Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Constanta
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
florin, sa inteleg ca deja se dau piesele? cand pot sa vin si eu dupa bobina si delcou? cred ca sambata e ok care sunt diferentele dintre bobina de 1100 si 1300? impedanta , si tensiunea. in loc de 15.000 v cca 40.000 v salutare fratilor...sunt nou pe aici
am o intrebare :care ma poate ajuta cu o antena de statie emisie receptie pt o statie danita440
dau la schimb piese de masina buneeeee
ce ziceti fratilor ma ajuta cineva
cu stima si respect fratilor atentie mare care mergetila florin sa nu cumva sa va duceti sipentru altceva decit atiprogramat cum am facut si eu in urma cu citeva zile.tin sa-i multumesc lu florin pentru parbriz.....prietenii stiu de ce:))
azi sau maine imi bag beleaua in service si sper sa o faca intr-o zi. bravo mai edy,te-am convins! fratilor,care mai vreti piese de oltcit trs..poate va pot ajuta
ca de,daca nu ne ajutam noi intre noi...cine
a si poate ma ajuta cineva si pe mine cu antena aia de emisie receptie..
cu stima dragii mei prieteni....de azi inainte am toata suspensia si bucsaraia noua,evacuarea noua.da florine...nu se mai putea si am mers la service cu ea. fratilor ma ajuta careva cu o antena de emisi receptie....cum au tiristi si taximetristi
dau piese la schimb de oltean 12 trs[/b] am eu una , parca
sa ma uit si-ti dau de veste esti un dulce fratica daca ma poti ajuta cu antena
poate mi-o poti trimite sau nu stiu cum sa facem daca este ne auzim pe mess
ad meu puia1041@yahoo.com
cu stima Antena trebuie sa fie conceputa pt frecventa la care lucreaza statia respectiva.
Antene gasesti aici: http://www.magazin-online.ro/pi1119720023.htm?categoryId=114 constanta...alooo...ce ziceti...de ointilnire o mai punem si noi? Fireste,edy...nicio problema. Nu vezi ce inghesuiala e pe aici.
Nu stiu ce sa-i mai fac olteanului sa mearga...m-a scos din minti... sal...usul_polar,fratica poate te ajut eu depinde ce are olteanul tau.......trebuie sal facem imposibil
daca vrei te pot ajuta,am si piese ceva de rezerva bune...
a si pt cei interesati am doua faruri bune......
si mai am cite ceva nu mam uitat prin boxa...ne auzim daca este ceva ad meu puia1041@yahoo.com
cu stima fratilor ursule da un tel si hai sa ne vedem intr-o zi sa vedem ce ai facem sila olteanu tau sa mearga dupa noi. buna idee,edy. Saptamana asta a fost de cosmar. nu mai am nici bani pt mecanici...nici de traversat strada din cauza lui... Am schimbat bobina,bujii,delcou,platina,condensator...degeaba. La prima cheie joaca acul de la turometru ca dracu si se scutura masina. Ma gandesc ca nu merg toate bujiile,dar nu mai stiu ce sa cred. Apoi,in trafic,trage din ce in ce mai greu,nu se accelereaza cum trebuie,de parca n-ar avea suficient curent...iar la sfarsit se opreste de tot. Se incinge motorul prea mult. Nu-mi dau seama ce se intampla. Daca trag socul la jumatate,abia daca sta intr-o mie de ture,dar degeaba,fiindca in final tot ca dracu trage de parca as tracta un jeep. Raman deschis si indatorat oricarei propuneri de ajutor. se imi spui edy unde si cand sa ne intalnim. fratica incearca bobina...sau daca nu vezi poate vine mizerie pe teava de la alimentare ca este de metal...eu am schimbato ca am avut multe probleme din cauza ei...vezi cind desfaci carboratoril daca ai mizerie
si vezi si bujiile poate nu merg toate
cu stima bujii incercati numai bosch,cele romanesti sint de kkt,eu am cerut bujii de tico care au filet lung ca la oltcit si mi-au dat bosch,sint foarte bune. ursule am scris si mai sus.....da un tel sa vb.eu sunt in principiu liber oricind deocamdata pna a pe 28 mai. fratilor imi vand fliperul. care e interesat, il rog sa ma sune. e la oferta cu mp3 player. masina e din '93 si cu 152.000 km reali. I rest sper ca toata lumea e bine aoleu...da` ce ai patit de dai bestia ? Si cu ce mai ramai? Cu dacia????Sau ai altceva si noua nu ne-ai zis? Salutare.. flipperul va fi inlocuit (zic eu) de un clio symbol. probabil ca panape 15 iunie voi intra in posesia inlocuitorului lui fliper . asa ca asta e .. trebuie sa o dau. alta solutie nu am. deci.. cineva interesant? am scaune functionale hehe intri in club,daca-l vinzi ai grija cui ,ca o sa-l cumperi inapoi,daca nu zi un pret sa vad cu ce te pot ajuta florine...tare imi e ca o s ail vrea inapoi cum l-ai vrut si tu...eu zic sa te mai gandesti prometeule ca nu cere de mancare. eu ma gindesc sa renunt la clio,platesc lunar 660lei rata,plus ca benzina a sarit sus de tot,mai bag si benzina de 200 lunar,deci se fac 8-900 lunar,daca benzina o sa ajunga peste 5lei(sigur va ajunge)o sa stau cu clio in curte ca nu o sa mai am bani de benzina si o sa platesc numai leasingul,poate auziti pe cineva care vrea un clio simbol 2007 preluare leasing salutare lumee
Edy nu l-as da frate, dar nu pot sa le tin pe-amandoua. in plus... mai imi trebuie si ce va banuti, nu?
florine.. tu ai vazut masina.. eu vreau sa plec de la 350 euro (negociabil normal) cu tot ce are pe ea...... mp3 kenwood, 4*45W fata/spate, alarma, inchidere plus scaunele fata... merg ca noi (multam florine inca o data). mai dau o cutie de diverse piese, o roata de rezerva (in afara de cea de pe masina).
Si cine stie.. poate intr-o zi, o voi lua inapoi
Astept oferte..
Pana atunci... fratilor..care aveti bandouri?
mi-ar trebui stinga dreapta usi si aripi..adica tot
care ma poate ajuta si ce pret
cu stima Eu am scapat de petele de ulei din fata( multumiri Florine !) si acum am in spate Dar se va scurge uleiul si nu mai or sa fie pete deloc Daca am consumul intre 8,5 si 9 la 100km eu zic ca e bine,nu? consumul asta la 4 tr,ca la 5tr e cam 6,5-7l/100km. Cine are 5 tr stie...eu nu am avut decat 4 tr...Mai nou am tevile care intra in Y sparte,Ambele Dupa ce m-am chinuit o zi intreaga sa etansez toata evacuarea,am observat si gaurile.Acum toata lumea intoarce capul dupa mine curind o sa am eu una cv 5 tr la vinzare.
de vanzare in curind o cutie in 4 tr foarte buna,si evacuarea in totalitate fara toba finala in stare buna,faruri clare fara semnalizare,scaune,bancheta,si tot ce mai e pe al interior.cine vrea sa vina vb.dezmembrez masina mea si un club din 90.
poate daca nu ia florin motorul o sa fie si motorul de 1100 de vanzare ceea ce nu prea xcred ca nu il ia pentru ca motorul este bijuterie. de vanzare:

motor 1100 - in stare perfecta de functionare- 150 de ron
cutie 4 tr -in stare de functionare buna - 75 ron
si alte maruntisuri de pe masina. cati km are motorul?? motorul este din fabrica si are 108000 km,nu a fosy facut niciodata si functioneaza impecabil.
cine il vrea il gaseste la mine pana miercuri,altfel il voi duce la fier vechi,ceea ce este unmare pacat ,insa am nevoie de bani ai nici nu am unde sa il pastrez.la fel si cutia care este completa cu etrieri cu tot in stare perfecta de functionare.momentan sunt ambele pe masin si se pot proba.maine ma apuc sa le dau jos. nu dai numai etrierii daca nu gasesti clienti la cutie ? rusine fratilor,rusine......citi suntem in ct si nu ne intilnim?
nu este frumos asa ceva...
mai noi ne-am format o micuta gasca care ne intilnim cam zi de zi,ne ajutam cu masinile,idei,modificari,cum putem si noi
fratilor va este greu sa ajungeti la academie in parcare???sa ne cunoastem sa ne formam mai multi sa fim noi uniti.....adica tigani sunt uniti,unguri sunt uniti,machidoni la fel.............noi ce dracu avem fratilor
ce ziceti ?
oricum....pacat tata,pacat
cu stima si respect
oltcit,oltcit probabil ca o sa ia dau si separat daca nimeni nu vrea o cutie buna...vad ca acum nimeni nu s einghesuie sa ia un motor bun si o cutie...o sa vrea ca de obicei cind nu mai sunt.daca dau etrierii te anunt tonim. ok. merci salutare
puia, ia zii tat.. pe unde va adunati ? ca vad ca lumea asta nu mai zice nimic de adunari si alte alea. eu unu chiar as vrea sa ne vedem.. salutare sa traiesti fratica(prometeu)pai ne adunam in parcare la academie...marti si miercuri am fost la edi..am dat jos doua motoare+doua cuti de viteza+urcat un motor pe masina si cutie,la care azi am dat jos motorul si am pus altul si schimbat planetare flanse pe spate....o gramada
maine vom fi in parcare precis dupa 12
dar sa si tu un sms sau un tel...sa ne auzim
cu stima Buna ziua dragilor
Iulian el il vreau pe Flipper mai ales ca frati`miu mi l-a omorat aproape pe Super Titi ( fratilor unde ne vedem dunimica????
care mai vine eu vin,edy vine,ursu vine...treimit eu mes si la alex poate vine...ne facem o mina de oameni...stam la cioace daca vreti de gratar facem si dala dispun gradina,gratar....ce mai trebuie pe acolo
punem mina de la mina si luam pe datorie...si facem un gratar
ce ziceti???
cu stima fratilor V-ati intalnit fara mine???? buna minny
pai ce sa facem daca suntem o mina de oameni si astia abia avem timp sa ne vedem...
pai de exemplu am incercat sa te sun dar nu aveai tel deschis,daca nu mai ai nr ala de tel trimitemi si mie acel adevarat si te sun si ne intilnim ca nu este greu...ne mai ajutam intre noi cu ce putem
cu stima fratica(esti din oras?) eu eram fratica? ))))) Super cind am sunat am ramas uimit,ma asteptam la un barbat nu la o femeie...of viata asta mai am si nevasta si copil
sper ca ti de gluma.......
duminica cred ca ne intilnim daca este daqu mesaj
ok?
...
cu stima
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Următoare
Pagina 23 din 26
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum