Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 6-a Intalnire Nationala - APUSENI [21-27 IULIE 2008]
Pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
BANDITU a scris: de Izvorul Muresului ce ziceti?

Mmmmm, kurtos kalacs!!!! Bun bun. Zona nu prea o stiu, ca doar am trecut pe acolo de cateva ori dar e faina. Pentru cei care sustin Padisul, revin cu un extras dintr-un mail trimis ieri 07.10.2007 pe grupul de discutii alpinet2k:

"Acum cam 1 luna atat drumul dinspre Boga cat si cel dinspre Rachitele erau reparate si practicabile cu orice mai inalt decat un Ferrari si un sofer bun. Singurul loc de campare aproape de Cetatile Ponorului legal in cadrul parcului e la Glavoi (La Grajduri). Oriunde altundeva pe aproape vei risca o amenda frumoasa daca nu ai autorizatie de la parc. Ar mai fi loc de campare langa Cab. Padis dar e mai departe."

Deci probabil ca am facut eu o confuzie cand am zis ca la Grajduri nu se poate campa, desi imi amintesc ca la un moment dat era o bariera pe drum si ca noi am depasit-o.
MadWolf a scris:Pentru cei care sustin Padisul...
Daca nu se poate si nu se gaseste un loc in Apuseni pt petrecerea citorva zile in mijlocul naturii, vom schimba zona.

Vrem o zona retrasa, cu izvor, accesibila pt auto si fara prea mari oprelisti (taxe si alte minuni) de la "mediu". Nu lasam mizerie in urma dar, vrem sa ne simtim bine in perioada cantonarii. Cu cat e mai izolata zona, cu atat mai bine Imi pare rau sa va dezamagesc, dar Padisul numai izolat nu mai e. Poate acum vreo 10 - 15 ani sa fi fost. Cate corturi am vazut pe-acolo acu' 2 ani... ar merge prin jurul brasovului .cei din zona stiu mai bine locuri Punctul terminus unde toate cluburile auto is dau intalnire este BALEA-LAC
Ryco1 a scris:...toate cluburile auto is dau intalnire este BALEA-LAC
Noi nu facem parte dintr-un club auto legalizat asa ca, putem merge oriunde iar la Bilea, e puzderie de oameni .
Ryco1 a scris:Punctul terminus unde toate cluburile auto is dau intalnire este BALEA-LAC
Tocmai d-aia nu vom face la BALEA-LAC, pentru c poate pana la anul ne hotaram unde facem intalnirea. si mai ales cand ,nu de alta sa ne putem programa concediile din timp
MadWolf a scris:Imi pare rau sa va dezamagesc, dar Padisul numai izolat nu mai e. Poate acum vreo 10 - 15 ani sa fi fost. Cate corturi am vazut pe-acolo acu' 2 ani...

depinde de sezon...
tonim a scris:poate pana la anul ne hotaram unde facem intalnirea. si mai ales cand

Data e stabilita. Ultima saptamana din iulie. Traditia clubului.
cristi_s a scris:
tonim a scris:poate pana la anul ne hotaram unde facem intalnirea. si mai ales cand

Data e stabilita. Ultima saptamana din iulie. Traditia clubului.

N-ar fi r Traditia datei de intalnire deste sfarsiul lunii Iulie, mai exact 25-27 Iulie 2008. O alta varianta ar fii undeva in Muntii Ciucas, Valea Berii. Este o locatie frumoasa, usor de ajuns, cu raulet langa. Dar nu prea avem si cum sa ducem masinile langa corturi, eventual daca avem din timp aprobarea celor de la Parcul Silvic din zona. Am auzit ca pe-acolo cam vine ursu' ? Dreamere, scuze c
MadWolf a scris:Am auzit ca pe-acolo cam vine ursu' ?

Ursul vine si in cartierul Racadau din Brasov, sau pe Saua Tampei cam in fiecare seara. Deci ne cunoastem, asa ca n-ar fi probleme.
Muntii Ciucas sunt prea aproape de mine, nici nu m-as urca bine la volan si ar trebui sa ma dau jos. Pana la urma pentru mine drumul conteaza la fel de mult ca si intalnirea in sine. Deci cat mai departeeee. Propun:
Clisura Dunarii sau
Muntii Orastiei pe undeva Daca tot se vrea ceva frumos si cu cazare atunci propun: Cheile Nerei!
http://www.sascamontana.ro/penscnen.html
http://www.metacafe.com/watch/519561/cheile_nerei/
Chris a scris:Uita
MadWolf a scris:Pentru cei care sustin Padisul, revin cu un extras dintr-un mail trimis ieri 07.10.2007 pe grupul de discutii alpinet2k:

"Acum cam 1 luna atat drumul dinspre Boga cat si cel dinspre Rachitele erau reparate si practicabile cu orice mai inalt decat un Ferrari si un sofer bun."
MadWolf a scris:Acum cam 1 luna atat drumul dinspre Boga cat si cel dinspre Rachitele erau reparate si practicabile cu orice mai inalt decat un Ferrari si un sofer bun.

MOLDOVA, Atentie ! Daca ramine valabila locatia Padis, avem de facut cam 503 km:

Time Distance Instruction Road For Dir Toward
07:00 0.0 Depart Iasi, RO 24 [28] 1.9 km NW
07:04 1.9 Bear left onto 28 44.8 km W
07:51 46.7 At T ... iar dac Ce sa zic: sa castige cea mai bine documentata locatie: START ! parerea mea...

In rest ? Coltul Vesel !
Alo ?!?! bre ? ne vedem vineri seara sa palavragim ? asa... pe racoare ) Am fost eu la o plimbare pe la Govora si era foarte multa liniste acolo. Nu e munte dar e placut, si parca undeva am vazut un camping cu casute si o piscina. Te trage ata inspre odihna si tratament, ai? Govora este o zona superba,cu paduri seculare de stejar. si la stina de vale sunt casute si zona de camping..si multa,multa liniste.
MadWolf a scris:Te trage ata inspre odihna si tratament, ai?

Daaaa, si mai am pana la pensie o gramada... Logic si pertinent este o locatie cat mai spre centrul tarii pentru a putea veni cat mai multe Oltcituri. Anul trecut a fost in celelalt colt de tara si tot m-am dus.In concluzie cine vrea sa vina tot vine.Oriunde ar fi.
Ryco1 a scris:Logic si pertinent ...
Pertinent, nu crezi ca ar fi bine intii sa te documentezi pe unde au fost intilnirile de pina acum si apoi sa sa dai drumul la vorbe (cuvinte) geoagiu bai nu merita scump domle scump numai babe
Ryco1 a scris:Logic si pertinent este o locatie cat mai spre centrul tarii pentru a putea veni cat mai multe Oltcituri.

Ca s chris ar fi bun acel anunt la inceputul topicului
ce pot sa spun...cine este din moldova si e dispus sa faca o distanta de minim 500 km pana la locul de intanlire sa ridice mana sus
iar apare in discutie problema distantei...ce inseamna 100km in lei?25-30 de lei? sau e comoditate?cati kilometri a facut highvoltage singur din tm pana la zugreni?bucurestenii am facut vreo 500 si ceva...pe mine nu m-ar deranja sa se faca undeva unde va trebui sa fac 800 de km sa zicem...iar altcineva sa mearga pe jos juma de ora si sa ajunga....pentru mine conteaza destul de mult si drumul pana acolo...sunt multe de vazut in tara asta si sincer nu le-am vazut inca...cine vne la intanlire doar pentru focul de tabara de sambata seara sa se teleporteze,simplu nu?

her kosson....tot coltu vesel nu stiu de ce nu scrie aici...probabil asteapta sa vina anul urmator,poate pana atunci se stabileste ceva...eu unu merg si de data asta pe mana celor care mai cunosc cate ceva din tara asta...caci la capitorul asta sunt "afon"
iulicuta2000 a scris:cine este din moldova si e dispus sa faca o distanta de minim 500 km pana la locul de intanlire sa ridice mana sus
Ridic doua ca, iconita cu o mina, n-am gasit
Anul trecut, am facut 600 si ceva de km. E adevarat ca la ducere i-am facut in doua transe dar la intoarcere, din felie. Drumurile sa fie bune, in rest ne descurcam . ma bucur sa aud asta Laurentiu sper ca si ceilalti moldoveni sa fie de acord
iulicuta2000 a scris:sper ca si ceilalti moldoveni sa fie de acord
Pt "H" am ridicat a doua mina H nume de cod dan? asa cum am spus si pe topicul pentru intanlirea de la zugreni...cine vrea sa vina,o sa vina respect pentru cei care fac sacrificii ca sa ajunga Din cate vad s-au facut intruniri la mare,la munte, ar fi logic acum in delta.Vezi ,,Operatiunea Monstrul" Ryco,
Logica se face dup Pana la vara cu ajutorul matusii i-mi iau si iaht daca vreau Off Topic

Ryco1 a scris:...i-mi iau...
......... si nu e prima data.
Uite ca eu am ridicat 4 maini.Va spun sincer ca nu conteaza distanta.Important e drumul pina acolo,ca avem ce vedea si nu in ultimul rind faptul ca te intilnesti cu niste oameni,unii dintre ei poate ca pina la acea intilnire sunt ceva virtual.Si apoi,dupa ce ai cunoscut omul respectiv in carne si oase,parca altfel iti permiti sa ai raspunzi aici pe forum,fara a exista posibilitatea unui flame.Acuma,ma iau pe mine de exemplu,poate pina la urmatoarea intilnire voi avea alta masina.Asta nu conteaza.Important e ca te intilnesti cu niste prieteni,te simti bine,eventual cum poate va fi in cazul meu poate din piesele pe care le mai am le aduc la cineva vare chiar are nevoie. Poate Din partea mea,
Ryco1 a scris: Pana la vara cu ajutorul matusii i-mi iau si iaht daca vreau

Deci Murghiol ar fi o locatie buna, nu?

geani29 a scris:Din partea mea,
geani29 a scris:Din partea mea, am merge cu totii acolo da ce ne facem ca nu avem unde sa realimentam Domnilor in delta pescarii vin cu unditele,vanatorii cu pustile,si o sa iasa o vacanta super ca in ,,Operatiunea Monstrul"
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  Următoare
Pagina 2 din 35
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum