubesc kitu tuning care il ai tu...cat ai platit pentru el?
IndyGG a scris:iubesc kitu tuning care il ai tu...cat ai platit pentru el?
la vremea respectiva am dat pe spoileru fata 3 mil si ceva..nu mai stiu exact..pragurile sunt modelul de la fibrocom doar ca sunt ceva mai rezistente...am dat 1 mil 700 si bara de spate pe care o aveam era tot modelul de la fibrocom numai ca era putin modificata de mine..
kitul din poze nu il mai am..momentan lucrez la alte spoilere..pragurile vor ramane aceleasi doar ca voi scurta cativa cm din ele..
rog adminul sa schimbe titlul topicului in "oltcit club dj63cro" si eu mi-as cumpara un spoiler din ala...de unde mi-as putea achizitiona unu ca nu gasesc nicaieri mai bag niste poze cu ce s-a mai facut la coaja

mai incercam odata.... Nici nu mai seamana acum fata de cum era in primele poze, ai muncit mult, se vede ce ai facut...Ce nu-mi place e ca nu l-ai vopsit inca si asta cand o sa se intample
PS:Acum ce jante ai, alea pe 14?
Razwan a scris:Nici nu mai seamana acum fata de cum era in primele poze, ai muncit mult, se vede ce ai facut...Ce nu-mi place e ca nu l-ai vopsit inca si asta cand o sa se intample
PS:Acum ce jante ai, alea pe 14?
nu l-am vopsit pt ca momentan am investit in celalalt...86 mic...sper ca in o luna max 2 sa o vopsesc..
jantele sunt pe 15
si o poza cu interioru
Laure2fast a scris:
jantele sunt pe 15

Ma refeream la alea negre,care sigur sunt pe 14 si sunt de cielo .....imi placeau mai mult alea borbet pe 16
Oglinzile de bmw merg fara modificari, alte gauri etc.
Razwan a scris:
Laure2fast a scris:
jantele sunt pe 15

Ma refeream la alea negre,care sigur sunt pe 14 si sunt de cielo .....imi placeau mai mult alea borbet pe 16
Oglinzile de bmw merg fara modificari, alte gauri etc.

sunt pe 13 alea de renault ..pana la urma tot jante dealea imi iau..ori borbet a ori brock b1...
la oglinzi trebuie sa dai o gaura la surubu din partea de sus..in rest vin la fix Am crezut ca sunt de cielo ca ale lu tata arata exact la fel numai sunt pe 14
Arata foarte bine cu oglinzile alea, neaparat trebuie sa fac o vizita la dezmembrari sa-mi i-au si eu
Razwan a scris:Am crezut ca sunt de cielo ca ale lu tata arata exact la fel numai sunt pe 14
Arata foarte bine cu oglinzile alea, neaparat trebuie sa fac o vizita la dezmembrari sa-mi i-au si eu
gasesti si pe net..sunt baieti care desmembreaza bmw-uri
si inca 3 poze de ieri seamana putin cu jantele de bmw alpina
chiar sunt dragute inca cateva poze cu coaja underconstruction: MASINA CAMELEON.....

niciodata nu e asa cum o stiai
ma mir ca o mai gasesti in parcare dupa atatea modificari Din masina aia, ce a ramas rosu? Hayonul si rama la parbriz? da ..si hayonu urmeaza sa il schimb si pe el ai grija cu numerele alea (cred ca asta ar fii ultimul motiv sa ramai fara talon)

bafta in continuare. crezi ca le dau certificatu?
adrian-ar a scris:ai grija cu numerele alea (cred ca asta ar fii ultimul motiv sa ramai fara talon)

bafta in continuare.

ce numere bre?
BANDITU a scris:
adrian-ar a scris:ai grija cu numerele alea (cred ca asta ar fii ultimul motiv sa ramai fara talon)

bafta in continuare.

ce numere bre?

cu caractere de germania asa si? nu e nici o problema ! eu cand mi-am inmatriculat masina erau expuse la politie mai multe feluri de numere personalizate printre care si astea .numa ca costau triplu daca vroiai asemenea caractere! Un sfat,in cazul in care imi permiti.
Schimba culoarea la plansa superioara de bord,nu ca nu i-ar sta bine in alb.Problemele apar vara pe soare puternic,lumina se va reflecta in parbriz ingreunind astfel vizibilitatea.Mai bine o culoare inchisa si pe cit posibil mata nu lucioasa.
DanH a scris:Un sfat,in cazul in care imi permiti.
Schimba culoarea la plansa superioara de bord,nu ca nu i-ar sta bine in alb.Problemele apar vara pe soare puternic,lumina se va reflecta in parbriz ingreunind astfel vizibilitatea.Mai bine o culoare inchisa si pe cit posibil mata nu lucioasa.

stiu ca reflecta..nu ma deranjeaza
BANDITU a scris:asa si? nu e nici o problema ! eu cand mi-am inmatriculat masina erau expuse la politie mai multe feluri de numere personalizate printre care si astea .numa ca costau triplu daca vroiai asemenea caractere!

ei ce sa-i faci..copiii spun lucruri traznite..citeodata... si cam asa arata coaja acum: http://img13.imageshack.us/gal.php?g=picture830.jpg Super misto toba sport, interesanta culoarea! Denota agresivitate. Sa o stapanesti sanatos!
Acum, rotile din spate. Garda la sol pe spate trebuie sa fie mult mai mica. E prea ridicata de fundulet. Nu mi se pare ca da bine ca design, si nici ca performante. Chiar daca rotile sunt foarte groase, tot poti pierde aderenta daca nu ai greutate pe ele. Fa un efort si las-o cu cel putin un dinte de spate. Nu are ce aderenta sa piarda, pentru ca nu are tractiune spate, si in curbe nu cred eu ca ii dai 140 Oricum, culoarea e , si intr`adevar, trebuie daca se poate sa o cobori putin de spate. La cat sunt rotile de late, nu cred ca se poate. Farul stanga parca sta un pic aiurea Foarte frumoasa, oricum. Total off topic: aderenta e una, tractiunea e alta, nu le confundati.
On topic: negrul ala e mat? bravo... nici nu ma asteptam sa iasa asa.
Giully4u a scris:Nu are ce aderenta sa piarda, pentru ca nu are tractiune spate, si in curbe nu cred eu ca ii dai 140 Oricum, culoarea e , si intr`adevar, trebuie daca se poate sa o cobori putin de spate. La cat sunt rotile de late, nu cred ca se poate. Farul stanga parca sta un pic aiurea Foarte frumoasa, oricum.

Draga, mi-a fugit spatele si la 70 pe ora. Depinde si unghiul curbei, nu numai viteza. Carosabilul, umed, uscat, cu praf, cu pietris. Temperatura carosabilului si a cauciucurulor, etc. Faza cu fugitu spatelui la 140 in NFS probabil. In realitate sta diferit treaba. Testeaza, experimenteza si apoi comenteaza. da ... asa pare negru mat...
oricum e bestiala ... Zalex, aderenta pot sa spun ca am testat-o prin padure la Saru cu 120km/h, nu cu oltcitul, deci nu sunt chiar in necunostinta de cauza. Nu a scartait absolut deloc. Cand carosabilul nu iti permite, adaptezi viteza. Si pe nisip sau ploaie, poti sa ai mama cauciucurilor, esp si fel de fel de sisteme, garda la sol foarte mica, de fugit tot iti fuge de cur si te trezesti ca mergi cu spatele. Oricum, hai sa nu ii facem topicul praf, e pacat de frumusetea asta de masina. nu are ce aderenta sa piarda..ramane de vazut daca o mai cobor dupa ce montez totu in ea Daca poti sa o cobori e pacat sa o lasi asa. O sa arate mult mai agresiv decat deja, o sa aibe aspect de low rider si rau oricum nu are ce sa fie.
Totusi, felicitari pentru munca depusa. Se vede ca e facuta masina cu simt de raspundere. Super-tare! Cum se cheama culoarea si de la ce producator? Semnalizatoarele de pe aripi, unde le-ai gasit albe (semitransparente)? Cand oi pune si 225urile alea... sa vezi atunci distractie, ca o sa ajungi sa umflii aripa imediat de sub geam
Zalex a scris:Chiar daca rotile sunt foarte groase, tot poti pierde aderenta daca nu ai greutate pe ele.

si cine te-a pacalit pe tine ca daca o cobori "un dinte" automat toata greutatea vine pe spate si o sa apese cu 100kgf in plus pe puntea spate?se schimba putin centrul de greutate,si la majoritatea se intareste pentru ca amortizoarele lucreaza in alta zona decat cea uzuala care este mult mai uzata.

a iesit bine masina laure,mai nasol e ca traim intr-o tara plina de praf,o speli si in primii 200 de metri facuti de la spalatorie iar e praf pe ea O sa fie o culoare, mai mult spre maro mat, de la praf
Ce ET au jantele si ce distantier ai pus? madwolf culoarea e negru mat de policolor iar semnalizarile le am de pe celalalt oltcit
corbule am distanta destul de mare intre janta si aripa si sunt sigur ca nu o sa atinga
jantele au et 10 si distantier de 3 cm E foarte frumos Oltcitu tau! Felicitari pentru realizare. foarte frumos Laure Simpatic, simpatic. Bravo domnule ! Super imi place
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum