Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Timis
Pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In cadrul acestui topic sunt rugati sa scrie doar cei din judetul Timis. Ce mai fac baietii din Timis? Binisor , tu ce mai faci ? Ca nu mai dai nici un semn de viata . Pt cei interesati , am aflat de un mecanic din Timisoara, care se zice ca e foarte bun. A lucrat la Craiova si are si specializare in Franta. Cine are nevoie sa ma contacteze, ca nu stiu adresa dupa nume, dar pot sa-l duc la el. Super. Trebuie sa trec cat mai curand pe la el.

In alta ordine de idei, putini suntem fratilor pe aici. Avem cateva posturi. Ma uit la alte judete au peste 100 de posturi. Banuiesc ca de intalniri nu prea se poate discuta. Putini, putini ... dar foarte bine organizati Da, cei mai organizati. Ne intelegem din cateva cuvinte. Cei care sunt din Timis i-as ruga sa posteze aici, sa stabilim eventual o intalnire, chair daca suntem putini, poate ne mai ajutam intre noi eventual, plus sa bem o bere/suc. Eu sunt de acord cu orice zi si ora (mai putin luni si joi intre 18:00 si 21:00). Hello everybody!

Va multumesc ca existati, si ca nu sunt singurul cu pasiunea oltcit, adica cea mai tare masinuta (parerea mea).
Timp de ~ 5 ani, de cand am primit in stapanire oltcitul (club12 citroen din 84), am invatat sa-l inteleg si va spun ca m-am cam atasat ,fir-ar sa fie, de masinarie (cred ca are ceva, irezistibil, sau am eu ceva?!) Multumita acestui site am ajuns sa-mi cunosc mai bine boli(n)dul si sa-l pun la punct (cat de cat (perfectiune nu exista, sau n-am cunoscut-o eu)). In orice caz, pentru mine, e ca un "prieten" de incredere alaturi de care am petrecut clipe de neuitat (aventuri, bucurii, furie, emotii, sentimente complexe).

De-acord: suntem putini timisoreni pe forum, dar suntem! Nu stiu ce-or patit baietii (Dan, KGB, etc.) ca nu mai dau vre-un semn de viata (dupa prabusirea vechiului forum). Am avut ocazia sa-i cunosc la un moment dat. Bai fratilor mai ziceti si voi ceva. A, stiu, sunteti ocupati cu altele si n-aveti timp! Nu-i voie, avem de impartit ceva...

Ca tot veni vorba, votez pentru: intalniri evident. Ma bate gandu de o excursie pana la Zarnesti, stiti voi unde si cand! Sunt nou pe forum, dar vreau sa ne cunoastem, si sunt dispus sa va ajut, daca e nevoie si pot.
Keep in touch! Salut Cu KGB m-am intalnit eu saptamana trecuta. Cred ca si el ar veni la o intalnire. Din cate am vazut acum mai are inca o pasiune Pai eu propun o intalnire Duminica pe la orele 18:00 sa zicem la ATU in Complex pe terasa sau jos depinde daca ploua sau nu. Chiar daca o sa fim numai 3 oameni, as vrea sa-l cunosc si eu pe Jorj-L , pe Highvoltage l-am cunoscut. La 6 nu stiu daca pot ajunge pentru ca ma duc la o aniversare la padurea verde la o prietena si nu cred ca ne intoarcem pana la 6. Din pacate duminica nu pot sa fiu sigur pe nici o ora. Poate va intalniti voi duminica si vin si eu data viitoare.
Daca va intalniti si pot sa vin dau un telefon sa vad daca va mai gasesc. Pai atunci sambata la 18:00 tot acolo??? Mamaa, da-mi place locul intalnirii, cred ca voi veni pe jos, decat sa dau 2 colturi cu mashina... (stau la 2pashi).
Da cred ca voi avea si alte drumuri atunci. Poate ma duc la padurea verde la partiul de motociclisti. Ne-am putea duce acolo pe urma...

Apropo HIGHVOLTAGE, de ce nu zici ca ai probleme cu boltidu, cand am vazut ce experimente ai facut cu el, am zis ca-l iei drept cobai... Salut!
Va rog sa ma iertati,dar am o rugaminte timisorenilor:daca vine cineva zilele astia la Oradea ,rog sa ma sune!Am nevoie urgent de pistonase etrier fata/spate si am inteles ca este la Ciclop.Toata stima! Salut te-ash ajuta, dar nu prea am drumuri spre oradea, cel putin nu in viitorul apropiat...

Salut forumishtii din TM, daca e sa ne intalnim, sau aveti nevoie de mine, sunt dispus pana duminica, dupa care plec pt 2 saptamani intr-o excursie prin serbia&muntenegru...
Sa nu va speriati de absenta mea, nu de-alta...

NOROCIOACE
DUDUI-V-AR OLTCITURILE Calatorie placuta JorJ-L! Cred ca o sa ne vedem la intoarcere.
Am fost putin plecat din timisoara, dar pana pe la jumatatea lui august aici sunt (poate cu cateva zile exceptie).
Pe cand urmatoarea intalnire?

P.S.: Mai e cineva pe aici cu oltcit de alta culoare, ca cei trei care am fost la ultima intalnire toti avem alb. Aveti cumva idee cat e spaga la noi la rar ca sa te bage in fata la identificare, ca am inteles ca ar fi lista de asteptare destul de lunga? nimeni nu a mai scris de mult... am studiat si io forumul si e f bine dezvoltat. dupa ce am asteptat mult si bine mailu de autentificare....................in sfarsit mia venit.
sa stiti si voi....... in Tm is vreo 4 mecanici super buni. asa am auzit. da unu e in ciarda rosie si celalalt in kisoda.in timisoara is 2.
da unu are niste scoruri in cap de iti vine sa FUGI.la celalalt merg maine.am nevoie urgent de o reglare a carburatorului ca mo mancat in c*r sa il iau jos si sa il spal .si luindul am demontat tot de pe el... lam spalat lam pus pe-o lalta si ...............................( mai incolo va las pe voi sa va dati seama )

keep in touch Citeste pe www.oltcit.ro. Acolo gasesti informatia cum sa reglezi carburatorul , mai bine decat multi mecanici. baieti...
o sa vizitez in curand orasul Timisoara.
Ceva locuri de distractie?Ceva mai retras?
Poate ne intalnim si noi la un suc... Pai ar cateva locuri. Zi in cam prin e data vin in Timisoara. Ne intalnim la o bere/suc. duminica viitoare....cred
bah........ am ramas prost....am dat de un mecanic printr-u prieten si .... am ramas tampit...super ieftin si aku imi metre trs-ul de bubuie.
toarce ca un motanel .... si nu mi-am mai cunoscut masina. mio facut carburatoru, aprinderea si circuitu de ulei boboc.... vi-l recomand din tot sufletu...cat despre iesit cu oltcitistii , anuntatima si pe mine ca vin si io.

salutari. Aha.de aia nu-l mai vinzi

am iesit din datorii...... asta e motivul principal pt kare nul mai vand
asa ca am zis sa il fac daca tot nu mai am datorii. Salutare tuturor! Si in special bun venit printre noi TM09JNX (care-i fi, de-i fi)!
Am cam lipsit o vreme, fost plecat in vacanta... etc.
TM09JNX esti welcome la viitoarea intalnire,... cu conditia sa nu-ti mai treaca prin cap sa-ti vinzi mashina., da mie poti sa mi-o vinzi de-o fi, dau o bere, ce zici, scapi ushor de belea...
nu-i ushor sa fii oltcitist, ei? te tine?
te va tine de vei stii s-o apreciezi ...la adevarata-i valoare...
tre sa te simti in stare sa o pui la punct, de nu, te va pune ea...(mashina, inocenta cum e... )
cam asta-i drama oltcit-ului (in cautarea proprietarului... ideal)

Mecanicii aia ai tai din kishoda si ciarda nu cred ca-i cunosc.
Eu stiu vreo 3: Cel mai des (din an in pasti) il vizitez pe-unungur la iesire pe sagului pe dreapta, apoi pe-un nene mai "hobbit" de fel, mecanic la ciclop, si-am mai cunoscut un "maniac" prin dumbravita. A parca mai stiu unu pe undeva printre blocuri prin Ion-Ionescu de la Brad, tot "hobbit". Oricum pe astia (primul) nu-i deranjez pt orice fleacuri, doar pt fleacuri mai mari unde-i nevoie de mai multe cunostinte si scuuule...

Va doresc la toti cat mai putine fleacuri de genu si cat mai multi Km turbati(rulati) far de pit-stop! hy y all. ....

JorJ-L merci de informatii poate ca o sa mai vb la o "bere" despre oltcituri
de vandut nu cred ca se mai pune vreodata problema da... a avut trs-ul meu o perioada de glorie de cam o saptamana acu vreo 2 luni... pana mi so dus in cap aprinderea electronica... mama ei de aprindere.de atunci nu am mai prinso in toane asa bune ca atunci asa ca la primu salariu am sa-l bibilesc cum nu lor bibilit nici aia care l-au facut.cat despre mecanici...... ESTE UNU IN TIMISOARA CARE ARE STAND PT CARBURATOR SI GAZE........ SI TOT CE VREI.ASEARA LA 11 noaptea am dat de el.

Sa-mi spuneti si voi cand la ce ora si unde va intalniti....... PLZ
sa- urlati tare pe forum unde va intalniti sa stiu sa vin

!!! faceti masinile sa mearga bine ca de asta is facute !!!!!! nimeni nu mai scrie nimik ?

hai sa va scriu io ceva.....

i......poate ,ma ajuta cineva ca am o pb mare.is fericitu posesor al unui trs care avea aprindere electronica.dintro data dupa ce am sckimbat puntea de diode in alternator nu am mai avut scanteie deloc.....pe buji.am pierdut vreo 2 sapt sa incerc sa o refac inclusiv miam luat o alta aprindere ( modulu electronic) de pe un alt oltcit.nimic.....nici cea mai mica scanteia pe buji. nici macar pe fisa principala din delco aia ce vine din bobina. ce sa fac? atunci cand delcou nu e pozitionat bine sar putea sami numi dea scanteie deloc ? delcoul e bun ca lam verificat............ CE POT SA FAC ?

help plZZZ Salut oltcitistii timiseni.
Ce ziceti de o intalnire in weekendul asta, ca pe urma iar voi fi plecat...
TM 09 JNX daca n-ai rezolvat-o inca, ne putem intalni, poate te pot ajuta, am mai avut de lucru cu alternatorul/ releul..., dar e ciudat ce spui. Esti sigur ca ai montat totul ccum trebuie..? Ai decuplat bornele de la baterie inainte de operatie?
Daca n-o rezolvi, stiu cativa electricieni... sal 2 u all.....aprinderea electronica miam dat seama ca.......mam saturtat de batut capu cu ea.asa ca acu merg pe delco clasic si mere bine......al naibi de bine.am fost saptamana asta si miam reglat carburatoru pe stand.... consuma puti si nam platit mult doar 250000.
weekendu asta numa duminica seara pot.

jorj-l hai ca te sun eu duminica adica maine.

sal 2 u all Salutare la toti oltcit-istii din Timis si nu numai. Sunt proaspatul proprietar al unui oltcit si sunt foarte mandru.

Numai bine la toti sal u all..........nime nu mai scrie ?

ps bun venit colegilor nOI

Salut!
Intalnire , in data de 16.10.2005 ( duminica) la ora 17:00 pe terasa Atu din Complex.
Daca aveti alte propuneri , astept sugestii. io ma abonez primu.........................si.....

NIME NU MAI INTRA PE TIMIS ? bai fratilor........................ salutare

Am ratat intalnirea voastra si imi pare rau.
Am si eu o intrebare: unde gasesc piese ieftine de oltcit in Timisoara, ma intereseaza un spoiler fata, ca la ciclop costa 180 ron unul sau aveti idee ce spoiler de masina straina se potriveste pe oltcit ca poate e mai ieftin ca cel original.

Numai bine scuze din inma ca nu am venit dar in data de 15 am fost si io la un kef de majorat al unei prietene si in 16 o trebuit sa merg pana la oradea urgent

imi pare extrem de rau dar sau precipitat lucrurile la mine si uite caam avut niste pb pe care abia leam descurcat..........si acu is mai linistit dar nu de tot................ca imi schimb locu de munca de maine si nu stiu cum o sa am liber ca o sa lucrez si duminica uneori......!!!!

inca odata imi pare rau mai ales fata de muntean dragos ca l;ui iam promis direct.... dragos...te rog f frumos sa numi faci nici una din cele mentionate mai jos
!!!!!!! la urmatoarea intalnire sigur vinb daca is in oras !!!!!!!! is intristat sa vad ca nime din timis nu mai posteaza la sectiunea clubuiri

salutari băieților din Timișoara!

Multă liniște pe aici pe la voi.

Am o întrebare la voi: azi am discutat cu cineva care mi-a spus că la voi sunt foarte multe oltcituri. E adevărat?
Nu de alta dar vreau să-mi iau un TRS și poate la voi am mai mult noroc.

Numai bine!
Multă liniște pe aici pe la voi.

Intr-adevar... Faceti galagie bai ce dreaK... Sa se-auda de la Timisoara...

Unde-s oltciturile alea multe, as vrea sa le vad si eu...
La mine-n jurul blocului sunt numai 5, dintre care 3 se mishca, 2 sunt ale mele (cele mai tari... , TRS-uri).
Nu m-am prea uitat pe la vanzari de mashini dar poate ma uit...
Pe net n-ai incercat?... Noroc

Pt cei din TIMI, hai sa stabilim o intalnire Duminica dupa masa in ATU (de-i vreme buna), sau unde convenim...
Sau spuneti voi, ca mie-mi convine aproape oricand si oriunde, dar sa stim din timp... ieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

in sfarsit raspundeti.....

pai... duminica asta cred ca e bine.....sa ne vedem cu bine.........

cu stima david iov Intalnire Duminica, 26-11-2005, orele 16-00 in ATU -café, in Complex., ca de-obicei…
(Sper sa fim mai multi de data asta…)
Avem ceva la care tinem (sper), nishte chestii ce nu trebuie lasate (uitate) in ignoranta... See U then! Deci sunt Oltcituri grămadă, așa cum se aude de aici de la Oradea!

Dacă aflați niște prețuri, dați-mi și mie de știre vă rog, poate mai fac un drum de Timișoara.

Numai bine! Eu vin la ora 16:00, nu e nici o problema . Voi fi acolo . Vin si eu peste o ora la intalnire si ma gandeam sa mai vizitez forumul, ca de multisor n-am mai dat p'aici. Aveti idee unde pot sa-mi verific compresia? Am uitat sa intreb la intalnire. In urma intralnirii de duminica am ajuns la urmatoare concluzie. S-a atins numarul maxim de oamnei la intalnire pentru Timis : 4 . Oricum numarul speram sa creasca, avand in vedere ca a fost numai a 2 intalnire pana acuma. . Asteptam noi oameni dornici de a afla tainele oltcitului in jud Timis.
P.S . Highvoltage : am un prieten care are aparat de masurat compresia o sa vb cu el sa vad ce se poate aranja. Mersi frumos!
Daca afli ceva da-mi un mesaj pe YM. Incet, incet ne adunam, la intalnirea asta am fost 4 (mesteri mari).
Victor, am inteles ca n-ai putut veni, mi-ar parea bine sa ne-ntalnim, sa ne cunoastem, sa te punem mai in tema cu oltcitul (si cu ce se mananca), din cate-mi dau seama esti mai nou in gashca… Asha ca daca ai nevoie d ceva, ajutor, sfaturi ce stiu eu..., nu ezita sa ma (ne) suni.

Mircea, daca vrei sa verifici compresia, o metoda la-ndemana ar fi sa dai la manivela, cu cat se-nvarte mai greu cu-atat mai bine, din cate stiu.
Anunta-ma daca te duci la testat "profesional", m-ar interesa si pe mine.

Omul cu Oltcitul (club12) roshu ferari, cu jantele ale albe in 5 spite (aliaj), este cautat, urmarit general , si binevenit printre noi desigur.

Mesaj valabil pt toti oltcitarii, demni din TM
Numai bine.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 1 din 9
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum