Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Cluj
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Bon!Am niste informatii pentru orasul Cluj-Napoca.Un coleg si-a reglat carb dublu-corp(nu de oltcit) la:
1)Cart Zorilor in spatele blocului spray (blocul ala turn rotund) de la ultima statie,in spate la garaje,cica ii unul cu tester
2)pe str Oasului ,cum iesi catre Chinteni,dupa Broasca Verde (vama),cam la 200-300m ,la ceva service,cica aia i s-a parut a fi mai seriosi,cica mai incoace de ceva magazin,pe stg
3)am gasit eu unul in Dej dar inca nu l-am sunat http://www.bizoo.ro/firma/autofull
Daca aveti careva informatii mai exacte despre astea,continuati topicul ,eu inca nu-s sigur ca am nevoie de reglaj,nu am bani pt un plin
4)Cica si la Seul-auto ,str Dorobantilor 18-20 se regleaza dublu-corp. Salutare clujeni, avand in vedere ca m-am mutat mai aproape poate ne intalnim cand mai trec pe acolo, nu mai am oltcitu dar sper ca nu=i bai. Carbotestl din Zorilor desfiintat,tot asa si seul-auto.
Urgent!Cumpar pompa de benzina buna!A mea curge pe linga.

Pgrovu:ce ai facut pina la urma cu carburatorul?L-ai schimbat?Nu ai cumva si o pompa de benzina buna? (cu toata rusinea )

Later edit:maryus315 zicea ca tipul din Dej ,ala cu carbotestul e ok,cica si lui tot el i l-a reglat si merge bine. Carburatorul l-am pus p-ala de special. Din pakate nu am nicio pompa de benzina cumsecade, vezi pe la REMAT sau pe Plevnei la dezmembrari Am sa vad pe Bucuresti de una noua!
Alta:pt tuning vizual spoilere,bara spate unde sa ma interesez (in Cluj,bine-nteles)? Nu am prea vazut asa ceva in cluj...eventual unele custom, facute la cineva care se stie cu fibra de sticla.
alexbjorg a scris:Am sa vad pe Bucuresti de una noua!
Alta:pt tuning vizual spoilere,bara spate unde sa ma interesez (in Cluj,bine-nteles)?

Eu am cumparat o pompa de benzina noua(ceva made in Italy) de la magazinul de pe Bucuresti acum vreo luna cu 70 lei.

Tuning... nu stiu. Are cineva idee de mașină ?

http://lada.anunturi-auto.4tuning.ro/anunturi-auto/masini-second/Lada-2105-1500-161467.html Legat de tuning exterior, stiu ca ai zis din CJ, dar uite ca si eu mi-am luat din Buc. mi le-a trimis prin firma de curierat, 80 de lei transport pana in SM, pana in CJ ceva mai putin au ajuns in 2 zile dupa ce le-a pus. Vezi poate fac si la ceva firme de tuning prin CJ si aici in SM mi-a zis careva ca-mi face, da nu mi-a placut modelu asa ca l-am luat ala din Buc.
Numa' Bine Cumpar stator alternator pt Oltcit Club. Din pacate am cumparat una de pe str. Bucuresti dar nu se potriveste. Daca il intereseaza pe cineva este de vanzare sau il schimb pe una care mi se potriveste. As dori sa cumpar aprindere electronica completa de trs (inlocuitor de delcou si platine) NU amplificator scinteie. Eventual la Remat gasesti o aprindere electronica.in rest,nu stiu de unde ai putea lua.Sau de la dezmembrari de pe Plevnei. incearca aici, Dan are preturi f. ok, si din cate stiu trimite si prin posta:

http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=185965#185965 A luat un oltcit foc pe strada Traian Vuia, poate il cunoasteti
Motivul cica a fost o scurgere de benzină.
http://www.clujeanul.ro/cluj/incredibil-un-oltcit-s-a-aprins-dupa-cum-spune-proprietarul-de-la-soare-2753436 Clujule,spune un tinichigiu auto care sa nu te usuce de bani si un vopsitor!Am itp in 3 noiembrie pt nenea din cluj care m-a sunat acum cateva ore...
daca nu se rezolva problema in CJ, cu cea mai mare placere desfacem motorul in salonta, si il rezolvam intr-o zi Stiti careva al cu e un trs alb abandonat cu nr. CJ 07 NBB,vreau sa stiu al cui e sa-mi iau niste piese de pe el (daca le da proprietarul) sau toata masina. Baietzi,nu va cumparati un TeReSe
E impecabila masina la exterior,zici ca acum a scoso din fabrica

Razwan a scris:Stiti careva al cu e un trs alb abandonat cu nr. CJ 07 NBB,vreau sa stiu al cui e sa-mi iau niste piese de pe el (daca le da proprietarul) sau toata masina.

nimeni....nimic lasa si tu un numar de telefon si o intrebare, pe un bilet, pe parbriz/luneta/geamul usii....

e mai simplu asa...
valib a scris:lasa si tu un numar de telefon si o intrebare, pe un bilet, pe parbriz/luneta/geamul usii....

e mai simplu asa...

Am intrebat pe oameni care stau in zona aia si nu stiu al cui e,au zis ca a fost abandonat in urma cu un an si nu a mai venit nimeni dupa el si au mai sunat si la primarie sa vina sa il ia cu platforma dar nu a venit nimeni
Usile ii sunt deschise,mai aruna si mizerii alti pe acolo
O sa intreb la politie despre proprietar.... il iei frumos si il tractezi de acolo. In cazul asta, nu ii va lipsi nimanui, si te asigur ca nu se va trezi nimeni sa faca gura ca iei oltcitul de acolo nu risc treaba asta
O sa sun la primaria din cluj si am sa le zic cum stau treburile si sa'i intreb daca pot tracta masina de acolo
De tras il pot trage pana in Dej...... Nu aveti careva o bara fata de TRS cu armatura cu tot? stiu io pe unu in dej care sigur are.....sta cum intri in dej,acolo are un mic service, se ocupa si cu oltcituri Mai exact ar fi mai indicat,eventual un nr de tel,daca se poate Cand mai trec pe acolo,ma opresc la el si il intreb daca are sigur unul si daca are ii cer un nr de tel Am trecut ieri pe la magazinul de pe str.Bucuresti sa vad de cava piese de schimb. Si surpriza totala(neplacuta, evident). Era inchis. Pur si simplu. Prin geamurile prafuite se vedea ca e gol inauntru. Stie cineva daca s-a mutat in alta parte sau pur si simplu s-a desfiintat? Stie cineva alta sursa de piese de schimb pt. Oltcit prin apropiere? S-a desfiintat fara preluare de piese!Alt magazin ,fara!Ramine netul! Am gasit prin intermediul cuiva Auto Ciclop, e undeva pe varianta Manastur-Zorilor, am vorbit cu ei la telefon si au zis ca aduc piese de Oltcit la comanda. Am nevoie in maxim 3 saptamani de stop spate stg.Pls help!
alexbjorg a scris:Am nevoie in maxim 3 saptamani de stop spate stg.Pls help!

Cauta pe la dezmembrari
PS:Un oltcit alb abandonat sau care urmeaza sa fie dezmembrat, nu stie nimeni? alex...iti pot trimite eu... Sarumana,valib,dar dan alexandru mare domn,Posta Romana 5+1 zile.Oricum multumesc pentru intentie! @claudiu_c ti-am vazut azi masina. super faina.... Sarbatori fericite si numai bine !!! Multumim si tie!Primesc in regim donatii un carb de dacia cu flansa de adaptare cu tot.Rog seriozitate,pls!Eventual sa mi-l puteti voi monta ar fi super,asta deja contra cost! Multumesc clujenilor pentru promptitudine! Pana la urma am facut rost dar am o nelamurire:am aprindere electronica (nu amplif de scinteie) din aia cu senzor,deci ce fac cu furtunul de vacuum de la carbul irma,unde il pun,sau pun dop pe stutul ala din carb? Pai ai si la aprinderea electronica o capsula vacuumatica. Asa ca furtunul ramane, cu un jiclor de 90 pe el, de preferat. As vrea sa stiiu si eu daca pana la urma sunt de gasit piese de oltcit sau nu??Nu stiti vreun dezmembrari in CJ unde sunt piese de oltcit? Ba da! Piese dezmembrari gasesti cum mergi catre Oser,pe strada din SPATELE Sanexului,deci NU pe principala care mere catre Someseni,pare-mi-se str Plevnei,in apropiere de interesectia ei cu o cale ferata industriala,pe stanga ii un fel de remat cu firma din pensula,ceva gen "dezmembrari oltcit ,dacia,aro"
L.E.Am capsula vacuumatica,dar ala are un "furtunel" de metal care ii bagat nu stiu unde,pe undeva pe sub carburator,deci nu ma incumet sa il decuplez de acolo.Solutii? Saptamana asta o sa fiu la Cluj vreo 3 zile; cineva dispus de o intalnire?
suirammarius a scris:Saptamana asta o sa fiu la Cluj vreo 3 zile; cineva dispus de o intalnire?

Nu ajungi si prin alba, mai pe seara, asa.... sau daca ajungi pe joi seara putem merge impreuna spre BV... Eu o sa plec vineri dupa amiaza din Cluj si nu-s singur. La Alba nu ajung cu siguranta, sorry!
Altcineva din Cluj?? Hai mai, nu avem oltcitisti in Cluj?? [quote="alexbjorg"]Ba da! Piese dezmembrari gasesti cum mergi catre Oser,pe strada din SPATELE Sanexului,deci NU pe principala care mere catre Someseni,pare-mi-se str Plevnei,in apropiere de interesectia ei cu o cale ferata industriala,pe stanga ii un fel de remat cu firma din pensula,ceva gen "dezmembrari oltcit ,dacia,aro"
L.E.Am capsula vacuumatica,dar ala are un "furtunel" de metal care ii bagat nu stiu unde,pe undeva pe sub carburator,deci nu ma incumet sa il decuplez de acolo.Solutii?
Tre sa caut unu sami iau aripile fata stg-drp, usile amanouda,capota,buclier pentru faruri, si motor bun.
Nu conteaza daca o iau de la cineva sau daca o iau din dezmembrari improtant sa fie bune! Acolo gasesti sigur sau aduc la comanda de la un alt dezmembrari ,ziceau ca au citeva zeci de oltcituri intr-un parc anume.Unde,nu a vrut sa-mi spuna.Ca si mecanic in Cluj iti pot recomanda pe cineva care a lucrat zeci d e ani cu oltcituri,pensionar in prezent! Mai fratilor, chiar nimeni nimic la cluj? Ajungem in coada in felul asta! Rog pe cineva din dej sa se intereseze si sa-mi spuna, daca se poate, daca se mai regleaza carburatoare aici http://www.bizoo.ro/firma/autofull
Eventual si ceva preturi. Multumesc Nu ma poate ajuta nimeni din Dej? Nu intreb pentru mine ci pentru un vecin ce are un renault 5 si ii merge foarte aiurea din cauza carburatorului. Va rog frumos, dau o bere Team ajutat vreau berea .
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Următoare
Pagina 11 din 12
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum