Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

A 6-a Intalnire Nationala - APUSENI [21-27 IULIE 2008]
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Imi cer scuze ca atunci cand au ajuns "moldovenii" (sper sa nu jignesc pe nimeni) abea ajunsesem dupa un drum de 4 ore, si pierdut de 2 ori traseul, mers prin ploaie si prin ceata, cu o singura consolare... butoiul de bere carat de kyp... eram in cort in bijuteriile goale si il aud pe un destept ca striga dupa mine... pana sa ies am descoperit ca era Zeph... la scurt timp am iesit si au aparut si restul, eu inca fiind in proces de imbracare

Data viitoare iti promit ca ma postez in fata masinii tale indiferent de ipostaza in care ma aflu.

Prin urmare din pct meu de vedere a fost ffff mijto, (da logic ca regret ca am spart motorul) am vazut niste peisaje geniale (si din cauza faptului ca am spart motorul), si daca ar fi sa o luam de la capat as face totul la fel (da as sparge din nou motorul) cu singura exceptie ca as lua mai multa bere din bucuresti si o pereche de pantaloni in plus
Iulius_je a scris:Mie doar un singur lucru nu mi-a plăcut. Acela că atunci când am ajuns sus, nu era nimeni să ne întâmpine să zică "ba cretinilor, veniți și voi pe aici, că altfel fă rupeți mașinile"
Julius, cind a ajuns grupul nostru sus, in tabara nu erau decit KYP si IWA.
A coborit fiecare cum a stiut mai bine.
Laurentiu a scris:
Iulius_je a scris:Mie doar un singur lucru nu mi-a plăcut. Acela că atunci când am ajuns sus, nu era nimeni să ne întâmpine să zică "ba cretinilor, veniți și voi pe aici, că altfel fă rupeți mașinile"
Julius, cind a ajuns grupul nostru sus, in tabara nu erau decit KYP si IWA.
A coborit fiecare cum a stiut mai bine.

Aici ii multumesc lui Zef ... care cu rabdare m-a ghidat fiecare centimetru prin ploaie si asa am reusit sa nu o lovesc. Multam` Iwa, stai liniștit, nu e problemă, m-am descurcat până la urmă.Eu unul m-am simțit foarte bine. Păcat că nu am apucat să-mi termin traseul din cazuă de amortizor rupt. Oricum, a mers bestia un sfert de țară fără un amortizor, și n-a comentat prea mult. Bună mașina....
Abia aștept următoarea întâlnire, voi fi și mai bine pregătit. Asta e, prima oară e mai greu
iwa a scris:folk... toata lumea se plange....

Eu NU ! Nu ma plang, desi la 2 noaptea (sau dimineata ) ratasem ultime ''intersectie'' si ma ratacisem, apoi ramasesem si ''impotmolit'' cu masina pe o alta ''carare'' pe care vroiam sa incerc sa ajung la Padis. Plus ca aveam si baiatul in masina care se speriase si incepuse sa planga cand nu reuseam sa scot masina de prin locurile din care altii taiasera lemne si unde era un namooooool ... Dar ... totul e bine cand se termina cu bine, astfel ca la 02.30 ajunsesem la cabana. Tare frumos a mai fost .
cristi2307 a scris:...la 2 noaptea (sau dimineata ) ratasem ultime ''intersectie'' si ma ratacisem, apoi ramasesem si ''impotmolit'' cu masina pe o alta ''carare'' pe care vroiam sa incerc sa ajung la Padis.
Cristi, trebuia sa suni indiferent de ora. Eram doar in CO .

P.S. Pt cei ce doresc corturi, saci de dormit etc, puteti achizitiona gratuit catalogul HANNAH: http://www.montline.ro/index.php?main_page=product_info&cPath=78&products_id=334

sau pt cei ce practica mersul descult: http://www.outdoor-shop.ro/Incaltaminte-FiveFingers/
Laurentiu a scris:Cristi, trebuia sa suni indiferent de ora. Eram doar in CO .

Si asa deranjasem prea mult pana atunci. Multumesc inca odata pentru tot.

P.S. Si eu eram tot in C.O., asa ca am avut timp sa scot masina si sa gasesc locatia Cristi - puteai linistit sa ma suni si la 2 noaptea
chiar daca NU eram inca la padis, ci poate ca ma pregateam in somn pt plecarea de a doua zi, nu ar fi fost o problema- ). In mod cert, daca imi explicai pe unde esti - te puteam ghida pe drumul bun.

"Mie doar un singur lucru nu mi-a plăcut. Acela că atunci când am ajuns sus, nu era nimeni să ne întâmpine să zică "ba cretinilor, veniți și voi pe aici, că altfel fă rupeți mașinile"
EU mereu când am văzut că vine cineva, am alergat să îl întâmpin să îi spun pe unde să meargă! "

Eu unu am ramas surprins de primirea facuta de DanH si de Laurentiu
Poate pentru ca eu am ajuns de-abia joi dupa-amiaza..
In momentul cand m-am cazat la cabanuta- timp de mai bine de o ora nici nu am stiut ca deja erau baietii acolo jos pe platou.. Stiam de IWA, da NU stiam ca e acolo mai jos la 200 de metri de casute..
In fine, mie mi-a placut. Hai sa nu transformam ce-a fost intr-un "dezastru". Sa lasam in urma lucrurile urite (neplacute) si sa luam de la viata doar pe cele frumoase. Dau în urmărire generală BRAȘOVEANCA (unii știu care), se pare că nimeni nu o are. Bun,deci pe viitor nu voi mai lua statii PRM cu mine,deci:fiecare isi ia detector radar,GPS si statie CB.Nu voi mai ramane ultimul ca sa musc efectiv din volan si sa ma intreb ca prostul si timpitul:asta oare ajunge acasa cu masina sau intr-o cutie de lemn?Ca dupa aia sa nu dau cu subsemnartul la Politie ce si cum s-a intimplat.A merge cu 70-80 km/h in timp ce in spate stau 2 TIR-uri de 40 tone si iti mai dau si semnale cu farurile si tu nu te dai la o parte,atunci sa vezi ce misto iti taie aia cale.Dupa aia mai discutam.Daca la instentele lui Laurentiu nu ma intorceam sa va astept nimereai la (auto cenzurat,din motiv de ban) la Padis.Asa cum Iulius_je stia sa apese pe pedala aia de acceleratie puteai si tu.Eu am motor de 1100 tu de 1300,in cazul in care nu ma insel.Mai ai de invatat soferie.Gata ca m-am plictisit.
L.E. Si cum Gabii sa nu ma bucur ca ai venit?Nu am prea fost pe faza cind a venit Adrian,da si de el m-am bucurat ca a venit ca mai discutam,cei drept cam rar,pe mess.M-am bucurat de toti ca au venit.Unii nici nu credeam ca or sa vina.Altii a fost o surpriza sa descopar ca sunt altfel decit imi pareau pe forum.A se vedea cazul IWA. Pă da, eu când am spus una-alta am fost cenzurat din zbor....

Bre moderatorilor, înțelegeți că unele chestii TREBUIE spuse, chiar dacă zgârâie la ochi și urechi! Probabil spuse de mine au sunat a critici și insulte gratuite, să vedem cum sună spuse de un om cu greutate...

Oi fi io nebun dar o urmă de aprecierea a realității mai cunosc și eu.

Și tot pentru moderatori: să fiți voi sănătoși că mă pot și auto-cenzura. Aș putea spune mult mai multe, mult mai grave, și REALE; dar am și eu o limită, așa paliu cum zic unii că or fi...

Una-două, ci o ia forumu' aiurea... păi eu dacă îi zic unui copkil că merge pe trei roate, că nu o calcă sau frânează când trebuie... nu o spun din răutate sau cică "frustrare" (noroc de unii că m-am uitat și eu în dicționar ce înseamnă cuvântul ăsta), ci îl spunem ca să mai învețe câte ceva.

Că ne ....băligam pe noi de frică, ca prostul de grija altuia (tocmai ce pomenea Hașu mai sus de tiruri și cutii de lemn).. asta să spunem că ne privește pe noi.

Cred că o să-mi iau auto-restricție singur, o perioadă. Văd_că s-a împământenit tradiția ca eu să iau așa cenzuri din zbor... și culmea, și pe gratis. oameni buni! pentru Dumnezeu,va rog nu va mai scoateti ochii ca chiorii!eu regret un singur lucru: ca nu am avut sansa sa stau peste noapte. Oricum ,eu si familia ne-am simtit extraordinar in cele 4-5 ore petrecute acolo. eu l-am trezit pe Gabii pe la 9 dimineata (imi cer scuze ,dar asa a fost) ptr a ma ghida ptr prima data ,iar dupa aprox 30 min din nou l-am trezit...ptr ca dupa alte 20-30 min sa il trezezesc din nou...in total vreo 3 apeluri la care mi-a raspuns o voce somnoroasa ,dar calma

eu cred ca daca cineva a avut probleme si a cerut ajutor,la si primit.genul de vorbe legat de bisericutze,intimpinat la usa cortului si alte polemici ,cred ca arunca o umbra pe frumusetea nationalei,asa ca oameni buni..si asa suntem putini..de ce sa ne certam intre noi?

o solutie simpla ar fii gasirea unor locuri mai usor accesibile..dar atunci se pierde mult din aventura,provocare.poate la anul.

Iulius...berile alea ...asa bine au prins seara pe cind despachetam in fata garajului... ...au fost ele reci,dar pina acasa au fost tinute in lada frigo si s-au facut ghetza. numai din alea sa avem parte toata vara Cu cea mai mare plăcere Adrian, și sper că data viitoare să fie mai multe, și băute împreună
Cel mai mare respect! Cred ca s-a discutat prea mult subiectul acesta si nu se pun in valoare decat prea putin lucrurile frumoase petrecute la Padis. In momentul in care ati acceptat sa mergeti in coloana ati acceptat si stiluri mai mult sau mai putin diferite de condus. Daca totul s-a terminat cu bine bucurati-va si amintiti-va momentele frumoase. Numai bine.
P.S. Eu am mers singur asa ca nu ma pot supara decat pe mine ca m-am ratacit . Dar cum spuneam, totul e bine cand se termina cu bine. Au fost probleme, ne-am lovit de ele si cand a fost nevoie, ne-am descurcat impreuna. Intalnirea asta, cu toate problemele care au fost a demonstrat un singur lucru: UNITATE! Nu cred ca a fost cineva in tabara, care in momentul in care a avut nevoie de ajutor si l-a cerut, a fost refuzat!
Hai sa nu mai aruncam cu pietre!
Per total nationala a iesit bine!
A fost nationala cu cel mai mare numari de participanti! Din cate stiu s-au numarat 40 de masini cu tot cu cele ale invitatilor nostri. Au fost invitati nationali si a fost primul an in care am avut invitati din alte tari, mai exact din Ungaria si Belgia. Este un eveniment deosebit! Eu multumesc Clubului Oltcit pentru invitatia la Padis !
Eu multumesc prietenului "iwa" pt aparatul de fotografiat si nu numai !
Eu multumesc tuturor participantilor care au venit la Padis !
Eu multumesc ca am ajuns in Apuseni !
Eu multumesc ca am ajuns cu bine acasa !
Eu va multumesc tuturor !

P.S. Din punctul meu de vedere eu si iwa am facut tot ce este posibil omeneste pt a va da info utile .....(am emis live video , am postat pe forum , am vb la tel ......v-am comunicat toate datele necesare despre vreme si locul de campare ) !!..........daca puteam face mai mult va rog sa ne spuneti !

Ps2 in curand voi posta si pozele ! Eu va multumesc tuturor...

Mai ales lui Calin penru motor, lui Banditu pentru carat (motorul), lui Lascone pentru carat (pe mine si masina) si lui DanH pentru montat

PPl sa nu ne mai gandim la ce a fost rau, ci sa ne gandim la ce a fost bine, toti ne-am asumat acest risc si eu zic ca a iesit bine, mai mult de atat nu putea face nimeni.

Hai sa ne vedem cu bine.
KYP a scris:

P.S. Din punctul meu de vedere eu si iwa am facut tot ce este posibil omeneste pt a va da info utile ..... / v-am comunicat toate datele necesare despre vreme si locul de campare )

Si va multumim pentru asta! Rar avem ocazia sa primim informatii "live" din locul de campare. Ne-ati adus aminte ca mergem la munte si trebuie sa ne echipam corespunzator

Locatia a fost superba, iar accesul dificil "protejeaza" locul. E normal sa fie asa.

Per total a fost SUPERB, multumesc inca odata lui IWA si KIP pentru informatiile online, lui Gabii care a mers pana acolo sa obtina informatii si altora care au mai contribuit in mod direct la organizare.

Tot respectul si celor care s-au ocupat cu invitatii de pe alte meleaguri. Masinutele lor, m-au lasat gura casca În concluzie: oamenii serioși văd partea bună a lucrurilor și apreciază, copilărimea... se vede. Și iar o zic ca o formă de "trezire".

Mie mi-a plăcut, locul a fost bun, accesul dificil însă asta e și bine pe de altă parte, m-am distrat pescuind din pârâu, și nu pește , m-am distrat și pescuind cot la cot cu Dreamer împreună cu cele două prietene ale noastre , una tânără și nevinovată (n-o băgăm în discuție) și una care ținea și de cald și de foame , m-am afumat pe săturate ca sardina în sos propriu, am dormit cu răsuflătoarea diect în aerul de munte, am fost pe munte - experiență de neuitat! Felicitări celor care au ales traseul, am mers fără parbriz cu peste 80 km/h... și altele, care per ansamblu, au dat savoare maximă acelor zile.

Eu nici acum n-am ieșit din amețeala caracteristică - drept dovadă, cine a deschis subiectul cu următoarea întâlnire ?

P.S. Are cineva pozele cu mine când trag la ȘTUȚ ? (erfectiv cu ștuțu-n gură ) Nu le-am găsit pe nicăieri și știu că s-au făcut A VI-a intalnire a APUS... VIVAT Paltinu !!! Vivat, vivat, vivat !
Sunteti asteptati cu totii !

Acum, cei din Campina, poate trag o tura pana in septembrie sa cute un loc de campare mai bun ?
kosson a scris:A VI-a intalnire a APUS... VIVAT Paltinu !!! Vivat, vivat, vivat !
Sunteti asteptati cu totii !

Pana la intalnirea Citro-Oltcit de la Paltinu va asteptam la Intalnirea Nationala a Clubului Citroen ce va avea loc la Sambata de Sus in m-tii Fagaras ( 29-31 august 2008 )
Sunteti asteptati cu totii !!

Detalii la :
http://www.clubcitroen.ro/forum/viewtopic.php?t=8001&postdays=0&postorder=asc&start=75 http://rs93l32.rapidshare.com/files/134033484/9596039/S6300846.JPG datoria catre Zeph
http://rs321l3.rapidshare.com/files/134034639/2778860/S6300870.JPG sovata
http://rs359gc.rapidshare.com/files/134035717/2846008/S6300947.JPG pt Hasul, din sighisoara
Iată și pozele...
adică asta, e pentru Hașu

și poze

Și pentru Accelerator

LEEE
Uitasem chiar poza de rezistență

și asta
Eu zic ca a meritat ...

Pe aceasta cale tin sa cer iertare tuturor celor ce au fost deranjati de alarma de la Moarte , in ultima noapte

Tin sa le multumesc tuturor baietilor care m-au ajutat sa ias din belea.. mai ales lui Julius care a venit cu galeata de curent ...

De asemenea multumesc lui Zef ca m-a ajutat sa scot volanu si lui Iulicuta ca mi-a dat din seul de oaia ... ca deja incepusem sa fac bataturi in palme de la ce greu mergea volanul...

Deci per total ...a fost frumos ..si m-am simtit foarte bine.. intre si la cort si la cabane ...

ps: Era sa uit sa ii multumesc lu Hasu si lui Laur pt ca ne-au ghidat la venire ... catre locul de campare , pt ca la ce drum vazusem eu pe lumena ... + ca Hasu si Iulicuta m-au ajutat sa pun cortu... Julius,eu lucrez la E-ON Moldova S.A..Nu la E-ON Gaz.Eu sunt cu curentul nu cu gazul.Cu gazul...............doar cind halesc carbit.
DanH a scris:Julius,eu lucrez la E-ON Moldova S.A..Nu la E-ON Gaz.Eu sunt cu curentul nu cu gazul.Cu gazul...............doar cind halesc carbit.

Știu, voiam însă să subliniez că firma E-ON are mare acoperire domle Ești bazat! Am urcat si eu pe ftp pozele. Sper ca o sa placa la lume. Am pus mai putine peisaje si mai multe poze din locatie

KYP a scris:
Pana la intalnirea Citro-Oltcit de la Paltinu va asteptam la Intalnirea Nationala a Clubului Citroen ce va avea loc la Sambata de Sus in m-tii Fagaras ( 29-31 august 2008 )
Sunteti asteptati cu totii !!

Eu fix cu o saptamana inainte o sa fiu in Brasov si as fi putut sa trec, dar se pare ca a iesit sincronizarea.

Noi (scriu impreuna cu sotia ) am fost foarte incantati de intalnirea de anul acesta. Noi care am venit mai la urma am prins mult mai mult soare (pe general) si doar cativa stropi de ploaie. . Ne-a placut mancarea foarte buna la ceaun, din care anul acesta chiar am prins si eu , multumim bucatarilor . Ne-a uimit "boom-ul" tehnologic (laptopuri peste tot, generatoare de curent, internet in locatie, GPS-uri, statii etc.). Cu laptopul am venit si eu . Mie mi-a placut chiar si "ocolirea" facuta la plecare cu Titus . Mi-a mai placut palinca, era sa uit . Ne-a placut drumul (tot), eu pe portiunea montana am avut ceva morcovi pentru ca am venit fara scuturi .
Mie imi pare rau ca nu am asistat la schimbarea motorului lui iwa. Am vazut intr-o poza ce fain stateau 10-15 oameni pe scaunele si faceau galerie celor 2 mecanici . Sotia ar avea si un lucru care nu i-a placut, la cabana nu a fost baie in camera .

Oricand e placut sa te intalnesti cu oameni cu care imparti o pasiune si poti discuta pe seama ei, oricand e placut sa revezi vechi prieteni si sa legi noi prietenii. Nea Kossoane,bre estem curiosi si ochii la noi sa vada si ei pozele din plimbarea pe munte... Care ati mai facut poze ... avem si un ftp pentru ele Am inceput sa uploadez poze:

Obiective turistice + descrierea lor !

Pentru astazi ...Manastirea Lainici

http://blog.360.yahoo.com/blog-DVoIkAY6YrbxgIoejCOM Gata, am incarcat si eu pozele. Sunt si multe poze de pe drum. La dus sunt de la Lainici si Castelul Huniazilor iar la intoarcere de la Tebea. Poze drum (Bucuresti Padis)

http://blog.360.yahoo.com/blog-DVoIkAY6YrbxgIoejCOM High_voltage, care e faza cu cele două directoare ale tale? Conțin același lucru!

kosson, când ne dai și pozele tale

Hașule, încerci să le urci și tu acolo? Mi-e mai simplu decât să vin până la tine In curand, in curand... am am fost luat de valtoare imediat ce-am ajuns acasa si abia acum incep sa ma dezmeticesc... putintica rabdare va rog si ingaduinta... pana in weekend am sa fac tot posibilul Fatza in Fatza cu istoria !

Poze de la Tebea !

http://blog.360.yahoo.com/blog-DVoIkAY6YrbxgIoejCOM Pozele din Sesul Padis

http://blog.360.yahoo.com/blog-DVoIkAY6YrbxgIoejCOM sa nu-mi fie cu suparare dar incep sa am o mare lehamite fata de picasa asta...trebuie sa dai 10 clickuri pana sa vezi o poza calumea,trebuie sa astepti sa se incarce toata animatiile lor...
kyp tu de ce nu pui pozele pe ftp la iwa?
iulicuta2000 a scris:sa nu-mi fie cu suparare dar incep sa am o mare lehamite fata de picasa asta...trebuie sa dai 10 clickuri pana sa vezi o poza calumea,trebuie sa astepti sa se incarce toata animatiile lor...
kyp tu de ce nu pui pozele pe ftp la iwa?

o sa le pun ultimul , imi este frica ca o sa crape ftp-ul......sunt 8 Gb de poze !

sau o sa le redimensionez .....si sa le urc mai mici ! inca o chestie neinteleasa de mine,de ce nu comprimati pozele?cu acd see(sau orice alt vizualizator de poze) se pot salva folosind comprimarea ,iar daca e dat aproape la comprimare maxima dintr-o poza de 1.5mega o sa iasa o poza de 200de kilo care se vede aproape la fel NU !!!!!! fara compresie..... unii mai iau elemente si compun opere noi cum ar fi AFISE ?!?!
Va rog lasati-le asa cum le-a fatat CCD-ul ! danke... bine ccd-ul de obicei fata RAW... ma rog nu intram in detalii... Cateva impresii de la colegul nostru Adi, din Ungaria!

cv2adi a scris:Am luat legátura…..
In acea dimineatá de julie nu prea credeam cá peste 2 zile vom avea prilejul sá ne intilnim cu colegii nostrii din "Citroclub" romania sic u cei din Oltcit club in pitorescul Padis, localitate sau mai bine spus centru turistic din Muntii Apeseni.Rugámintile noastre si cele ale colegilor de la fata locului totusi au fost ascultate. Pe 26 Vineri a apárut soarele si ne-am urnit din Cegled cátre Carpatii apuseni sá petrecem mult asteptatul weekend impreuná.
Drumul piná la frontierá nu a durat mai mult de trei ore,la Salonta am fácut o scurtá escalá sá ne mei luám cite o bere,o telemea si pasta de mici congelatá pe care n-o ratez niciodatá cind vin acasá.Echipahul nostru format dintr-un CX si un 2 CV s-a angajat apoi intr-un antrenament de slalom urias intre localitátile Salonta si Tinca unde se lucra la drum si au fost postate gropi rectangulare,pátrate,trapezoidale,et cin diferite párti ale carosabilului pe care le-am evitat cum am putut….
Ne-a si distrat acest joc,uitindu-má in retrovizor vedeam 2 CV-ul bálángánindu-se si-mi aduceam aminte de máicuta din filmele mele mult iubite din copilárie….
Ajunsi la capátul asfaltului putem zice la propriu cá am intrat intr-o lume de basm,cu pejsaje pitoresti,cum nu mai afli altundeva dacit in Apuseni !
N-am bánuit cá ne intilnim atit de repede cu colegii nostrii din Romania,dar din pácate am vázut ce ghinion a avut echipajul masinii ce s-a rásturnatsi avariat din albia riului Boga.Am intrebat cu ce putem ajuta, Iwa mi-a spus cá deja totul e OK. doar sá-l luám pe dinsul cu noi piná in platoul Padis unde e tabára.
Zis si fácut.Spre marea mea surprindere drumul a fost proaspát refácut si puteam chiar zbura pe el….
Ajunsi la fata locului,am fost intimpinati de simpaticii Oltcitari si Citroenisti cu toate cele bune de-ale gurii,in special sub formá lichidá, iar mai tirziu,sá nu ne facem de rusine,a fost servit si materialul adus cu noi,Pálinca si toate cele.Seara la foc am continuat mai pe-ndelete,s-au fácut schimburi de adrese,informatii referitoare la tehnologii de reparatii,locuri de piese etc,si pe urmá fiecare s-a retras in culcusul sáu.Noaptea s-au auzit concerte de sforáialá internationalá,pe care ascultindu-le mi-am dat seama cit de bune somnifere au fost continutul sticlelor goale ce záceau in jurul jarului .
A doua zi Simbáta, au apárut si celelalte douá masini venite din partea clubului nostru,un DS negru pallas si un Citroen BX break dar vizita lor a fost foarte scurtá deoarece ambii lucrau Dumineca deci cu lásarea serii au pornit-o spre apus.Apoi a venit in sfirsit rindul nostru,ora preparárii gulasului pe care l-am promis cá-l vom face cu materiale aduse cu noi,si ne-am apucat de treabá…..Rezulatatul ne-a fost pe plac deoarece ceaunul a fost golit intr-un timp record,iar zimbetele si felicitárile colegilor nostrii ne-au intárit aceastá senzatie.Apoi a urmat o altá surprizá de-a lor,de care noi nu stiam, dar ne-a párut foarte bine de ea : O tocaná de ciuperci cu smintina clasa intii.Dupá aceea a apárut si o canistrá de Támiioasá románeascá,vin de o bunátate rará,dar in acelasi timp si inselátoare….Dacá bei multi ti dá in cap.Expeditia internationalá ce s-a angajat apoi in pádure sá mai aducá un trunchi de brad doborit pt foc , a constitutit in acelasi timp incá un prilej de a ne cunoaste si distra de minune…Noaptea, cu lanterne in miná si pe cap,totusi am reusit sá intrám ina pá piná-n glezne unii mers,altii la intoarcere ,asa cá trunchiul adus pe umere a ajuns iute la destinatie..A doua zi dimineata toatá tabára s-a spart foarte repede oamenii fiind preocupati cu impachetárile ,dupá micul dejun am luat-o si noi impreuná cu Oltcitarii la vale iar dupá localitatea Pietroasa intr-un concert magnific al claxoanelor ne-am luat rámas bun de la noii nostri prieteni.
Sperám sá mai putem continua la anu, si pe lingá prietenii nou stiuti sá mai avem ocazia sá gásim noi prieteni la fel de simpatici si devotati.Le multumim incá o datá pt companie si pt cá ne-au oferit posibilitatea participárii la acset frumos miting intr-un loc atit de pitoresc. Promitem solemn cá vá vom duce vestea de gazde primitoare cu suflete nobile in toate colturile Europei unde vor ajunge masini si echipaje de la noi. Acest articol apárut in revista noastrá si va ajunge si la Conservatoire Citroen Paris unde livrám cite un exemplar din fiecare numár.

In speranta reintilnirii cit mai apropiate,in numele clubului Ungar,
Adrian Pintea, Vicepresedinte.

Articol tradus si publicat in revista Citromagazin –revista oficialá a Clubului Citroen Automobile Hungary.
nea kosson nu esti de acord cu mine cand spun ca pentru 3 poze din 8 giga mai bine le faci pe toate la 200kilo(rezolutia lor ramanand aceeasi!) si cele de care ai nevoie sa le ceri in marime "naturala" ?de ce sa ocupi atata spatiu,sa fie nevoie de atata trafic,cand 99% dintre noi vrem doar sa le vedem Iulica, ai dreptate... asa e totusi nu trebuie sa incarcam traficul cu treburi grele.. si ca mi-ai adus aminte ia sa incarc si io materialul... )
Dreamer a scris:Cateva impresii de la colegul nostru Adi, din Ungaria!
cv2adi a scris:Dupá aceea a apárut si o canistrá de Támiioasá románeascá,vin de o bunátate rará,dar in acelasi timp si inselátoare….Dacá bei multi ti dá in cap.
Nu pot decit sa ma bucur. Imi pare rau ca Busuioaca de Bohotin a fiert...
Dreamer a scris:Cateva impresii de la colegul nostru Adi, din Ungaria!

cv2adi a scris:...Echipahul nostru format dintr-un CX si un 2 CV s-a angajat apoi intr-un antrenament de slalom urias intre localitátile Salonta si Tinca unde se lucra la drum si au fost postate gropi rectangulare,pátrate,trapezoidale,et cin diferite párti ale carosabilului pe care le-am evitat cum am putut….
Ne-a si distrat acest joc...
Ajunsi la capátul asfaltului putem zice la propriu cá am intrat intr-o lume de basm,cu pejsaje pitoresti,cum nu mai afli altundeva dacit in Apuseni !
... Promitem solemn cá vá vom duce vestea de gazde primitoare cu suflete nobile in toate colturile Europei unde vor ajunge masini si echipaje de la noi. Acest articol apárut in revista noastrá si va ajunge si la Conservatoire Citroen Paris unde livrám cite un exemplar din fiecare numár.

Frumasa descrierea intilnirii si multumim colegilor unguri pt articolul ce speram sa ne scoata din anonimatul autohton.
Daca niste straini s-au putut bucura de atit cit li s-a oferit (vremea + localnicii), noi de ce n-am face-o
Sa speram ca la anul, totul va fi mai bine iar vremea va tine cu noi.

P.S. Chiar sint curios ce vor comenta francezii despre noi. Ne vor privi ca pe niste frati mai mici sau ca pe niste aratari ale comunismului Or sa fie inspaimantati de-a dreptul ! or sa tremure spunand: ba s-a ingrosat, astia vor sa le facem vibrochene noi !
Laurentiu a scris:Chiar sint curios ce vor comenta francezii despre noi. Ne vor privi ca pe niste frati mai mici sau ca pe niste aratari ale comunismului
Numa sa deschida revista. Ca io am impresia ca e scrisa in ungureste. Si aia d-abea vorbesc franceza lor, daramite alte limbi... gata si eu cu pozili ! KKKKKKKKKyp... hai tata ca tu ai o grama de poze cu traseul Ponoarelor si vreau sa ma dau si io mare la nevasta !
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Următoare
Pagina 33 din 35
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum