Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Furia verde
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
din pacate aceasta operatie ma asteapta si pe mine
cu ce i-ai curatat? la exterior cu o perie de sarma prisa in bormasina
la interior cu o pensula si benzina.
canalelel curatate cu o sarma de cu de 2 mm batuta cu ciocanul si pilita sa fie exact cat laimea canalului.
dupa aia suflat totul cu chestia aia de ala kitul care l-am cumparat pentru compresor cu o butelie dedesubt si o teva lunga.
la urma suflat cu aer simplu sa indeparteze toate impuritatile si .... voila mama ce misto merge acum masinuta.
si ce misto scartaie roata cand ii dai a 2-a cu cutia asta de gsa din pacate datorita divergentelor cu fosta voi renunta la masina.
daca doamna binevoieste sa-si faca cont aici poate prelua topicul cu totul.
eu unul o sa caut o alta masina , tot oltcit normal
de mine nu scapati cu una cu doua
din punctul meu de vedere acest TOPIC ESTE INCHIS . Nasol bre ca in asta ai bagat niste munca/pasiune... daca tot nu se poate sa o lasi fara masina, cumpara-i ei alta sa ramai tu cu masina asta. De acord cu hofy. Măi Toni, e munca ta în mașina aia, ce naiba? ......
tonim a scris:eu unul o sa caut o alta masina , tot oltcit normal.

Ti-o dau pe a mea numai ca nu mai are verificare, asigurare si nici nu s-a mai mers de mult timp cu ea. asa o fi julius , da m-am saturat pana peste cap sa ma rog sa o aduca si sa-mi zica ca nu poate sau nu are timp. o vrea , n-are decat sa o pastreze sanatoasa. pe langa cate am renuntat e un mizilic
cristi merci. suna tentant.
da' aradul e cam departe .
sa vedem ce si cum .
vorbim la telefon Masina e langa Radauti, Suceava. aha.
nu prea departe
vorbim la telefon recuperata. intr-o stare ..... trebuie sa-i refac motorul
tonim a scris: trebuie sa-i refac motorul

Cum bre? cati km are? doar n-a mers fara ulei Ce are?

Lasa ca il bibilesti tu si bine va fi bine ca ai recuperat masina. Bravo!

LE: Acuma stiu... am citit pe topicul vecin (unde ai scris de lipsa de ulei). Nasol...

Ce piese sunt afectate? Cat e de rau? Am inteles dintr-o discutie cu el ca ar fi foarte afectat ambielajul.Cica are bataie de ambielaj.Nu ar fi asta o problema,il asteapta la mine un bloc motor cu ambielaj,semeringuri,reniflard,fara pierderi de ulei.Trebuie sa vina pina la Iasi si sa le ia. naspa ....
si ce frumos torcea....
ca am mers cu ea de la mine de la servici pana acasa la mine ...
asta cand i-am reglat eu aprinderea cu stroboscopu din dotare Toni, îmi pare rău
Acum iar de muncă.. Bine ca l-ai recuperat,lasa ca il faci tu repede. Esti sigur ca nu esti putin... subiectiv cui ii spui asta zeph ??? mda .
spoilerul fata rupt in vre-o trei locuri , plasa rupta etc.
basca motorul varza .
si acc3lerator l-a auzit cum torcea.
am de lucru
LE : cam asa arata

Ii trebuie o baie. In rest arata bine.
Paste fericit! Niciodata nu o sa pricep cum poate cineva sa distruga o masina intr-un timp atat de scurt (din pacate am vazut destule cazuri). Oricum... important e ca e la tine, nu-i lipseste nimic, nu e trosnita rau etc. Ochiometric, se poate repara, o spalatura buna si e ca inainte Esti baiat harnic, te vei descurca sigur Cel mai important e ca e la tine! am uitat sa postez si o poza spate.
adevarat , cu o baie se rezolva multe , dar ramane restul :
reparat spoilerul si bara si , ce-i mai important motorul care trebuie crapat si schimbat ambielajul .
in rest pasarele de ale mele : cutia de schimbat , puntea spate , de pus discuri de frana noi si gaurite pe fata , sistem audio 5.1 izolata fonic samd .

Maaama!Super spoilerele alea! Si cel din fata,si cel din spate.Credeam ca numai pe DaciaClub mai vad asa ceva.Mai lipseste ''virgula'' de la NIKE din luneta.Tonim,nu mi-o lua in nume de rau,nu vreau sa te superi pe mine dar sunt prea kitschoase. man , asa am cumparat masina .
am in curte unul de trs da e spart si nu vreau sa-l pun .
poate pana fac motorul... toni eu ma gandesc ca poate spoilerul ala spart e un semn ca locul lui nu este acolo
in rest,se fac toate mda.
ma cam bate gandul de mult sa-l schimb felicitari,tocmai ai castigat ocazia sa-l schimbi
cauta unu bun de trs si aia e
sau modifica-l pe asta,daca tot esti pus pe fapte mari
mai scurtezi putin inaltimea,ii refaci coturile si poate arata mai bine ma gandisem si la a doua varianta , dar e de muncaaa
sa vad . oricum se va da jos de pe masina pentru motor/cutie & stuff Paste fericit si spor la mesterit.
Macar de paste nu o sa lucram. spre rusinea mea de cand am recuperat-o nu am facut nimic la ea .
si ar cam fi de munca .
las ca-i vine ei randul . incet , incet s-o spal , sa n-o spal ?
da poate ploua Pana la urma,ce-ai facut? NIMIC.
e in fata portii , singurica Bre, stie careva ceva despre tonim?

In data de 30 Mai 2009, Ora 00:52 spune ca: "iepuras vino cu 9.45 sau cu microbuzul" Fiind ultimul lui mesaj, care nici pe departe nu sugereaza vre-o schimbare de plan privind intalnirea cu baietii de recunoastere.

In 01 Iun, iwa: "am umplut frigiderul de carne lui Tonim" dreamer:"Tonimeee ... ... ... ... bre ... pune si tu mana pe telefon, da un mesaj, lasa ceva scris pe forum ... pana mea."

Lipsea cu desavarsire. Mai mult de atat, el nu absenteaza atat de mult pe forum.

Din punctul meu de vedere, e cel putin ciudat. Ultima oară când am vorbit cu el a fost chiar atunci în vinerea aia... pe mess. Îi spuneam că s-ar putea să vin în Focșani. Apoi a doua zi m-a sunat Dreamer să-mi spuna că Toni nu e nicăieri de găsit. A trecut aproape o săptămână fără să știm vreo ceva de el. Deobicei era mereu pe mess. De vinerea trecută nu a mai intrat .....
Am întrebat și eu în stânga și în dreapta dar nimeni nu știe nimic. Lumea e relaxată, cică e mare, își poartă el singur de grijă... Personal sunt cam îngrijorat.. Poate mă enervez eu mâine, să vedem doar dacă avem RAR la Crasna. Eu nu l-am vazut de ceva zile bune pe messenger... La dracu', sper ca n-a patit Toni ceva Mai trăiește, are probleme personale, o să revină când o să poată.
Mai multe nu cereți de la mine, că nu obțineți. E bine ca-i intreg! E bine că e ok. Putea totuși să dea un semn de viață să spună că nu a pățit nimic. Măcar nouă ăstora care îi suntem apropiați... toate la timpul lor... I"m back
greu frate , greu .
nu-mi cereti detalii . W B Toniiiiiii!!!!!!!!!!! era si cazu Ceva noutati la masina? nimic nou
trebuie dat motorul jos si schimbat ambielajul+cuzinetii , si vazut de ce scoate fum albastru.
ori au ajuns segmentii in linie ori a sarit vre-un semering de supapa de la locul lui ai de treaba iar ? mecanicesti ? timp sa am . deocamdata ii fac loc sa o bag in curte si s-o urc pe chituci a venit mosul in avans pe la ea

Mai exista masina?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum