Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Dimensiune avatar

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Pagina de profil, la alegerea avatarului a scris:Afișează o imagine micuța sub datele personale din mesaje. Doar o imagine poate fi afișată în același timp, mărimea ei nu poate fi mai mare de 1135 pixeli ca lățime și 95 ca înalțime iar mărimea fișierului poate fi cel mult de 6ko.
: )... Se mai intampla.
Am corectat.
s-ar putea mari dimensiunea fisierului de la 6 kilo la 10 kilo sa spunem?nu de alta dar ma chinui sa fac un avatar de vreo saptamana si nu iese deloc bine...fie e rezolutia prea mica si se vede ca naiba fie e fisierul mare(9kilo?!?!?!?!?) si nu e acceptat Pai daca in paint schimbi rezolutia, normal ca iese ca naiba cu acd see schimb rezolutia

am rezolvat-o...mersi cyc...acum merg pe gif...doar ca se vad culorile nasol... Totusi nu se poate mari dimensiunea fisierului?Am si eu un avatar dar daca e mai mic de 12 kilo se vede foarte foarte aiurea! vezi ca nu ai voie cu animatii!
pana la urma la mine s-a rezolvat prin modificarea din jpg in gif...s-a pierdut din calitate...dar inca se mai vede
iulicuta2000 a scris:vezi ca nu ai voie cu animatii!
Chiar te dranjează punctele alea de suspensie? Dacă nu te uiți la avatar nici nu se observă că se schimbă ceva p-acolo.

Referitor la avatarul tău, ai încercat să-l exporți din photoshop (export for web) scăzînd calitatea pînă cînd ajungi la 5,9 K? Avatarul care vreau sa-l pun este tot animatie!Este format din avatarul pe care-l am acum + o poza cu masina mea!Dupa ce dispar punctuletele apare masina mea!Daca nu am voie cu animatie am sa il scot...!
bibi a scris:Avatarul care vreau sa-l pun este tot animatie!Este format din avatarul pe care-l am acum + o poza cu masina mea!Dupa ce dispar punctuletele apare masina mea!Daca nu am voi cu animatie am sa il scot...!
În cazul ăsta cred că o să fie deranjantă animația...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum