Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Nedumerire

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
De ce nu am voie sa vadn piese de Oltcit la orice suma vreau ? La urma urmei, cel ce da e de vina nu cel care cere. Parca ne puteam exprima liber. Nu am jignit pe nimeni. Am pus o piesa la vanzare cu un pret mare. Daca nu vrea nimeni sa o ia asta e. Poate ca pretul e exagerat dar nu vad motivul pentru care a fost sters. Sau se incepe iar cu porcariile de nu demult? ia zi GCL-ule, ce, cand.. unde ai pus tu la vanzare vreo piesa ca eu n-am vzt anuntul
B 42 GCL a scris:De ce nu am voie sa vadn piese de Oltcit la orice suma vreau ?
...nu vad motivul pentru care a fost sters
Piesa pusa de tine spre cumparare si mesajul care ti-a fost sters
B 42 GCL a scris:Cumpar garnitura de capac de carburator. Ofer pret maxim 55 ron.

a fost in genul celor de luare peste picior (mistocareala). Asta e adevaratul motiv.

Daca doresti sa cumperi-vinzi ceva fara sa faci aluzie la un mesaj postat anterior de altcineva, nu te opreste nimeni.

Vinzari/cumparari placute si cu mult succes !

Zolti, te rog sa te abtii de la comentarii inutile.
Inainte de acel anunt a fost unul cu vanzare. Daca puneam 54 ron in loc de 55 mai era o problema? GC...iti bati capu degeaba Ai dreptate iulic, chiar nu am cu cine ... deh, libertatea asta de exprimare.
B 42 GCL a scris: ... deh, libertatea asta de exprimare.

Scuze ca ma bag, oarecum pe langa subiect. Nicaieri in lume nu exista libertate de exprimare. Pare socant, dar asa este. nu e vorba de libertate de exprimare aici...ci de faptul ca nu se elimina unele specimene de pe aici,speciemene care intr-un fel sau altul ingreuneaza bunul mers al lucrurilor...sau macar nu se spune motivul pentru care mara ion de exemplu a zabovit printre noi asa mult...exemplele pot continua...
iulicuta2000 a scris:sau macar nu se spune motivul pentru care mara ion de exemplu a zabovit printre noi asa mult...exemplele pot continua...

Ai dreptate se intampla multe lucruri inexplicabile si greu/imposibil de inteles in ultima vreme si cred ca asta e motivul principal pentru calitatea descendenta a forumului.

Din pacate eu simt ca se omite faptul ca ingredientul "utilizatori" al unui forum e vital. Un forum nu poate exista fara admin, fara host, fara politici, dar nici fara urilizatori.

Poate uneori si parerea noastra conteaza. Nu contest cunostintele si eforturile nimanui, administratia a facut si face lucruri deosebite, demne de respect si stima. Dar nici noi nu suntem oi.
iulicuta2000 a scris:nu e vorba de libertate de exprimare aici......

Ba tocmai de aia e vorba. Chiar si in cazul concret aici de fata. Pentru ca toate pleaca de la determinarea limitei dupa care libertatea de exprimare dauneaza. Pentru ca poate dauna. Nu ma pune sa iti explic ce vreau sa zic, ca nu prea pot. Mai conteaza si scopul si modalitatea in care se exprima ceva. Pentru ca pentru mine unul (si probabil nu numai pentru mine) e evident ca cel putin unele din mesajele alea nu au avut scopul in care au parut a fi postate. Ca sa nu imi spui tu mie ca toti cei care au postat piesele alea cu 55 RONi chiar le vindeau. Iar daca admitem faptul ca chiar le vindeau, atunci metoda de vanzare a fost evident exprimata intr-o maniera echivoca.
Despre lipsa de transparenta se poate discuta mult si bine, asta depinde de foarte multi factori, printre care cred ca unul important e timpul liber al adminului.
Despre lipsa de obiectivitate in tratarea diverselor evenimente, ar fi multe de discutat si as avea si eu ceva nemultumiri, dar prefer sa le tin pentru mine si sa imi vad de treaba acolo unde ma intereseaza subiectul (pe la o cafea in ultima vreme ascultand muzici de pe youtube ). Cam asta as avea de zis despre subiect. In rest, numai bine tuturor.
P.S: din mesajul asta sa nu se inteleaga ca as fi admin sau ca as avea vreo legatura cu subiectul administrare. Sunt pareri strict personale.
iulicuta2000 a scris:...sau macar nu se spune motivul pentru care mara ion de exemplu a zabovit printre noi asa mult...exemplele pot continua...
Imi spun si eu parerea despre acest caz si despre "exemplele pot continua":
1. Pe om, nu-l poti cunoaste la prima vedere si mai ales in sistemul virtual. Nu poti sti de la inceput ce intentii are si/sau daca este sau nu o clona a cuiva. Pt a-ti da seama de intentii, ai nevoie de timp, de o analiza a mesajelor; nu poti "bana" definitiv pe cineva dupa doua, trei cuvinte aruncate intr-un flame.

2. Trebuie vazut de unde anume a plecat discutia iar asta se face citind toate mesajele postate de pe toate topicele. Ei, toate astea necesita timp din partea Adminului si cind mai ai si serviciu, obligatii etc, e destul de greu mai ales cind un forum cu zeci de mii de mesaje, e administrat de unul singur.

3. Modertorii AT nu au decit sarcina de a atrage atentia membrilor forumului atunci cind se incalca regulamentul sau cind lucrurile se indreapta spre limita minima a decentei. Sint oameni diferiti, pareri conceptii si puncte de vedere diferite. Si acestea la rindul lor trebuiesc analizate inainte de a se lua o masura capitala.

Poate pt multi dintre voi, vi se pare un lucru usor dar, cind veti ajunge sefi, imi veti da dreptate ca, e destul de greu de lucrat cu oamenii. Niciodata nu-i poti multumi pe toti si mereu trebuie aleasa o cale de mijloc pt a merge inainte cit de cit.
E mai greu cind se face un compromis pt a mai da inca o sansa celui "inculpat". Toti te vor astepta la cotitura ca sa-ti atraga atentia, sa te ia peste picior, sa te injure, sa-ti spuna ca n-ai dreptate si ca-l sustii pe unul sau altul.

P.S. NU sint ADMIN si mi-am spus doar parerea legata de acest subiect. nu e nevoie laurentiu si tu cristi sa specificati ca nu sunteti admini...daca erati scriati de pe contul adminului...
laurentiu imi pare rau sa te contrazic dar cat timp mai este nevoie pana cand unu ca grigoras care se tine numai de porcarii sau zolti care nu stie decat sa copieze ce spune unu sau altu este pus la respect?atata timp cat le-au fost date diferite avertismente,banuri de cateva ori...mai e vreo indoiala in legatura cu intentiile lor pe acest forum?parerea mea ca NU Laurentiu, iti dau dreptate. Nu-i poti da in cap omului pentru o greseala sau doua... pentru cateva abateri sau cuvinte aruncate aiurea. Intradevar, cunostrerea unui om si intentiilor lui necesita mult timp si "studiu". Si mai mult ca sigur cu totii am gresit si nu odata. Recunosc, in ultima perioada si eu sunt irascibil.

Dar ideea ta, pe care o aprob in totalitate, din pacate nu are de aface cu unele sa zic asa probleme cronice. Nu are rost sa dau nume pentru ca ii stim cu totii si sunt sigur ca nu doar mie imi produceau sila la deschiderea fiecarui topic. Una este indulgenta/rabdarea benefica, pentru pastrarea democratiei si sansa de indreptare si altele sunt unele intamplari pe aici pe forum. Sa fim realisti, s-au intamplat multe tampenii care au reusit sa pateze "aerul" de candva, primitor si aparte specific oltcit.ro Vorbesc despre probleme care nu prea aveau cum sa strice daca nu deveneau cronice. Uneori forumul sufera saptamani/luni de iti vine acru, ca sa se ia masuri drastice. E drept, niciodata nu-i tarziu... dar raman cicatrici.

Nu contest eforturile administratiei, care stim cu totii ca depune eforturi titanice pentru buna functionare al forumului. Numarul utilizatorilor a crescut, implicit numarul de mesaje/zi. Evident ca nu va sta 24/24 sa pazeasca forumul... nici nu ar fi normal. Ca orice om probabil mai are probleme cu timpul. Eu cunosc multi utilizatori vechi, de incredere, care stiu cam tot ce se intampla aici zilnic si au imaginile bine formate despre multi utilizatori. Nu cred ca ar fi un lucru rau ca unii utilizatori selectati, nu are cine dece sa se supere, sa scrie undeva niste indicatii catre mesaje si useri cu probleme cu parerea personala despre masura care o crede optima. In acest fel i s-ar usura munca Administratorului si ar putea cuprinde o arie mult mai larga a forumului. Nu e tot una ca citesc 20 de ochi, sau 2-4. Nu e nevoie de moderatori cu drepturi de admin, ci doar niste ochi in plus ca atentia administratorului sa fie mai eficient focalizata pe punctele cu probleme. Ca analogie: Nu e mai simplu si eficient cand te poti uita in cuprins la ce pagina e distributia in cartea lui Canta? Sau si mai simplu daca cineva iti spune in 3secunde cum se pun semnele? Iulica multumesc pentru interventie dar se pare ca pe acest forum sunt facute si preturile de-a gata. Poate ca ar fi o idee sa se ia fiecare piesa in parte si sa se puna un pret minim si maxim intre care pot fi vandute. Nu are moderatorul de unde sa stie ca vand eu la caterinca sau nu. Asta a fost simplu un abuz, dar m-am obisnuit pe acest forum cu asa ceva de aia nici nu am vrut sa creez un flame. NU ma plang, mi-am exprimat doar o parere. Probabil ca nu conteaza daca nu sunt moderator at sau nu am nu stiu cate mii de mesaje. Nu m-a interesat pur si simplu numarul de mesaje, nu alerg dupa stelute si chestii de genul, de cand m-am logat pteam avea 2000 de mesaje, dar decat sa scriu cand nu am ce scrie, sau chestii de genul : "am auzit eu de la x ca y a vazut la z nu stiu ce", am preferat sa ma abtin. acest gen de topic nu deranjeaza?
http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=8456
faptul ca zolti vinde alternator si isi pune singur intrebari nu deranjeaza? ca apoi sa ceara ip-ul nu stiu cui intr-o maniera de parca e buricu pamantului? http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=8458
Hofy a scris:Nu cred ca ar fi un lucru rau ca unii utilizatori selectati, nu are cine dece sa se supere, sa scrie undeva niste indicatii catre mesaje si useri cu probleme ...
Am facut lucrul acesta. Adminul a fost informat cu linkuri asupra unor mesaje, cu linkuri asupra unor profile cu posibilitatea de clona etc. S-au luat masuri dar nu imediate. A fost nevoie de timp. Doar un link asupra unei discutii, nu e concludent. Trebuiesc si dovezi pt argumentarea unei eventuale pedepse si asta, e cel mai greu lucru de obtinut.

Pe linga astea, s-a mai lucrat si la securitatea forumului (validarea nickului, nr. limitat de posturi pt noii inscrisi) si toata munca asta cere timp, teste, confirmari, trebuie sa ajungi sa gindesti ca orice IMBECIL care va incerca sa-ti puna munca de ani de zile "la spate" (nu vreau sa ma exprim intr-un mod josnic).

faptul ca zolti vinde alternator si isi pune singur intrebari

Iulica, cind se fac afirmatii, trebuiesc si dovezi. Cum facem rost de ele

Astazi mi-a fost clonat IDul meu de YM - "gh_llaurentiu" in loc de originalul "gh_laurentiu". Ieri i-a fost clonat IDul lui Dumitru Grigoras. La ce te poti astepta de la un asemenea specimen Cred c-ar fi in stare sa-si omoare si familia pt a-si vedea visurile implinite din mintea-i odihnita. de la specimen nu ma astept la nimic Laurentiu...ma astept de la cine are puterea sa previna decat sa astepte nu stiu cat sa se deschida zeci de flameuri...chiar asa de greu era sa fie scos grigoras de pe forum?mai erau nevoie de dovezi?eu unu nu cred , sau total...care injura cum il doare pe el la basca...ia un ban de cateva zile si cu prima ocazie injura iar?foarte multi useri s-au retras din a mai scrie pe forum...si din ce observ pe zi ce trece tot mai putini din userii vechi scriu aici...nu sunt eu din cei vechi de pe forum,dar abia acum ii inteleg,chiar daca nu au spus nimic la vremea respectiva...motivele retrageriilor sunt destul de evidente...o curatenie pe forum n-ar strica Laurentiu, dupa cum am mai spus, sunt total de acord cu ce spui si intre oameni normali, sunt lucruri aplicabile cu succes. Ceea ce vroiam eu sa subliniez ca unii imbecili puteau fi redusi la tacere dupa 5-10 flame-uri luand in vedere si gravitatea lor si nu lasati pana au facut tot forumul varza. Se vedea de la o posta si stia toata lumea ca nu isi au locul aici, era foarte evident... si totusi au reusit sa pateze.

Pe mine personal ma doare si faptul ca pentru cativa imbecili pe parcursul timpului am pierdut mai multi utilizatori care imi erau si ne erau foarte importanti si dragi. Iulicuta a pus foarte bine problema. Poate ca nu trebuia sa se indeparteze cum nu am facut-o multi altii. Oricum e anormal ca niste idioti sa vina si sa manjeasca cu rahat comunitatea noastra aproape pana la nesfarsit. Nu toata lumea sta sa lupte cu 1-2-3 idioti. Vorba lui cristi_s... mai bine bei o cafea si te uiti la youtube. Nu vrem asta. Vrem forumul oltcit asa cum era inainte doar ca e mult mai mare si asta cere efortul mai multor oameni. Repet, nu neaparat cu drepturi de administrator. Forumul este pazit de moderatori cu drepturi, care stiu sa-si faca treaba, si sunt chiar activi.
Am lipsit mai mult de 1 saptamana, insa inainte de a pleca i-am informat pe moderatori, si din cate vad au facut ordine in mai multe randuri, unde situatia a cerut asta.

Ban pot sa dau doar eu, asa ca ban-ul pentru injuraturi il primeste total abia azi. Fiind recidivist, chiar si abaterile mai putin grave de atitudine vor fi bine sanctionate. Deci total primeste un ban de 2 luni.

Grigoras Cristian ramane in continuare in ban pe o perioada nedefinita. E oricum in interdictie pe forum de peste 3 saptamani de zile.

As aprecia daca as primi mai multe solicitari in legatura cu problemele de atitudine pe forum.
Hofy a scris:... Se vedea de la o posta si stia toata lumea ca nu isi au locul aici, era foarte evident... si totusi au reusit sa pateze...

tocmai de aceea, mai puneți un zăvor cu vreo 2-3lacăte.
ferecați-vă bine-bine

...Vrem forumul oltcit asa cum era inainte doar ca e mult mai mare si asta cere efortul mai multor oameni.

fiecare bordei cu alt obicei.
mă întreb, oare care este rostul celor vechi? care este rațiunea lor de a fii?
euribiontuL a scris:tocmai de aceea, mai puneți un zăvor cu vreo 2-3lacăte.

Lacatele si zavoarele, nu-s pt hoti. Sint pt oamenii cinstiti ca sa indice ca proprietarul nu este acasa.
Pt cei cu obrazul cit OPINCA, nici incuietorile Bancii Nationale nu sint deajuns.
euribiontuL a scris:mă întreb, oare care este rostul celor vechi? care este rațiunea lor de a fii?
Poti sa explici mai pe larg
Administrator a scris:

Grigoras Cristian ramane in continuare in ban pe o perioada nedefinita. E oricum in interdictie pe forum de peste 3 saptamani de zile.
.

Of, ce uameni
Laurentiu a scris:...Poti sa explici mai pe larg

nu
euribiontuL a scris:nu

Daca nu esti dispus sa dezvolti in cazul in care cineva te roaga civilizat, ai putea sa ne scutesti. De ce te mai obosesti sa scrii?

Nici eu nu pricep ce intrebi acolo...
Laurentiu a scris:...Poti sa explici mai pe larg

euribiontuL a scris:nu

Hofy a scris:Daca nu esti dispus ...

O fi dispus dar daca nu poate.... L-o fi luat gura pe dinainte.... Se pare ca avem un nou "Grigoras" pe forum in prezenta mecanicului 'Robert.

Aveti mare grija cum vorbiti cu DOMNIA SA caci este foarte gingas iar ceea ce nu-i convine si nu poate demonstra sau argumenta, da de stire si altora spre a-i lua apararea.
Laurentiu a scris:
Hofy a scris:Nu cred ca ar fi un lucru rau ca unii utilizatori selectati, nu are cine dece sa se supere, sa scrie undeva niste indicatii catre mesaje si useri cu probleme ...
Am facut lucrul acesta. Adminul a fost informat cu linkuri asupra unor mesaje, cu linkuri asupra unor profile cu posibilitatea de clona etc. S-au luat masuri dar nu imediate. A fost nevoie de timp. Doar un link asupra unei discutii, nu e concludent. Trebuiesc si dovezi pt argumentarea unei eventuale pedepse si asta, e cel mai greu lucru de obtinut.

Pe linga astea, s-a mai lucrat si la securitatea forumului (validarea nickului, nr. limitat de posturi pt noii inscrisi) si toata munca asta cere timp, teste, confirmari, trebuie sa ajungi sa gindesti ca orice IMBECIL care va incerca sa-ti puna munca de ani de zile "la spate" (nu vreau sa ma exprim intr-un mod josnic).

faptul ca zolti vinde alternator si isi pune singur intrebari

Iulica, cind se fac afirmatii, trebuiesc si dovezi. Cum facem rost de ele

Astazi mi-a fost clonat IDul meu de YM - "gh_llaurentiu" in loc de originalul "gh_laurentiu". Ieri i-a fost clonat IDul lui Dumitru Grigoras. La ce te poti astepta de la un asemenea specimen Cred c-ar fi in stare sa-si omoare si familia pt a-si vedea visurile implinite din mintea-i odihnita.

Cred ca ia facut o greseala, eu sunt Dumitru Cristian, nu Dumitru Grigoras.
Dumitru Cristian a scris:Cred ca ia facut o greseala, eu sunt Dumitru Cristian, nu Dumitru Grigoras.
Scuze. Sper sa mi le accepti daca gresala nu este prea mare. Nici o problema, e normal sa gresesti .
Hofy a scris:Daca nu esti dispus sa dezvolti in cazul in care cineva te roaga civilizat, ai putea sa ne scutesti. De ce te mai obosesti sa scrii?

poi dar, cum altfel să-mi fac nr de mesaje zilnice, Hofy? doar nu ai ceva împotrivă?
în rest
am avut câteva opinii spuse cu zăduf și exprimate civilizat, rod al unor observații din mulți ani asupra lui oltcit.
am înțeles că se acceptă numai osanale. criticile repede sunt dilite. Au fost unii din cei vechi care au adresat injurii celor nou veniti pe forum si care nu au patit nimic, desi puteau sa si-o ia urat de tot.
Chiar si Mara Ion si-a luat injuraturi, dar nici adminul nu putea bana 5-6 membrii vechi din cauza lui, asa ca l-a banat pe el.

euribiontuL a primit o replica mai tare acum ceva vreme, iar postul a fost sters. Totusi adminul prefera sa ierte pe cei pe care ii cunoaste la cate o scapare, altul in locul sau ar fi dat un ban pe ip si la revedere.

Oricum, era logic ca si forumul sa aiba o decadere, era firesc. Cei mai vechi incep sa-si inchipuie ca sint vreun fel de sefi pe aici, etc, si ca noii veniti sint cu totii niste intrusi care le stirbesc autoritatea.
Oricum daca zici ca Oltcitul e o coaja toata lumea sare. Daca in schimb dai pe forum 3 poze cu geamuri fumurii si bare din plastic esti tatal lor, un iubitor si un cunoscator . ia te uită ce motan vigilent avem. salutăm !
în referire la cele menționate mai sus,
spun că nomai popa iartă, iar eu sunt departe de a deveni așa ceva.

se spune că membrii vechi au tot mai multe scăpări ? poooi daar, cum altfel? nu sunt dispuși să accepte ca forumul să ia o nouă turnură fără ei și atunci devin virulenți, bat din picior, impun reguli, totul în contul numeroaselor mesaje&data înscrierii. și asta în timp ce cei noi sunt restricționați bazal.

poooi, fiecare din noi, mai mult la muncă sau mai mult acasă, intensiv sau dincândîncând, am făcut cândva ochi pe vreun forum, cine știe mai care. nu suntem chiar așa aterizați direct pe oltcit.ro.
EEK! a scris: Cei mai vechi incep sa-si inchipuie ca sint vreun fel de sefi pe aici, etc, si ca noii veniti sint cu totii niste intrusi care le stirbesc autoritatea.
Motane imi permit sa te contrazic.Si ca exemplu ma iau chiar pe mine.Uite si cum:ceva timp in urma cind Comnean abia intrasa pe acest forum si a dat niste sfaturi,care ce-i drept mi-au fost de mare folos,la inceput m-am uitat strimb la monitor(si saracul nu avea nici o vina si intre timp a decedat,monitorul bininteles),am crezut ca omul face misto.Nu am fost eu atent si am crezut ca o face pe-a marele cunoscator.Apoi mi-a mai dat niste sfaturi.Le-am urmat,totul a fost in regula.Dupa aia a precizat de unde stie el ceea ce spune.Cit il priveste pe Mara Ion am intrat in polemica si cu el un pic.L-a un moment det omul a avut nevoie de in sfat.Eu i-am raspuns.Raspunsul a fost cel care trebuia.Sa stii ca chiar mi-a trimis un mesaj privat prin care isi cerea scuze pt micile rautati pe care mi le-a adresat.Am acceptat scuzele lui,iar raspunsurile lui de la timpul respectiv le-am tratat ca niste glume nevinovate.In ceea ce priveste sefia..............ei bine nu pot spune ce fel de sef sunt eu. Ca sefii se impart in 3 categorii:
1.Sefi
2.Sefuti.
3.Cei f****i.

Eu intru in ultima categorie.Si aici si la serviciu.Asta din cauza ca aici sunt :Administratorul(cel mai mare sef,pe care nu il contest) Moderatorii,Moderatorii AT,iar la Iasi tot deasupra mea e Marele Saf de Iasi=Laurentiu. Deci in concluzie pt mine nu are importanta nr de mesaje sau vechimea pe forum.Important e ce si cum sune respectivul om.Asta e important. danh, aici gresesti ,sefii sunt de 4 feluri
1.Sefi
2.Sefuti.
3.Cei f****i.
4.Rasf****i.
euribiontuL a scris:am înțeles că se acceptă numai osanale. criticile repede sunt dilite.

EEK! a scris:Cei mai vechi incep sa-si inchipuie ca sint vreun fel de sefi pe aici, etc, si ca noii veniti sint cu totii niste intrusi care le stirbesc autoritatea.

Atit "criticile" cit si "osanalele", daca sint argumentate si spuse (scrise) pe un ton civilizat, nu vor crea flameuri. Ca vor fi DISCUTII pro si contra, este si normal. Fiecare dintre noi are pareri si gusturi personale.
Atit timp cit la o afirmatie facuta, nu se dau sau nu se doreste a se da detalii, vor exista altercatii verbale.

In legatura cu "criticile dilite" si expuse intr-un mod normal, fara injurii, cuvinte obscene etc, ne-ai putea da un exemplu macar, ca sa nu aruncam doar vorbe in vint

Motane, dpmdv, iti inteleg aluzia dar, in primii 7 ani, inveti cum sa te comporti in societate. Cind intri intr-o comunitate, nu dai BUZNA si-ti impui punctul de vedere dind cu pumnul in masa. In momentul in care te faci cunoscut si cunosti la rindu-ti marea majoritate din care faci parte, atunci se schimba treaba. Tot fara a bate din picior, pe un ton decent, iti poti expune punctele de vedere.

Vazindu-ma oarecum vizat, si "gradele" mele impreuna cu numarul de mesaje stau in ochii multora, rog Adminul sa ma treaca la gradul si functia de SOLDAT si fara nici un mesaj.
Pina atunci, nu va pot ura decit o activitate intensa si constructiva pe acest forum.

MULT SUCES ! Bună,
Până una alta forumul este constuit cu mesajele și orele și nopțile și energia celor vechi! Informațile utile de acolo provin.
Motane, eu cred că tu ai avut cele mai multe "iertări" așa că nu cred că ar trebui să "treci" de partea cealaltă.
Și dacă celor gen euro bionicul nu le convine ar face bine să se gândească la faptul că dacă face laurențiu, cristi, danh, iulicuță și alții de genul grevă de forum 1 săptămână, ajungeți să vorbiți singuri.
Cu stimă, Ha haaaaaa!!! Voi va simtiti vizati cumva??? Ma bucur ca va autosesizati, dar nu despre voi era vorba, in nici un caz despre Laurentiu sau DanH. Ce bre, numai voi sinteti vechi pe forum?
Poate nu m-am exprimat eu bine cu vechi, trebuia sa zic numar de posturi. Eu unul m-am referit la prietenii lui Zolti si Grigoras, cei care se baga in seama cu el si care acum au o fobie, cum apare un user nou, sa nu cumva sa fie clona.

Danf, mai intai buna, nu cred ca am avut eu vreo "iertare" pe forumul asta, pur si simplu unii considera ca eu ar trebui sa scriu ce am chef pe aici . Cu stima bre, Nu Motane. Eu personal nu masint vizat deloc.Am mai precizt:nu ma intereseaza gradele si nici functiileDar de nici un fel.Chiar ma simt bine cind pot sa jut cu ceva.Macar cu un sfat,eventual cu o piesa,un surub,o piulita ruginita,ceva acolo.
In alt ordine de ideii sa stii ca nu postez ca sa ma aflu in treaba sau ca sa ma bag in seama.Citesc cam peste tot.Unde pot sa ajut ma bag in discutie.Unde nu ............stau in banca mea(adica in fata monitorului)si atit.Ba nu mai butonez.Iar atunci cind fac un comentariu il fac in cunostinta de cauza.Nu chestii de genul:"up",asta ca nu am altceva mai bun de facut.Uite tot un exemplu.La vinzari,Total a pus in vinzare niste pompe de alimentare electrice tip Q.Cineva intreba acolo despre ce e vorba.Eu citind si stiind despre ce e vorba am dat un raspuns,pertinent zic eu,mai ales ca omul,din cit am avut eu de a face cu el, e serios.Am cumparat de la el.Piesa a fost in buna stare de functionare.Parte proasta e ca eu din lipsa de ocupatie am...............desfacut-o si am mai si dereglat-o.
Concluzia:sunt ......................pecat de acasa.Asta e.Asta sunt.Si da sa stii ca si mie mi s-au sters posturi si am mai si primit atentionari.Una parca,dar a fost de ajuns.Putea sa fie mai rau,adica ban.Si asta pe buna dreptate.Nu am luat.Poate ca trebuia,poate ca nu.Asta decide Administratorul.Administrator pe care multi il critica ca ori e pre dur ori ca pe altii ai iarta.Posibil si asta.Sa nu uitam ca si el e om.Are suparari si bucurii.Scrii ceva aiurea si el citeste.Poate e in toane proaste.Atnci poate pentru prea putin ei ban.Asta e.Poate scrii tot asa protii si e in toane bune si te iarta,alegindu-te numai cu postul sters.Tot e bine si asa.Poate ca ar fi un luccru bun sa la dea dreptul si la moderatori sa dea ban.Poate nu.Asta e decizia lui.Oricum sa nu uitam ca e un site public,la inregistrare nu platim nimica.Asta nu insemna ca trebuie sa ne facem de cap,sa jignim in stinga si in dreapta dupa bunul plac.
Trebuie si un puc de ordine si disciplina.Poate chiar si ceva dictatura.Nu strica.E normal
euribiontuL a scris: în timp ce cei noi sunt restricționați bazal.

Totusi... stie cineva exact cat e acel numar de mesaje "bazal" in functie de vechimea pe forum? Parca mai erau lezati si altii noi din cauza numarului limitat de mesaje/zi. Cunoaste cineva niste cifre?

In legatura cu mesajele dilite stai linistit, la fel se dilesc si mesajele celor vechi... e frustrant mai ales cand stii ca ai scris ceva si nu mai e... si cauti in disperare pe tot forumu'. Adevarul e pana acu, desi sunt de cativa ani pe aici si am avut mesaje dilite oricat ma frustra ideea, nu aveam argumente impotriva stergerii mesajelor. Asta dovedeste ca Dl Admin nu sterge mesaje fara motive bine intemeiate.

Si daca vreti sa va luati de mine subtil, nu va mai luati de nr. de mesaje ca "ie" doar 0.47 mesaje pe zi care ieste putin peste 500 din 2004 pana azi nu e mult deloc si se simt cei care au mii chiar daca nu au nicio treaba cu povestile.
Hofy a scris:

putin peste 500 din 1994 pana azi

oailei nenea Hofy din 1994 stii de forumu asta si noua nu ne-ai zis nimic, pai se poate asa ceva...
piticu a scris:
Hofy a scris:

putin peste 500 din 1994 pana azi

oailei nenea Hofy din 1994 stii de forumu asta si noua nu ne-ai zis nimic, pai se poate asa ceva...

am gresit, am corectat ce-s 10 ani? nu se pune decand visam la un asemenea forum? ups...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum