Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

oltcit club - dj63cro
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
iulicuta2000 a scris:
Zalex a scris:Chiar daca rotile sunt foarte groase, tot poti pierde aderenta daca nu ai greutate pe ele.

si cine te-a pacalit pe tine ca daca o cobori "un dinte" automat toata greutatea vine pe spate si o sa apese cu 100kgf in plus pe puntea spate?se schimba putin centrul de greutate,si la majoritatea se intareste pentru ca amortizoarele lucreaza in alta zona decat cea uzuala care este mult mai uzata.

a iesit bine masina laure,mai nasol e ca traim intr-o tara plina de praf,o speli si in primii 200 de metri facuti de la spalatorie iar e praf pe ea

Dute frate, fa teste si dupa aia comenteza. Lasa aerul asta de mare stiutor ca nu te prinde. Dute si cauta si tu o fata si nu mai freca menta de aiurea pe aici. Apropo, ceri bani si echipei de rali ca sa ii ajuti? Doamne ce om! Zalex, nu e frumos ceea ce faci. Nu ma bagam in seama, dar ai pomenit de noi si atunci se cuvine sa fac o precizare. Din ceea ce se vede pe topicul masinii de raliu, 90% e meritul lui iulicuta, absolut dezinteresat. Asta e adevarul si nu mi-e rusine sa o recunosc. Poate daca ati sta in fata tu si cu iulicuta, ti-ai schimba parerea. Si sper sa o faci. Probabil si el ar face la fel. Asa ca...

Laure, scuze de off topic. Black bitch reborn! am incercat si eu in mai multe feluri si culmea cand e lasata rau de spate fuge in curbe fiind suspensia prea rigida mai iei o denivelare si aia e...
nu ma bag in cearta voastra da zalex deja cam exagerezi.. laure,dar daca o lasi mai jos,mai poti baga roatele pe spate?sau ai bare normale nu de cs?ca de alea normale mai poti trage cumva,dar alea de cs le misti cam greu...
iulicuta2000 a scris:laure,dar daca o lasi mai jos,mai poti baga roatele pe spate?sau ai bare normale nu de cs?ca de alea normale mai poti trage cumva,dar alea de cs le misti cam greu...

am bare de cs..roata mai intra da vreau sa vad mai intai cat se lasa dupa ce pun tot in ea ca acum nu am decat un scaun si bordu si daca nu imi place o mai cobor si cum azi aveam in plan sa montez cauciucurile de 225/40 baietii de la vulcanizare au reusit performanta sa taie unu dintre ele...
sper sa gasesc pe viitor altele..deocamdata pun de 195 Cum bai nene sa taie unul din ele? Lucreaza cu 2 maini stangi? Asa am stat si eu dupa un prost 1 ora sa schimbe 2 cauciucuri. Si mi-a si zgariat o janta... "se rezolva cu spray" Poftim cultura!!!
7thRaven a scris:Cum bai nene sa taie unul din ele? Lucreaza cu 2 maini stangi? Asa am stat si eu dupa un prost 1 ora sa schimbe 2 cauciucuri. Si mi-a si zgariat o janta... "se rezolva cu spray" Poftim cultura!!!

betivani.... arata bine,fa-i ceva la spoilerul spate.. arata super masina, exact inversul sorcovelor. orice i'ai mai face, pastreaza aspectul simplu, e cel mai de efect

inca o data, super masina. Salutare .

Da rotoangele de pe fata unde sunt ? . E prea de tot bombata partea spate , is cam mari jantele alea

ps: pe jantele alea incap gume mai late sunt poze cu 3 posturi mai sus si cu rotile pe fata puse
nu sunt deloc mari rotile..sunt pe 14
stiu ca intra si mai late SSSSSSSSSSuuuuuuuuupeeeerb!!!!
sa il volanesti cu placere!!!
junior86 a scris:SSSSSSSSSSuuuuuuuuupeeeerb!!!!
sa il volanesti cu placere!!!

merci inca cateva poze mai noi..
coaja a mai primit un spoiler de fata nou si cel de spate second
http://img525.imageshack.us/gal.php?g=picture004scj.jpg Arat
Iulius_je a scris:Arat Arata incredibil de agresiv masina. Superb! Imi place combinatia dintre culoare jentilor si cea a caroseriei. Motorul cum trage? Cu un asemenea look trebuie sa faci rost de ceva nervos sub capota.
P.S. Cine a pozat masina se pricepe, nu gluma! EU IN CONTINUARE NU AM CUVINTE!!!! FELICITARI PT MASINA!!! zalex deocamdata am motor normal pe ea..am in plan un transplant de pe alta masina....bani sa fie ca restu se rezolva..
eu am facut pozele
merci junior Arata fain tare si se prinde bine in peisaj unde sunt facute pozele superba ..fata de cum arata ultima oara.. Negru Mat .....Vreau si eu Peste vopsea ai dat si cu ceva lac sau e un lac special, ceva ? fainaaaaa si agresiva. Bravo . E bestial Oltcitu' tau !
Un exemplu de tuning adevarat.
Pastreaza-i motorul de Oltcit .Daca i schimbi motorul nu mai e Oltcit.
andr3it a scris:superba ..fata de cum arata ultima oara.. Negru Mat .....Vreau si eu Peste vopsea ai dat si cu ceva lac sau e un lac special, ceva ? fainaaaaa si agresiva. Bravo .

nu are lac..da am auzit ca exista lac pt vopsea mat sa mai pun cateva poze cu bestia
Tare parasolaru Laure!! Intrebare: acum pe caldurile astea nu se incinge mai rau? Fiind mata nu mai reflecta radiatia solara.. Ma gandesc ca e mega cald in masina..

Pe langa asta, arata extraordinar asa. E foarte smechera masina! Pai Laur o tine la umbra sa nu o deache soarele:)
Si eu am masina neagara si partial e la umbra si e al naibi de cald in el!
andivoicila a scris:Intrebare: acum pe caldurile astea nu se incinge mai rau? Fiind mata nu mai reflecta radiatia solara.. Ma gandesc ca e mega cald in masina..

Pe langa asta, arata extraordinar asa. E foarte smechera masina!

se incinge rau de tot tabla daca o tin in soare..da o parchez aproape tot timpu la umbra si nu e problema dupaia alba neagra lucioasa sau mat foarte haioasa masina cu rotile cat casa arata bine .. ai grija de ea
andreimorocos a scris:foarte haioasa masina cu rotile cat casa arata bine .. ai grija de ea

merci
imi pare rau ca nu am mai putut sta ieri cu voi..trebuia sa ajung undeva urgent... german look :
German look...adica? Imi pare rau, dar nu imi dau seama la ce te referi....
Giully4u a scris:German look...adica? Imi pare rau, dar nu imi dau seama la ce te referi....

adica stilul nemtilor de a modifica masinile..
cat mai clean Adica si cat mai frumos Si ti`a iesit foarte bine. Te-am vazut de vreo 2 ori prin craiova. Contrastul dintre jante si masina atrage atentia de la o posta. Frumos, frumos!
Giully4u a scris:Adica si cat mai frumos Si ti`a iesit foarte bine. Te-am vazut de vreo 2 ori prin craiova. Contrastul dintre jante si masina atrage atentia de la o posta. Frumos, frumos!

merci new
Misto, da' parca totusi e prea joasa. Si... nu stiu, toba aia pusa oblic da senzatia de improvizatie. Iar motorizarea nu justifica gauroiul ala imens de evacuare. Am vazut si masini de 4000 cmc (ex. Toyota Land Cruiser) care nu aveau evacuarea cu mult mai groasa decat masinile obisnuite.
MadWolf a scris:Misto, da' parca totusi e prea joasa. Si... nu stiu, toba aia pusa oblic da senzatia de improvizatie. Iar motorizarea nu justifica gauroiul ala imens de evacuare. Am vazut si masini de 4000 cmc (ex. Toyota Land Cruiser) care nu aveau evacuarea cu mult mai groasa decat masinile obisnuite.

mie imi place asa..iar de prea joasa...atata timp cat se poate merge cu ea nu e deloc prea joasa nu i-ar strica o baita si un set de becuri galbene de semnalizare la faruri. mie imi place foarte mult masina...este intr-adevar unica in romania si arata bine asa cum este dupa parerea mea...!
Bafta in continuare cu el... Misto "dub" .Te-ai inspirat de pe site-urile nemtesti?
Sa o conduci cu placere . Felicitari .Arata ca un mini-porsche de aproape:P
unnamed a scris:Misto "dub" .Te-ai inspirat de pe site-urile nemtesti?
Sa o conduci cu placere . Felicitari .Arata ca un mini-porsche de aproape:P

merci..treaba cu inspiratu cam asa e..am copiat cate ceva de la nemti ) http://www.performancevwmag.com/pastissuelist.asp

http://www.vwvortex.com/artman/publish/vortex_news/article_2642.shtml

Treaba cu toba e mai de joponeze asa, nu prea e deutch style Bravo!Acum am citit si eu acest topic.Foarte frumoasa,o frumusete sobra.Ce contrast intre albul jantelor si negrul mat al caroseriei.Si parasocurile de fibra clasice cat de bine vin pe masina.Nu sunt deloc demodate.Si cand stau sa ma gandesc ca modelul asta a aparut pe la inceputul anilor '80....
O masina transformata cu foarte mult bun simt si gust.Ca m-am saturat de ''sorcovele'' pe care le vedeam pe strada pana acum cativa ani,cu spoilere umflate,plase de tantari etc etc
Inca odata,felicitarile mele!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum