Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 6-a Intalnire Nationala - APUSENI [21-27 IULIE 2008]
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Ryco1 a scris:Domnilor in delta pescarii vin cu unditele,vanatorii cu pustile,si o sa iasa o vacanta super ca in ,,Operatiunea Monstrul"

nu te supara, e chiar greu sa pricepi ca s-a ales zona de VEST a tarii pentru intalnirea urmatoare?

dute in pace cu delta, pescari si operatiunea mostru
Iulicutza a scris:cine este din moldova si e dispus sa faca o distanta de minim 500 km pana la locul de intanlire sa ridice mana sus

De 1000 km nu aveti ? A, ba da, dus-intors

S-auzim de locatie buuuna
iulicuta2000 a scris:tot coltu vesel nu stiu de ce nu scrie aici...probabil asteapta sa vina anul urmator,poate pana atunci se stabileste ceva...eu unu merg si de data asta pe mana celor care mai cunosc cate ceva din tara asta...caci la capitorul asta sunt "afon"
Subscriu! Eu o s Moam
Chris a scris:

- dans langa focul de tabara.

Aceasta activitate va avea loc numai si numai dupa ce urmatorii:DanH,Laurentiu si Pupa vor consuma oarece cantitati de licori bahice si vor vace play-back dupa 'Te-am Iubit Paraschievo" si asta de vre-o 2 ori cu ajutorul lui Dan Slotea.
intrebare stupida...cat de cald e somesul cald?
chris nu e vorba ca nu stiu sa ma uit pe o harta...dar atata timp cat mai departe de hunedoara n-am fost niciodata,si acolo am fost cand aveam vreo 6 ani...crede-ma ca stiu ce vorbesc cand spun ca sunt total paralel cu gasirea unei locatii care sa convina norodului

valib sa inteleg ca anul asta vrei sa participi si tu? La intilnirea asta trebuie sa vina.
OBLIGATORIU.
In caz contrar ma duc eu dupa el si il iau pe sus.
Zona descrisa de Chris este foarte faina, ar fii buna si o tura de recunoastere in zona
iulicuta2000 a scris:chris nu e vorba ca nu stiu sa ma uit pe o harta...dar atata timp cat mai departe de hunedoara n-am fost niciodata,si acolo am fost cand aveam vreo 6 ani...crede-ma ca stiu ce vorbesc cand spun ca sunt total paralel cu gasirea unei locatii care sa convina norodului

Julaikos, nu m Chris draga,
Vad ca te ambitionezi din ce in ce mai tare.
Eu, pe subcarpatii Munteniei, nu prea am ajuns.

Sa fie anul viitor o locatie ispititoare pentru munteni, craioveni si giurgiuveni Eu unul sunt de acord.

Mai putin nord-vesticilor nu le-ar veni la indemana, dar Brasovului sau Aradului io zic ca le-ar veni la indemana.

Deci chris , cu harta iei mare teapa , daca te hotarasti sa te iei dupa ea. stiu cateva drumuri nationale care sunt marcate pe harta ca si drum national , si daca intri pe el ai toate motivele sa crezi ca ai nimerit pe drum forestier Bun
tonim a scris:chris , cu harta iei mare teapa , daca te hotarasti sa te iei dupa ea. stiu cateva drumuri nationale care sunt marcate pe harta ca si drum national , si daca intri pe el ai toate motivele sa crezi ca ai nimerit pe drum forestier

danf sa stii ca : "harta nu e tot una cu teritoriul" . vara-mea sta in brasov -bacel si ma duc destul de des la ea deci pot sa-ti dau exemplu DN 2a focsani - tg. secuiesc , scurtezi drumul pana la brasov cu vreo 50 km da intre lepsa si ojdula juri ca-i drum forestier. iar vara vezi pe el cel putin 3-4 pete de ulei de la bai sparte . iarna e mai bine ca se circula pe zapada batatorita
si pentru drumurile astea platim rovigneta Bun
DanH a scris:
Chris a scris:

- dans langa focul de tabara.

Aceasta activitate va avea loc numai si numai dupa ce urmatorii:DanH,Laurentiu si Pupa vor consuma oarece cantitati de licori bahice si vor vace play-back dupa 'Te-am Iubit Paraschievo" si asta de vre-o 2 ori cu ajutorul lui Dan Slotea.

un absinth, ceva? Fara.Mi-a ajuns o data.A doua oara nu mai pun gura pe el. Apropo stiu ca in moldova se facea o bautura din sfecla numita -zamahoanca-.Se mai produce? Off topic.
Se cheama:samahoanca.Si e facuta din sfecla.Nu am mai auzit de mult de ea.Am avut ocazia sa o degust.
DanH a scris:Fara.Mi-a ajuns o data.A doua oara nu mai pun gura pe el.
Eh... o s Rugaminte catre administrator: se poate face topicul "lipicios"?
Multumesc mai devreme sau mai tarziu tot o sa-l faca , ca toate topicurile despre intalnirile nationale
Dreamer a scris:Rugaminte catre administrator: se poate face topicul "lipicios"?

De ce, mey, speri sa puna Slotelu' reteta de fabricare a samagonului?

In alta ordine de idei, topicul poate sta sus si scriind aberatii, asa ca mine. Deci nu sunt off topic. Ci sunt total pe langa subiect.
Si acum la subiect, Apusenii e o locatie pe care nu am vizitat-o niciodata,a sa ca o sustin cu tarie. Dupa care luam la rand si alte locurti in care nu am mai fost. Si cand se aduna majoritatea celor care nu au mai fost in zona respectiva si tabara cu posturi, se stabileste locatia resepctiva. A inteles careva mecanismul alegerii locatiei? si eu votez pt aupuseni. acu sa ne zica cei din zona locatii Haideti sa mergem in Apuseni! o sa ma interesez si eu de niste locatii .am ceva cunostiinte pe acolo ! Anul asta vad ce fac si ajung si eu ...
Cat despre locatie... Muntii Apuseni sunt mai mult decat o alegere ff buna Sticky ??? Cel mai bine ar fi sa se intimple asta dupa 01.01.2008 ora 0.00.01. Apuseni, ..... undeva cat mai "sauvage", ...... cat mai departe de Brasov. Pfuai, suna de vis. Neaparat voi fi prezent.
Tocmai am verificat calendarul FRAS si au binevoit sa nu puna nici un raliu in perioada aia. Este in 18 iulie la Sibiu. Dupa aia doar in august. Face cineva topicul
geani29 a scris:Face cineva topicul Pai nu prea mai e mult pana la trecerea in noul an si poate ... sticky???
oricum la multi ani tuturor si sa ne vedem cu bine la intalnire ardeal cat mai incentru tarii distante aproximativ egale pt .totiforumistii Din moment ce anul care tocmai s-a terminat,noi cei din Moldova am fost favorizati,mi se pare corect ca in anul care tocmai a inceput cei din Ardeal sa fie mai favorizati.
Spre regretul tau dar acum 2 ani intilnirea a fost chiar la 2 pasi de tine,adica la Obirsia Lotrului.Deci............Ardealul are prioritate in fixarea locului intilnirii. Ideea organizarii intalnirii undeva in centrul tarii nu este rea.
Szente Sandor a scris:Ideea organizarii intalnirii undeva in centrul tarii nu este rea.

nenea...ai putea sa citesti pe unde s-au facut intalnirile nationale anterioare?
desi...cred ca ai fost lamurit si pe topicul intalnirii din 2007...unde ai adus acelasi aspect in discutie Pai ,din moment ce am scris,ce e scris BUN SCRIS RAMINE.Sau poate nu vorbim LIMBA ROMANA.
Poate doriti limba sovietiva?????Va ajutam si pe deasupra va mai si servim.

http://www.youtube.com/watch?v=BLi_m656tQQ Mai concret, eu m-am gandit la Pelisor, intre Agnita si Medias.
Oameni buni , hotarati-va mai repede , ca deja pe la unele joburi se discuta de planificarea concediilor pe 2008 si mi-ar place si mie si altora probabil sa stim pe unde si cand "nationala" Pai data e batuta in cuie (scrie in titlu - ultima saptama din iulie, de fapt marea majoritate cred ca va veni in ultimele 4 zile din iulie), locatia se discuta. Asa ca poti sa iti planifici linistit concediul. Si la mine se discuta saptamana asta planificarea de concediu.
scorpion a scris:... deja pe la unele joburi se discuta de planificarea concediilor pe 2008 si mi-ar place si mie si altora probabil sa stim pe unde si cand "nationala"
Mai ramine de stabilit doar locatia. Perioada e scrisa in titlul topicului: http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=135772#135772 inca de anul trecut. Cum?La voi inca se mai discuta de perioada concediilor de anul asta?
Eu hotarisem ce si cum de anul trecut de la 01.08.2007 cind voi avea anul asta concediu.La asa ceva nu exista negocieri cu mine la serviciu. Sa se incalzeasca un pic vremea, sa reusim sa iesim in recunoastere pentru locatie. Va salut!
Io de un an de zile tooot merg in recunoastere, da nu mai ajung ..
E o zona foarte frumoasa, se pot face drumetii si raliuri off-road printre copaci si pe campie.. Pentru pescari- la cativa km e lacul fantanelele- zona superba, lacu e maaaaaaaaaaaaare , cam 35 de km.. deci barca gonflabila sa nu lipseasca.
Atentie mare cei cu oltencele lasate pe burta.
Daca totul va fi ok- voi fi si io pe acolo in perioada aleasa..
sa vedem cum facem cu aia mica..
poate vin chiar si cu motoru..
in fine, mai vedem.. mai e mult pana atunci! Gabii,mult nu mai este pina atunci.Poate pina atunci voi avea masina noua.Si cine stie,poate si barca gonflabila si grup electrogen.Mai stii.Ca multe imi mai trec prin cap.Mai puitn gloante.
DanH a scris:Gabii,mult nu mai este pina atunci.Poate pina atunci voi avea masina noua.Si cine stie,poate si barca gonflabila si grup electrogen.Mai stii.

Ceva de genu?

Dane daca te deranjeaza poza, scrie acilea ca se rezolva Uite cine se plictiseste la munca
cristi_s a scris: Uite cine se plictiseste la munca

Ba ca la tine o fi mai mare stresu' daca ai timp de stat cu cursoru' pe refresh toata ziulica

Hofy Trimis: 18 Ian 2008, 13:15

cristi_s Trimis: 18 Ian 2008, 13:17 eu daca am intarziat 20 de minute inseamna ca sunt chiar muncitor
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Următoare
Pagina 3 din 35
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum