Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Arges
Pagina 1, 2  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In cadrul acestui topic sunt rugati sa scrie doar cei din judetul Arges. Gata baieti acum sper sa fim mai multi aici in Arges care avem oltcit-uri Eu am avut un oltcit care din pacate l-am vandut dar am un vecin care o sa-si faca user pe forum si el inca mai are oltcitul.. poate gasesc si eu unul care sa-mi placa, sau poate chiar pe cel pe care l-am vandut sa-l cumpar inapoi O intalnire ar merge ..... deja nu se mai poate G.Silviu parca ziceai ca vrei sa se strangem mai multi sa vorbim.. haide ce faci ne lasi asa balta... poate reusim sa ne intalnim mai multi.. anul asta Sambata, 15.01.2005, ora 15, intalnire FSR in Parcul Strand. Intrarea se va face pe poarta de nord - intre patinoar si Bazinul Olimpic. Incerc sa ajung si eu dar nu promit. De ce cei de pe alte forumuri pot sa aranjeze o intalnire si noi nu putem, ce noi suntem mai slabi suntem destui pe oltcit din arges care sa venim sa facem o intalnire nu se poate daca e facut un topic cu numele Arges trebuie sa-l folosim Dar stati ca am uitat sa ma mai uit pe forum deoarece pe vechiul forum nu-mi raspunsese nimeni . deci inca odata daca vreti sa ne intalnim mai organizam odata si de data asta vin si eu A venit cineva pana la urma? N-am putut ajunge ieri decat pe la 4 juma', am dat o raita dar n-am vazut nici un oltcit. Promit sa apar data viitoare, deci suntem trei pana acum, da? Saptamana viitoare in acelasi loc si aceeasi ora?
As prefera totusi sa fie duminica.
Silviu, cred ca ne cunoastem, nu de la tine am luat cutia in 5 atunci cu Narcis? Nu cred ca sunt eu acela pt ca pana acum nu am mai intalnit pe nimeni cu oltcit in afara de vecinul meu care si la vandut

Si apropo de intalnire hotarativa odata sambata sau duminica pt ca benzina costa cand vi din Mioveni

Si inca ceva unde ziceti sa ne intalnim explicati mai clar ca sa inteleaga si subintelectul meu

Salut!! Em vorbit cu Zar__ si a zis ca Duminica pe la 4 .. sau Sambata cand vreti in strand acolo la karturi e perfect. oricum haideti sa stabilim E aici e o problema.... cati vin cu masinile ca eu am 17 ani nu am cum.... cam cati o sa vina ... sper ca destul sa-mi mai dati si mie idei... mai scrieti si stabilim o ora sambata sau duminica ziceti voi Hai atunci Duminica la 4 OK? Duminica 23.01.2005 ora 16:00 in parcul Strand langa pista de carturi Va asteptam intr-un numar cat mai mare Bai baeti la mine cred ca o sa fie mai greu sa ajung acolo caci sunt plecat in acest weekend dar daca tot va intalniti spuneti-mi si mie ce sa discutat ca poate am si eu ideei dar acum sa trecem la treburi serioase vreau sa-mi iau si eu o statie de amp pt oltcitul meu .Problema e ca eu am doua ovale (dinalea de 1200000 ) si nu cred ca ar fi bine sa iau o statie de 100W pt ca s-ar putea sa le prajesc voi ce ziceti de cat sa iau

Ps: Daca vreti sa puneti un cdrom pe masina drept cd player intebati(cu conditia ca semnalul sa-l treceti printro statie sau printrun casetofon)

Salut ce marca sunt boxele si ce cass ai .. cat iti scoate..? incearca la DP STAR din spate de la gradina au acolo statii .. boxe tub bass tot ce vrei Se pare ca vin foarte putini... macar facem inalnirea... G Silviu poate ar trebui sa te interesezi un pic... nu stiu sa-ti raspund la uintrebare.... chestia e daca sunt bune boxele s-ar putea sa mearga nu stiu sunt profund dezamagit parca ziceati ca veniti ca lalalala .. ce s-a intamplat baieti? pana de benzina cumva? problema mea nu este de unde sa iau statia ,ci faptul ca in general toate boxele de genul asta (fara cele mai mari >5000000) sunt cam de <>30W iar statia pe care o vreau eu scoate 100w pe canal
plus ca am mai auzit de baeti care si-au ars difuzoarele dar as putea pune mai multe boxe in paralel astfel puterea s-ar diminua

si deci ,si prin urmare nu se mai ard difuzoarele cred

Ps :va-ti intalnit pana la urma cine a venit
Daca sa intamplat ceva spuneti-mi si mie baeti dar voua oltcitele va merg bine nau nici o problema totul merge bine
Nu aveti nici o idee de (yo stiu tuning ) ceva ce putem sa facem la oltcitele noastre
sa le facem ceva sa fuga mai repede

Ex: Oltcitul meu e ruginit rau de tot pe dedesupt si as vrea sa fac si eu ceva .Dar taicamiu nu vrea sa mai bage un ban in masina si asfel trebuie sa fac tot pe bani mei
Asa ca daca puteti sa faceti anumite recomandari ar fi bine si pt oltcitul meu Hello everyone!

Ma bucur ca exista un forum Oltcit in Arges.
Eu sunt din Costesti( langa Pitesti) si am un Oltcit 12TRS Sa nu-mi spui ca e cel din imagine ca tare arata bine acel olcitas
Daca da esti tare bun
G.Silviu a scris:Sa nu-mi spui ca e cel din imagine ca tare arata bine acel olcitas
Daca da esti tare bun

Din pacate nu-i asta... dar sper ca intr-o zi o sa arate si al meu asa
Am pus cateva poze cu ce se poate face dintr-un oltcit aici: http://www.pixagogo.com/4184705221 - Enjoy!!!

s-auzim numai de bine!!!
G.Silviu a scris:... as putea pune mai multe boxe in paralel astfel puterea s-ar diminua

si deci ,si prin urmare nu se mai ard difuzoarele cred

Cred c-ar trebui sa le pui in paralel, sa zicem cam cate 2-3 pe canal, dar asta cu conditia ca boxele de pe un canal sa fie identice!

s-auzim numai de bine!!! Da domne cam asa ma gandeam si eu
G.Silviu a scris:Da domne cam asa ma gandeam si eu

Bun dar cu ce vrei sa incepi zi-mi si mie cataeva ideei ca sa avem despre ce discuta (ex: eu mi-am pus cdrom-ul pe masina si il folosesc drept cd player te asigur ca , calitatea sunetului creste considerabil fata de cea a casetofonului )

ei ai vreo idee pe care vrei sa o aplici
zi-mi si mie sunt numai urechi (bine numai ochii)
G.Silviu a scris: eu mi-am pus cdrom-ul pe masina si il folosesc drept cd player te asigur ca , calitatea sunetului creste considerabil fata de cea a casetofonului )

Facusem si eu chestia asta; problema era spatiul si-n plus, cat timp era curent in el bruia radioul.
Zi-mi si mie unde l-ai pus! Pai l-am pus pe bord exact deasupra celor doua guri de ventilatie de la centru(usor acesibil dar cam la vedere) zici ca iti buria radioul ; ai putea sa-l acoperi cu o folie de staniol (am auzit ca ar bloca paraziti pe care ii emite)dar nu sunt sigur e doar ceva ce am auzit Fratilor, prea multa liniste pe-aici!!!
Ia uitati ce-au facut altii cu oltcit-urile lor!!! http://www.pixagogo.com/3166845624 Bine dar al tau cu, care o sa semene eeeeeiiiii???
G.Silviu a scris:Bine dar al tau cu, care o sa semene eeeeeiiiii???

Pai ideal ar fi fata si interiorul de la DES, jantele de la PMD (cel rosu), oglinzile si eleronul spate de la XSS (cel mov) si o vopsea originala
... dar nu cred ca o sa se-ntample prea curand, pt ca sunt student si e mai greu cu banii... Scuze pt un raspuns atat de intarziat dar in legatura cu bani ai dreptate mai ales cu un tata ca al meu care ar fi in stare sa mearga cu masina si fara podea ca alea din flinstone . Bine ca sunt eu pe aici pt ca altfel masina asta nu mai mergea de mult .

Mie imi palce si cel albastu destul de mult si jantele de la cel galbui Este cineva interesat sa mearga pe munte si apoi la marea intalnire? Am 1-2 locuri disponibile in masina si plec miercuri. Unde mergi mai exact eiii
Mai vine cineva Pa si la revedere, a fost...
Pa si la revedere, a fost...

ai bre, venisi cu masina goala- ai?

Bastus, pana la urma - Sampania aia s-a beut sau nu??? Bre, nu stiu de sampanie ca am plecat sambata pe la 4 si ceva, pana atunci inca nu se atinsese nimeni de ea; al dreacu daca am gasit pe cineva sa iau si la intoarcere, nimeni, bre, nimeni, nu era vorba de bani ca daca nu dadea nici eu nu ceream da' mai schimbam si eu o vorba cu cineva, n-am avut nici statia pe masina...
Nici macar n-am bagat goneta, am facut 3 ore pana la Pitesti...era belea daca se continua adrumul ala forestier, scuteam 40 de km, da' m-am uitat pe harta, traversarea peste munte e doar pe poteca... Salutari sunt din pitesti si sunt un mare pasionat de oltcit-uri.... asa ca TREZIREAA ! parca suntem la sedintza la alcoolicii anonimi... De ceva timp sunt si eu posesor al unui oltcit... l-am tunarit un pic la exterior... o sa pun si niste poze... dar nu acum... salutare BigGun!
Bine ai venit pe forum, si asteptam pozele cu masina ta!
Am vazut ca ai postat pe undeva niste poze cu un oltcit galben care arata super! Poate mai ai cate ceva despre el...
bafta! poze cu el nu mai am .. stiu doar ca m-a dat pe spate rau de tot si s-a alergat cu un prieten de-al meu care avea un peugeot
206 si era sa-l faca..stiu ca are suspensie sport..cred ca si ceva modificari la motor.. omul am impresia ca a lucrat la borl
a si deci se aude titiul lui super marfa.... bancheta din spate am inteles ca nu mai exista si este mochetat tot... cu tot
cu porbagaj.. (probabil loc de let`s fuck baby:)) )si tot ce vezi facut pe el este facut de om cu mana lui.. din cate am int
eles are matrice si face diverse bari spoilere si alte minuni... eu o sa intru in curand in legatura cu el pt ca avem un prie
ten comun.. la adresa cu ala galben erau si poze cu masinutza mea numai ca sunt un pic cam difuze din cauza ca era noapte cand
le-am facut.. o sa ne vb mai des pe aici ma dispera faza ca nu pot sa postez prea mult intr-o singura zi ca umpleam forumu
rile oke, daca reusesti sa iei legatura cu omul poate ne dai si noua niste detalii cam la ce bani face bari & stuff din pacate am un program destul de ciudat... nu prea am timp sa ma misc ziua...decat sambata si duminica.. dar oricum o sa dau de el pana in primavara.. sunt convins ca nu se va supara daca-i fac reclama.. oricum oltcit-ul lui arata super.. nu prea gasesti ceva asemanator macar.. poza e putin lucrata in photosop... mi-as dori sa arate asa Ce mai faceti!!!
Nu prea e nimeni pe aici nenea.. crede-ma ca poza este facuta cu un telefon Nokia de o prietena de-a mea ) nu este lucrata in pfotoshop... este cat se poate de autentica... fac pariu ca toti care au Boala pe Oltcit din Pitesti.. cunosc masina asta... oricum o sa revin cu mai multe detalii despre masina.. eu tre` sa dau de el oricum pt ca am auzit ca are matrice pt bari... we keep in touch In afara de mine mai vine vreun argesean la "nationala"? Big Gun , hai frate pune si tu poza aia aici pe forum ca tare ma roade curiozitatea , dupa cat l-ai laudat atat, pare ceva de vis. Cu stima!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum