Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Ialomita

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In cadrul acestui topic sunt rugati sa scrie doar cei din judetul Ialomita. Bine am revenit! Unde sunt baietii mei din Ialomita? Sper sa va autentificati cat mai repede! nu inteleg de ce a fost nevoie sa incepem de la inceput....este masina ta in poza ?pt.ca arata bine.banuiesc ca esti student si esti plecat mjoritatea timpului ,nu avem timp sa ne vedem masinile prin oras,A mea este alba cu nr.LXF Paul, ce sa zic, masina este a mea, sunt student, dar sunt in Slobozia in fiecare weekend (dragoste mare, nu de masina, ci de fata). Daca te vad vreodata, te abordez, stai linistit. Faptul ca stiu nr-ul de la masina ta... simplifica partial lucrurile, sa recunoastem, Slobozia nu e f. mare ! A, si ince ceva, vinerea, si sambata seara, sunt sanse foarte mari sa ma gasesti pe Bulevardul Chimei! De altfel acolo este facuta poza! nu are nimeni o planetara fr de vanzare?
aha...bine v-am gasit si eu sunt tot din ialomita ...dar vad ca nu prea zice nimeni nimic p-acilea Mai, ce e linistea asta aici, hai sa populam zona asta, si poate trantim si noi o intalnire judeteana . salut baietii din ialomita! Sunt un nou proprietar de OLTCIT si ma bucur ca exista si prin slobozia oameni incantati de aceste masini. Pt. inceput m-as bucura sa particip si eu la o intalnire judeteana daca sunt bine venit printre voi... 8) Felicitari pentru achizitie, si sa il conduci cu grija. Mai multe detalii despre masinuta? salut din nou!
noua mea masina era si pe forumul vechi..... cea cu tapiterie pe bord, inchidere centralizata, alarma, lumini bord si podea albastre, cass de wv, scaune de mazda.....etc....si este crem
Sunt super incantat de ea...... merge perfect :)) Salut. Io-s din Fetesti si sint deja la al treilea Oltcit. Asta pe care il am acum e luat din Slobozia, s-ar putea sa-l stiti. E un Oltena bej, cu huse galbe, pe care scrie Spider. Era de vanzare prin primavara, langa magazinul Ialomita. L-am luat si l-am facut Ok, ca era cam lovit si ruginit. I-am dat jos toate briz-briz-urile, flacarile si ce mai avea. Acum i-am cumparat o cutie in 5 viteze, i-am pus un ulei meseriash (Liqui Molly 10 w 40 - vi-l recomand) si merge de rupe. Daca puneti de vreo intalnire as veni si eu o tura. Eu stau in Bucuresti, dar trec pe la Fetesti regulat.
Hai salutari maxime. Oltcit Rulz!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ca uitasem, voi unde va reparati Oltcitanku in Slobozia?
Cine e mesterul-cel-mare al zonei? Ma refer la un mecanic pasionat de Oltcit, nu de de-aia care "stiu doar la Dacie", adica habar n-au. Mecanicii astia "specializati" in Dacii sint niste tractoristi travestiti. Eu imi fac masina la un artist din Lehliu, care a lucrat la uzina din Craiova si care e super-profesionist. Am mers cu Oltcitu lui cu 180 KM ORA! Daca va intereseaza va dau nr. lui de telefon. E foarte decent si la pretz si e perfectionist. Credeti-ma pe cuvant, eu am incercat cativa mecanici, ca doar nu degeaba sint la al treilea Oltcitank.
Hai bafta!

P.S. Chiar asa, ale voastre oltence ce viteza maxima ating? Eu am bagat cam 135 maxim, da acu astept sa imi pun cutia in 5 trepte sa vad cum ma coafeaza. Saptamana viitoare o sa ma laud. io am auzit in slobozia ca singurul care se pricepe intr-adevar la oltcituri este unul Aurica care lucreaza la `SIMOIU`, dar nu garantez nimik despre el. nu am avut pana acum nevoie de mecanici....si sper sa nu am prea curand. :D
De viteza.....io am mers cu 150 cu al meu......si sunt ff multumit....
Si daca zici ca ala din lehliu e tare pe oltcituri....da-mi si mie nr lui te rog...
Mai vb.....BAFTA Vrei sa-ti faci ceva la masina, la mecanicul asta din lehliu, ca nu inteleg? Zici ca masina iti merge bine. Adica intelege-ma si pe mine, ca nu pot sa dau numarul de telefon al omului numai asa, pentru conversatie. N-ar fi cinstit din partea mea. Trebuie sa-i zic si lui mai intai ca e cineva care are nevoie de ceva reparatii, ceva detalii... Eu am fost dumnica pe la el si i-am lasat masina, sa-mi schimbe cutia de viteze, sa-mi faca ambreiajul, si alte cateva maruntisuri, si avea vreo 6 oltcituri in fata portii, plus un fiat. Deci e destul de ocupat.
Eu zic ca treaba ar fi sa treci pe la el intr-o zi, sa vada masina si sa-ti zica ce parere are. Daca asta e intentia, da-mi un msg privat si iti dau nr lui de tel, ok?
Hai salutari. prea pasionat fiind de oltcit eu as propune sa facem un c;ub in care sa intre toti olticarii vom percepe si o mica taxa de 30-40 ron pe an cu care sa putem pentru inceput sa ajutam oamenii ai caror oltcituri au fost abandonate si mai pot fi reparate. odata acceptata provocarea va intra si el in club si va ajuta pe altii. sa ne intalnim si noi cand putem si sa ne ajutam la reparatii macar cu sfaturi. ce ziceti?
eu deocamdata nu am oltcit da imi iau, ca vreau citroen axel si asta se gaseste greu. Salutari la toti ialomitenii cu oltcituri

Momentan trebuie sa-mi cumpar capac carburator, bucse demaror, eventual si coroana / volanta, pe langa alte maruntisuri (culbutori, semeringuri ...) ca sa-mi rezolv olteanca, caci mi-au "lucrat" la motor niste mecanici "de dacie" de la un service din Slobozia si mai mult rau au facut

De data asta o voi repara singur, folosind informatiile de pe site.

By the way ... eu sunt in Fetesti.

Numai bine si "la cat mai multi ialomiteni cu olcituri" Cartman, voiam nr mecanicului din lehliu numai pentru viitor, cand probabil am sa am ceva probleme cu masina ...si nu vreau sa caut atunci mecanici......vreau sa am nr unui priceput....sa ma duc cu incredere la el.... Dar daca tu zici ca nu iti este asa de usor sa imi dai nr lui de tel...nici o probl.....am sa incerc la altcineva...
Oricum...merci....si mai vb Am luat masina de la mecanic. Merge brici, nu mai are nici o scurgere, implicit nu mai baga gaze inauntru. Caldura de nu poti tine mana pe schimbatorul de viteze. Sint extaziat: "toarce" frumos si consuma putin. Am facut articulatiile, bucse, pivoti and stuff. Din pacate n-am mai pus cutie in 5 trepte, ca s-au terminat finantele.

@ edistoav:
Salut. Zici ca esti din Fetesti, s-ar putea sa ne stim. Nasoala treaba cu mecanicii, am patit-o si eu. N-as putea sa iti recomand un meserias de Oltcituri din Fetesti, dar as putea sa-ti zic sigur vreo doi la care nu trebuie sa te duci in nici un caz. Daca vrei sa iti mearga Oltcitul brici, fa un efort si mergi la mecanicul meu, la Lehliu. E pasionat si chitibusar.

@ lalutzu_ups:
Ti-am dat mesaj privat cu numarul de telefon al omului.

@ edistoav, lalutzu_ups si altii care vor sa treaca pe la mecanicul asta din Lehliu, pe care il tot laud eu:

Un sfat: Daca vreti sa treceti pe la el, sau sa il sunati, mai intai contactati-ma pe mine. Nu e vorba de vreun comision, sau dracu stie ce altceva.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

mihaii a scris:eu as propune sa facem un c;ub in care sa intre toti olticarii vom percepe si o mica taxa de 30-40 ron pe an cu care sa putem pentru inceput sa ajutam oamenii ai caror oltcituri au fost abandonate si mai pot fi reparate

Esti de la vreun partid de stanga sau de la Martorii lui Iehova? Sa-i imbracam pe cei goi, sa-i hranim pe cei infometati, sa reparam masini abandonate...

Just kidding... Multumesc pentru sfaturi, Cartman_says.
Nu cred ca ne stim pentru ca eu nu sunt de prea multi ani in Fetesti.

Am amanat revizia motor pentru la primavara

Numai bine! Va rog sa-mi comunicati numarul de telefon al mecanicului din Lehliu.

As vrea sa trec cu Oltcitul pe la dumnealui pentru reglat culbutori, reglat avans pentru noul carburator, pe langa alte verificari ...

Multumesc! spune si u te rog service-ul din slobozia unde ai fost ca am nevoie si eu de reparatii si nu as vrea sa o dau pe mana la oricine. Un de care sa va feriti este cel al lui jan din spate de la nicola. Asa nu va duceti acolo. Da buleala. reparatii oltcit...incercati la octav...in drum spre amara Nu a mai scris nimeni pe judetul ialomita din 2007 .. ce pacat , dar nici oltcituri nu mai sunt in ialomita decat vro 10-15 , hai 20 ... si nici piese nu se mai gasesc la paltinis si la bucu ... pacat. ehe si eu sunt oltcitist din slobozia
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum