Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Oltcit in Estonia

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> OLTCIT (CITROEN AXEL) SITE
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
I'm 29 year old man from Tallinn, Estonia and I really enjoyed your video where you showed the repairing of your car.
I bought a Citroen Axel'87 three months ago. I have never seen it in Estonia, so I think I am one of few owners.
I look for technical manual of my car to repair it.
Yesterday I made some pictures of engine to find ORGA nr. and VIN to make sure the type of engine.

It needs welding, since it has 4 small holes in body and medium rust. The engine is running, but needs maintenance. Electric system is messed up and has to be reconnected.
I'd like to buy a donor car (Citroen GS(A) or Visa/Axel).It has a 1129 cc engine, the same as in GS.
I am not sure if I want to choose the hard way

Do you know where to look from internet for manual or donor car (Yellow pages, car portals in Poland, Lithuania, Latvia or Romania).

All the best to you and your Oltcit!

Indrek Soomre
Indrek.soomre@gmail.com,
SkypeMe@tehnoloog Vali tradu si tu in romaneste ca sa inteleg si eu,ca nu stiu decit 2 limbi.Lamine si latine. pai in principiu:
am fost contactat de un nene de 29 ani din ESTONIA, care si-a cumparat oltcit din `87 acum 3 saptamani.
I-a placut foarte mult filmuletul de pe youtube despre masina mea.
Este in cautarea unui manual de reparatii pentru masina lui, iar ieri i-a facut niste poze la seria motorului/sasiului ca sa stie daca e totul in regula.

Masina lui are nevoie de un tinichigiu, caci are 4 gauri in caroserie, si rugina medie. Motorul functioneaza, dar are nevoie de intretinere. Instalatia electrica e distrusa si trebuie refacuta.
Ar dori sa cumpere o masina donatoare, dar nu este sigur ca vrea sa aleaga calea grea.

M-a intrebat daca stiu unde sa caute dupa manual sau dupa un oltcit donor.

cam atat... Aha am inteles.Inca unul pt piese de schimb.Chiar vrea unul pt asa ceva? cam da...
Incep sa intru la idei si nue bine. valib...de ce nu-i trimiti tu un oltcit bun...care sa faca ce vrea cu el?cine stie poate ii place mai mult al tau si il tine in stare de functionare...asa mai face omu o excursie pai asta ma gandeam si eu Estonia... Hmm.... Sa faci multe poze!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> OLTCIT (CITROEN AXEL) SITE Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum