Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Nissan Almera
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
dreamer acum am devenit posesorul unui nissan almera din 2005.... cred ca o cunosti... de pe data de 10 09 e a mea...

Acum e in fata casei asteapta numere noi... Auzi,da................fac si eu o tura de cartier cu ea? se aproba,dar... stai un pic sa o inmatriculez... acum e tot b43 zgo Felicitari! Sa o folosesti sanatos
Pe a mea chiar daca o folosesc foarte putin, o pregatesc de iarna. Am deja ulei pentru ea, mai imi trebuie 2 cauciucuri noi de iarna si e gata de drum.
Mai vreau sa ii schimb filtru de polen si stergatoarele La mine merge Julia cu ea... Si apoi am dat f putin pe ea... Valoarea de piata fiind undeva la 5000 eur, am dat sub jumatate.

Am desfacut-o si eu, am curatat-o, interiorul a fost demontat complet, mai putin jumatate de bord, o revizie mica la punti,schimbat ulei+filtru, schimbat placute spate, schimbat lichid de frana inclusiv la ambreiaj, reparat spoiler spate... Cred ca in curand ma va lasa cilindrul de ambreiaj, dar atunci cand crapa schimbam. In rest... apa paie si bataie.... Cunoastem,cunoastem.Felicitari pt achizitie.De mult o asteptai tu. Ai dat foarte bine pe ea, masina o cunosti si sti ce poate Azi a primit numere noi.... Din B 43 ZGO a devenit....... Is 43 ZGO.... a fost a 7-a varianta care am gasit-o disponibila... se pare ca-i place numarul acesta Sa o stapanesti sanatos! Azi japoneza mea si-a luat ITP-ul Verificat injectoarele impreuna cu Cristi ... functioneaza brici! Poti sa canti la ele? Poti sa doinesti din Sepultura.
iulicuta2000 a scris:Poti sa canti la ele?

Da ... uite ce a iesit
http://www.youtube.com/watch?v=BSFEv9eaoh4&feature=related Mai degraba cred ca a iesit asa ceva:
http://www.youtube.com/watch?v=GqswXvNCtQQ Am am terminat montarea oglinzilor incalzite ... la prima oglinda a fost mai greu, am si spart-o, dar am luat o oglinga din dezmembrari si am montat-o in locul celei originale.
Costuri ... 40 lei rezistentele, 23 lei curierul si 55 lei oglinda din dezmembrari.
Sper ca maine le si leg la curent
Cristi ... multumesc pentru ajutor!

Acum poate sa vina era glaciara cu furtunile de zapada Cu ajutorul lui DanF, astazi oglinzi incalzite au fost legate la curent ... au fost testate si totul e bine ... acum asteptam era glaciara Japoneza a primit discuri de frana noi pe spate si filtru de benzina ... alta viata
Multam` Cristi
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum