Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

MM 12 SKF
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Buna sunt fericitul noul posesor al masin MM 12 SKF !!!
Multe despre ea nu stiu inca ca o am de 1 saptaman si nu prea am fost pe acasa tot pe drumuri am umblat si la service.
Sunt un om norocos ca am intrat in posesia masini acestuea multi siar fii dorit masina asta.

Urmeaza poze mai vechi care leam procurat de la fostul proprietar. Si ce te lauzi ? ii una ca oricare alta ... daca ai mai stat si prin service cu ea ... nasol .
hai sa vedem pozele mai repede ... Asteptam cu interes pozele! ... si mai multe despre ea aici sunt pozele putine dar vor veni pe 25.08.2007 alte poze mai recente

http://profile.imageshack.us/user/mm87dgabi/ esti nebun!
asta nu e oltcitu ala preparat de raliu?! (masina nu mai stiu carui pilot de raliu)
valib a scris:esti nebun!
asta nu e oltcitu ala preparat de raliu?! (masina nu mai stiu carui pilot de raliu)

da e masina aia din cate stiu siu io , asa mio zis proprietarul. felicitari!
deci tu esti fericitul proprietar...

paiiiiii...ia scoate-o nene la o sesiune foto completa, ca merita pozata!
si explica ce si cum are....
desigur, daca vrei!

vroiam sa o iau si eu mai demult cand era de vanzare, dar nu aveam banii...
si acum as fi luat-o, daca eram informat despre vanzarea ei!

toata stima!
valib a scris:felicitari!
deci tu esti fericitul proprietar...

paiiiiii...ia scoate-o nene la o sesiune foto completa, ca merita pozata!
si explica ce si cum are....
desigur, daca vrei!

vroiam sa o iau si eu mai demult cand era de vanzare, dar nu aveam banii...
si acum as fi luat-o, daca eram informat despre vanzarea ei!

toata stima!

Acuma sunt la service si lucru pana vineri tarziu , sambata o pregatesc cat de cat ca duminica ma duc la aeroport la liniute si indemanare cu ea . pozele noi vor fi si ele cat de repede .
mm87dgabi a scris:... duminica ma duc la aeroport la liniute si indemanare cu ea .
Poate o pui pe chituci din a doua saptamina.
Laurentiu a scris:
mm87dgabi a scris:... duminica ma duc la aeroport la liniute si indemanare cu ea .
Poate o pui pe chituci din a doua saptamina.

incerc sa am cea mai mare grija de ea si sa o intretin daca sunt fonduri, ne intalnim pe acolo sa ne masuram puterile!

succes! Sunt dispus de un buget de 6000 de lei pana la sfarsitul anului pe care sa ii investesc in ea. sper sa ii investesti cu cap si nu in kitchuri astept poze... Pe duminica va pun poze cum arat masina acuma interior, exterior si pe parcus ce investesc in ea va informez. gabore la dracu... scrie ma si tu cu mai multa rabdare, reciteste-ti posturile ca scrii ca dracu... ce "service" dom'le... tu nici nu lucrezi la service... poate la "servici" si nici masina nu e la service... lumea va intelege gresit...

bueeeei... ce poze ai tras pe forum bre? ce important ma simt... la raliu ala eram copilotu

Te rog sa scoti poza aia de sta fosta mea langa masina... chiar nu am chef sa o vad pe forum. Iti dau eu cate poze vrei de la raliu ala

AdyF, te rog sa te abtii de la comentarii de genu asta... ai vazut de nenumarate ori masina... daca tu tot crezi ca e ca oricare alta, ori ai probleme de vedere ori te arde invidia ca pe un copil de cresa... dupa cate stiu vezi destul de bine so... te rog editeaza-ti postul, ai mai facut nu odata afirmatia asta "e una ca oricare alta" in public si suna nasol pt cei care cunosc masina... chiar pari stupid! asta iti e scopu? Eu unul nu vad decat thumbnailuri Daca pui niste poze pune cu o rezolutie mai mare nu sa vin sa ma uit cu lupa la ele .

Sa o stapanesti sanatos, si asteptam sa faci o descriera a masinii, in cea a fost implicata, ce modificari are pe la ea, chesti din trastea . poze mai mari si poze recente facute azi ......... http://www.dropshots.com/mm87dga# Am participat in data de 26.08.2007 la un evenimet foarte naspa organizat pe Aeroportul din Baia Mare. Am fost cu masina si am participat la "liniute" de 400 de metri si am picat in grupa A cea mai mica unde au mai fost masinile : Logan 1.4 cica ne modifcat , posesorul masini nu a avut sange in vene sa ridice capota masini !!! A fost si un citroen ax care a si castigat grupa felicitari baiatului. Un Renault clio modelul nou pe care am reusit sa il fac. Au mai fost masinile Smart un Seat Leon , 2 dacia 1300 un pe.205 si un Golf 2 cica motor de 1.3 pe benzina ci o mai fii auzit de asa ceva? Astea au fost la mine in grupa in restul grupelor au fost masini faine mandre care mai de care care era mai frumoasa nu mergea pe care dadea 2 bani merge de manca asfaltul. a fost prezent si un TVR si un Lamborgini etc........ am auzit de proasta organizare...
la oradea toata lumea a fost obligat sa deschida capota, si un cunoscator in d-ale masinii a verificat daca e motorul din acte.

oricum, felicitari pentru participare!
vroiam sa ma duc si eu, dar nu am gasit fonduri suficiente
valib a scris:
la oradea toata lumea a fost obligat sa deschida capota, si un cunoscator in d-ale masinii a verificat daca e motorul din acte.

In RO obligatorie e doar moartea... individu' cu loganu 1.4 "standard" era si organizator... so...

Urmatorul text l-am scris pe 4tuning unde sigur va fi citit de cine trebuie:

Originally Posted by Hofy
Din pacate sunt foarte multe de protestat in legatura cu organizarea!! acest eveniment ne-a adus aminte inca odata ca in romania inca nu cunoastem definitia sportului. Eu personal sunt obisnuit sa particip la campionatul european de tehnicoaplicative in orasul nostru, unde organizarea este la alt nivel cu sprijin din strainatate, deci alta mancare de peste. Avand zeci de europeni participanti la raliu, nu ne mai permitem sa taiem si sa spanzuram cum ne taie capu'.

Au fost niste abateri legale si morale inadmisibile la evenimentul de ieri. In primul rand "semaforul" a fost total invizibil in primele ore ale cursei drept dovada 70% din concurenti au ratat la greu startul... la protestele noastre s-a primit raspunsul "toti concurentii au aceleasi conditii asa ca..." evident nu s-a miscat un deget in aceasta privinta... urmatoarea prostie crasa a fost loganul albastru din prima grupa care era clasat dupa datele tehnice standard, cu motorul standard, modificarile fiind la sistemul de evacuare si usurata cu cateva kg (bancheta lipsa etc). Acel logan nu avea motorul standard pana-i lume... am vazut destui destule loganuru 1.4 sa ne dam seama ca acolo erau modificari mai majore decat o evacuare si bancheta lipsa. Daca nu am dreptate, dece nu a deschis capota sa vedem? dece nu a putut fi verificat cu sau fara voia lui? Pentru ca era organizator? Da era!!! daca avea 5% sange sportiv atunci deschidea capota!! oameni de acest gen nu ca nu au dreptul sa concureze ci nu-mi explic cum poate fi si organizator? Si restul ce pazeau? Toata treaba de arbitraj a fost facuta parca de copii de cresa... au stat ore in sir aiurea ba sa seteze imprimanta ba sa calculeze nus' ce si pe deasupra si prost! Cred ca nici ei nu stiau dece se sta cu orele fara sa miste nimic.. statea lumea si se uita cu orele la ei cum... nus' ce faceau ei acolo... Foarte interesanta a fost scoaterea Seatului din competitie dupa prima runda atata timp cat rezultatul lui comunicat de arbitrii pe prima runda a fost mai bun decat al altora care au trecut in urmatoare runda S-au intamplat lucruri extrem de "interesante" sa spun asa... absolut inadmisibile! Organizarea si arbitrajul evenimentelor de acest gen este un lucru foarte greu. Stiu pentru ca nu sunt strain de ele... Se greseste in orice tara, la orice competitie, nu suntem perfecti, trecem cu vederea, cine nu lucra nu greseste. Asta e, suntem oameni... Dar aici au fost unele lucruri ABSOLUT INADMISIBILE batatoare al ochi, savarsite cu cea mai mare nerusinare si lipsa de respect fata de spectatori si mai ales fata de participantii care au venit la o competitie sportiva, sa se simta bine si sa-si aduca zambetul pe buze si adrenalina in vene... S-au ales cu nervi, multi nervi, durere de cap si nu in ultimul rand NEDUMERIRE!!! nimeni nu avea niciun raspuns la nicio intrebare, mai ales organizatorii!

Au fost abateri de-a dreptu scarboase care pe mine personal m-au lasat cu un gust suficient de amar cat sa ma gandesc de 10 ori inainte sa particip la un asemenea eveniment!

Tin sa apreciez si sa multumesc efortul organizatorilor si arbitrilor care intradevar au sange si comportament adevarat sportiv, da au fost si ei prezenti, din pacate intr-o proportie destul de infima cat sa iasa o cacealma in toata regula.

Cred ca cea mai grava abatere a fost lipsa totala de comunicare intre organizatori-arbitri-concurenti, nimeni nu stia ce face celalalt si mai ales ce vrea celalalt, sa incerce fiecare sa-i usureze treaba celuilalt sa fie toti multumiti... ca doar de aia erau acolo nu? Gabor sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea ca daca nu iti iau gatu ca eu cat de cat am avut grija de ea si am iubit-o dar asta este am vandut-o ca nu am avut timp sa ma ocup de ea si decat sa stea in garaj sau afara fara sa fac nimic la ea am zis ca o vand la cineva care are grija de ea si sper ca o sa ma lase si pe mine s-o conduc noul proprietar . Ori cand la or ce ora . Sper ca sa fac o masina frumoasa din ea si care o sa placa multora sper sa reusesc ceva frumos.
mm87dgabi a scris:
Ori cand la or ce ora . Sper ca sa fac o masina frumoasa din ea si care o sa placa multora sper sa reusesc ceva frumos.

D'zaule gabore ce ma zgarii la cerebel... te rog eu frumos sa scrii cu ceva mai multa atentie... e groaaaaznic!

"Oricand, la orice ora. Sper sa fac din ea o masina frumoasa care sa fie apreciata de multi si sper sa reusesc ceva frumos"

uhhh cred ca m-am molipsit... parca suna la fel O poza cu janta vopsita recent cu idea lui Hofy

http://www.dropshots.com/mm87dga# capacele dinalea protectoare am vazut si la un coforumist de aici din bucuresti...doar ca la el fundalul era rosu...sunt misto
mm87dgabi a scris:O poza cu janta vopsita recent cu ideea lui Hofy

Idiotu' mai bine taceam din gura si erau gata in 5min dar asa...
Hofy a scris:
mm87dgabi a scris:O poza cu janta vopsita recent cu ideea lui Hofy

Idiotu' mai bine taceam din gura si erau gata in 5min dar asa...

Asa a durat o zii intreaga si multi dmzei nu vinzi masina? nu vinzi masina? S-o stapanesti sanatos! Drumuri bune si multi kilometrii!
Da' nu inteleg ce e cu filtrul ala montat intre pompa de alimentare si carb?
Nu inteleg la o masina normala , da la una cu pretentii sportive!
Sensey a scris: Da' nu inteleg ce e cu filtrul ala montat intre pompa de alimentare si carb?
Nu inteleg la o masina normala , da la una cu pretentii sportive!

E veche poza nu mai e acolo ca am facut scandal si l-am mutat
valib a scris:nu vinzi masina? nu vinzi masina?

NU FELICITARI pentru masina, bafta in continuare!!!! Bueeeei ce chestie... acu 5min am scris un post kilometric acilea si nu mai e... scris, citit, trimis, verificat, totu ok si peste 5min nu mai e.... pur si simplu. M-am enervat, nu-l mai scriu inca odata ^&$%^&

Dom' Admin, ce trebuie sa fac sa primesc acces la mesajele lui mm87dgabi sa i le pot corecta ca ma doare capu si cred ca nu sunt singurul. poze noi http://www.dropshots.com/mm87dga# Cusca aia de securitate mi se pare cam firava. e facuta la minim minimorum de elemente. Eu unul as mai completa structura de rezistenta macar la partile laterale din dreptul usilor. Ce e chestia aia mare si rotunda din compartimentul motor cu sigla Alfa-Romeo pe ea?? (intrebare idioata poate... )
Iulius_je a scris:Ce e chestia aia mare si rotunda din compartimentul motor cu sigla Alfa-Romeo pe ea?? (intrebare idioata poate... )

Cutia filtrului de aer. Ah..trebuia sa-mi dau seama, am vazut ceva asemenator si la Mertzurile alea vechi vechi... cat am salivat dupa masina asta
da cand era de vanzare io lucram pe cuie
sa o stapanesti sanatos si sa vii cu ea la paltinu ca sa mi pui sare pe rana
malniti a scris: cat am salivat dupa masina asta
da cand era de vanzare io lucram pe cuie

Salut, de unde cunosti masina? vad ca esti din bucuresti... gata masina? Chiar, ce se mai aude despre masina? Masina tot asa este din motive personale nu am mai putut modifca , lucra la ea . Urmeaza de acuma in colo sa investesc in ea cat de curand va dau detalii. http://www.tuningshop.ro/content/view/37/2/

Va las pe voi................... Gabi, daca vrei sa iti iei centuri omologate de raliu, trebuie sa fie neaparat in 6 puncte, alea in 4 nu mai sunt omologate. Daca nu vrei omologate, se gasesc si mai ieftine de atat. ms de sfat Uite aici o lista cu toate centurile omologate si diverse caracteristici:
http://argent.fia.com/web/fia-public.nsf/48035D4AA1FC9DF1C125736A004E75AE/$FILE/L24_Approved_harnesses.pdf?Openelement azi am reusit sa o aduc acasa dupa 2 saptamani. Am pormito cu greu cu ajutoru lui Hofy. Supriza mare a fost ca scoate un fum ............................
Sa dus pe ............ motorul nu e stres il facem are de lucru Hofy nu o sa se plictiseasca dar tot timpul iarana vin necazurile ................... cu masina mea ce ai facut ???? clubul ala din 86 d la iasi ?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum