Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Nissan Almera
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Cib a scris:pentru alarma faruri aprinse verifica pls contactele de la usi (inchiderea si starea lor). Adica cele care iti aprind plafoniera si martorul din bord cand deschizi usa

S-a rezolvat, am descoperit din greseala care era problema Masina a intrat in pregatiri pentru nationala! A primit becuri Osram SilverStar si un mp3 player nou, un Sony GT212.
Abia astept sa vina seara sa vad cu bat farurile Azi dimineata cu ajutorul lui DanF, am instalatia electrica pentru proiectoare. Urmeaza sa le montez si fizic maine seara și să le faci și o poză iepuraș
auzi : iepuras O sa le fac si poza ...
Vad ca nu prea te-ai prins de faza cu iepuras ... las` ca ti-o explic personal la o bere ... nu de alta dar e prea mult de scris ... si la varsta mea ... Am montat si proiectoarele .... din teste imi place ce a iesit ... ramane sa le si vad in actiune cand o sa am nevoie de ele Daca te prind cu ele aprinse fara rost ti le sparg!!! Si eu iti sparg farurile daca te prind ca dai flashuri prin trafic... Boogy si Pupa,voi sunte-ti umani,eu i le fur intr-o noapte la intilnire.
DanH a scris:eu i le fur intr-o noapte la intilnire.

uite cine e practic!
BoogY a scris:Daca te prind cu ele aprinse fara rost ti le sparg!!!

pupa a scris:Si eu iti sparg farurile daca te prind ca dai flashuri prin trafic...

S-a mutat politia rutiera la Brasov Iti dau tie cu flashuri in trafic? Vorbesti de parca dau flashuri de nebun.Cine venea la academie si ne rupea ochii cu xenonul? Eu sau tu? Nu conteaza cui ii dai, gestul conteaza. Eu nu suport ideea de a da flashuri in general, sa nu mai vorbim de oras.
Cat despre Academie si xenon... Va pune cineva sa va uitati in farurile mele? Participati cumva la trafic atata timp cat sunteti afara din masina? Pe viitor sa va luati ochelari de soare. Renoul are kit xenon aproape complet, Oltcitul clar va avea xenon in faruri, proiectoare poate chiar si in stopul in ceata, doar-doar de-ar lumina mai bine. Cu ocazia nationalei, i-am facut si consumul in afara ... 5.4% Sambata japoneza a facut 187.000km.
Urmeaza sa schimb lichidul de la servodirectie si sa complectez uleiul in cutia de viteze. Dar mai intai trebuie sa aflu ce fel de ulei imi trebuie pentru fiecare. Auzi la el cica de care lichid,normal ca pentru servodirectie,iar ala de ctie e normal sa fie de cutie.Ca doar nu vei pune ulei de la bunica.
Misto explicatie.Mai vrei? 15 Oct 2007, 10:22
Dreamer a scris:Masina a facut we asta 176k km...

04 Ian 2008, 16:54
Dreamer a scris:Masina a facut 180 000 km...

31 Aug 2008, 21:55
Dreamer a scris:Sambata japoneza a facut 187.000km...

Deci ai media, undeva la 1.100 km parcursi lunar. E putin stiu ... mai e Ursuletul care are aproape 12.000km in 4 luni Japoneza mai mult sta. ce inseamna sa ai alta masina de birjarit decat a ta :d
si eu in aprilie aveam 40 de mii acum am 56 de mii si ceva... Am schimbat partial ( 40% ) uleiul de la servodirectie ... tot trebuia complectat, asa ca am scos uleiul vechi din borcan si am pus ulei nou.
Sa vezi distractia dracului, cand ai 2 manuale de la masina ... unu in ceha, altul in poloneza Vineri ma tot invarteam pe langa masina si am descoperit, ca sub ornamentele de plastic, exista gauri in prag, prin care se poate baga ulei. Zis si facut. Sambata dimineata, am dat o fuga la benzinarie, mi-am cumparat 1L de ulei si l-am turnat in praguri. Tot sambata, masina a facut 189.000km Mergi, Mergi, nu te încurci
Dreamer a scris:... sambata, masina a facut 189.000km

Pai Ursuletul a intrat la hibernare sau ... ? Ca ai depasit media de 1.100 km lunar . Bafta multa. Sute de mii de kilometri fara probleme. Ursuletul nu mai este din mai multe motive... Am ajuns si la 191.000km multi inainte!!!
adrian-ar a scris:multi inainte!!!

Danke adicatelea cati km ai facut tu cu masina?
iulicuta2000 a scris:adicatelea cati km ai facut tu cu masina?

A cumparat-o undeva la 173.000 cred... teoretic facuse vre-o 18.000 Am luat-o cam pe la 172 si ceva....
Azi de dimineata am luat ITP-ul ... am mai scapat de o grija cum fu cu franele ?
iwa a scris:cum fu cu franele ?

Am trecut cu bine pana la urma, exista dezechilibru, dar in limita tolerantelor de la ei. Am schimbat azi uleiul si filtrul de ulei la 192.000km. Inainte sa plec la servici in dimineata asta, i-am schimbat filtrul de aer. Poate acum imi scade un pic consumul Mai merge mă voda-mașina ??
Iulius_je a scris:Mai merge mă voda-mașina ??

Mere ... las` ca o vezi la Is Nu știu sigur dacă mai vin... posibil că a intervenit ceva
Iulius_je a scris:Nu știu sigur dacă mai vin... posibil că a intervenit ceva

Puteam sa jur ... Bre...eu voiam să vin. adică vreau.... vom vedea ce va fi până atunci.. Azi am montat bozele de la Juniorul pe spate, iar cele care le aveam pe spate le-am trecut in usile din fata. Am descoperit ca boxele din fata originale erau Clarion
Tot cu ocazia asta am turnat si un pic de ulei in usi si am uns mecanismul de la centralizata. Uite ce a primit japoneza cadou azi: super haha, ce tare ești Bai dar ce ne-am chinuit cu abtibildul ala. Din cauza ca nu mai aveam folie de transfer, am improvizat cu scoch din ala lat. Never do that. Transferul s-a facut foarte greu, mai ales ca sigla imaginata de Ciclopul are la liniute si punctulete de te plictisesti. Si care au cam ramas pe "folia de transfer" improvizata, asa ca a trebuit sa refacem lipitura lor de cateva ori, ajutati si de un briceag. Dar am resusit (in mare) pana la urma. daca mai aveti vreunul deasta vreu si eu S-au facut 2 de test ... unu e la Cristi, altul la mine. Sa vedem acum daca mai reusim sa mai facem Ia vezi cum faci rost macar de fisierul corel, caci cutter plotter de autocolant am eu Azi am trecut pe cauciucuri de vara... am gasit SH la 60 RON/buc niste SAWA, care sunt bune. Am luat 2 pentru fata, cele de pe spate le-am pastrat, fiind ultima vara in care vor mai rula.
Daca mai vine o zapada m-a linistit cu totul Sambata am plecat sa imi fac unghiul de fuga. Si asa cum am plecat, tot asa m-am intors acasa. Nu mi-au facut unghiul de fuga pentru ca nu au softul pe calculator pentru masina asta. E prea rara.
Mai caut pe altii care sa ma ajute, daca nu merg la reprezentanta.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum