Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Vreau sa vopsesc plansa de bord cu spray cu vopsea merge?
Pagina Anterioară  1, 2

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Pentru cei interesati: la selgros sunt o gramada de sprayuri vopsele auto:
cele clasice, alb negru, gri pt bare,spoilere, genti,etc - raion stanga + cele pt retusat vopseaua (ex Rosu Logan , galben taxi, etc) la 12.9 lei 400 ml, chiar si metalizate (astea-s duble ca pret si niste denumiri de paralizezi de ras) si pe n raft mai jos 17.9 lei la 600ml, toate marca Dupli-Color (raion dreapta).
In Oradea cel putin sunt doua raioane auto, unul in dreapta si unul in stanga (amandoua in dreapta magazinului Bastos mmm aerotermele alea le-am dat cam greu jos sunt niste agrafe de plastic .....si eu am cam rupt cateva din ele fiecare aeroterma mi se pare ca are 4 cleme doua sus si doua jos alea se dau jos cand dai plansha... ce mai bine l-ati imbraca in vinil sau imitatie de piele care costa intre 15-25 ron/m,si 1 litru de lipici(de preferat prenadez),si iese boboc!e foarte simplu pentru ca se intinde materialul bine!(trebuie sa fie un pic elestic)
AWyspery a scris:Bastos mmm aerotermele alea le-am dat cam greu jos sunt niste agrafe de plastic .....si eu am cam rupt cateva din ele fiecare aeroterma mi se pare ca are 4 cleme doua sus si doua jos alea se dau jos cand dai plansha...

Ca să dai aeroterma jos (eu am doar una ) desfaci 4 șuruburi (sau piuluțe, nu mai știu, încă n-am pus-o la loc), iar agrafele de care spui cred că sunt cele care țin aeroterma într-o singură bucată, la mine sunt din tablă și ies întregi, atât că la mine cănd scăpau, zburau. Cleme sunt mai multe, dacă vorbim de același lucru.
Care planșă să o dai jos? Eu cred ca el se referea la gurile de aerisire din plansa superioara. alea au 2 "cleme" sus si 2 jos si sunt destul de greu de dat jos fara sa strici una din ele Gurile de aerisire se dau jos foarte simplu fara a rupe clemele (am rupt si eu cateva pana mi-am dat seama cum se face - noroc ca am avut altele de schimb)
- se indreapta gurile de aerisire in sus sau jos la maxim (depinde cu ce parte vreti sa incepeti) si atunci devin vizibile clemele respective. cu o surubelnita de dimensiuni potrivite (adica mica si subtire la varf ...) se apasa si se ridica putin clemele si in mod normal tot corpul acela de plastic iasa afara din locas. Apoi procedati la fel pentru partea cealalta (sus sau jos).
La mine dupa ce am desfacut primele 2 cleme, corpul a iesit singur putin in afara, ca si cum ar fi fost tinut presat pe locul lui din bord.

Si eu vreau sa-mi imbrac plansa de bord din nou... dar inca nu m-am hotarat ce culoare va avea interiorul... asa ca momentan am un curcubeu in masina.. gri cu maro si cu albastru
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Caroserie Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum