Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Renault 12

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Am vazut ca in Franta masina asta a fost si este foarte cautata pentru raliuri... Piese am vazut ca se gasesc multe, originale Renault, noi si sunt cereri.
Daca e cineva interesat sa caut pe google sau yahoo piese pt Renault 12, gasiti, sunt Renault...
Am vazut si piese pt Renalt 12 GORDINI, versiunea raliu, cu motor de 1.6 ... ce stiti de aceste versiuni, de motoare, sisteme de franare dublu circuit, jante de raliu + muulte altele??? cu Daciile chiar nu le am . Renaul 12 Gordini e si de 1300 daca nu ma insel. Are arbore cu came in cap si cu totul alta chiulasa decat Dacia. Are un vecin de-al meu un Renault 12 si nu prea are nimic in comun cu Dacia la capitolul finisari, mers, sunet, etc. Si are vreo 300.000km cu setul original. Aha, deci sunt diferente intre Dacia 1300 si Renaul 12, credeam ca sunt diferente decat de calitate... Diferentele sunt mult mai mari la capitolul motorizare.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Poți crea un topic nou în acest forum
Poți răspunde la mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum