Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

problema forum
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
mda,se pare ca nu meritam explicatii... Nu toate lucrurile sint OK pe Pamintul asta. Mai sint si caderi, mai sint si urcusuri. Totul e sa avem speranta ca pina la urma toate lucrurile vor merge bine. Cu toate ca pina acum forumul s-a mai impotmolit uneori, nu s-a pierdut nimic inca . Deacord cu Laurentiu, daca ne gandim de la marea cadere incoace Intradevar decand s-a pierdut totul ultima data, nu s-a pierdut nimic inca

Glumim glumim... stiu ca suntem mici si nesemnificativi dar pe langa altele, mare parte a sectiunii "Administrative" pare sa fie o sumedenie de monologuri. Aici ar trebui sa fie nucleul comunicarii cu Administratia(sau Administratiul?) nu? Nu ca m-ar deranja ca O SINGURA persoana conduce forumul DEMOCRATIC (ce radeti? se numeste cum vreau eu ca sunt jucariile mele da?) daca i-am simti prezenta, ca la inceputuri. ca sa fac putin haz de necaz asa...a mai picat forumu
ne vaitam ca merge greu uneori,intrati pe forumu wartburg sa vedeti ce inseamna greu,al nostru zboara pe langa el Iar a facut filme la mine forumul astazi. Ba merge, ba nu merge, cu refresh isi revine. mie imi da o eroare , ceva cu debug ... in momentul cand incerc sa postez ceva...

Postul se face dar apare eroarea.. Aia aparea si la mine ieri. Azi vad ca imi arata ca exista mesaje noi, dar de dus se duce la cele vechi. Uite asta imi arata eroarea:

Could not insert new word matches

DEBUG MODE

SQL Error : 1196 Warning: Some non-transactional changed tables couldn't be rolled back

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 250651, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('uite', 'idee', 'tocmai', 'traznit', 'oare', 'daca', 'configureaza', 'iulica', 'instalatia', 'mesrga', 'bine', 'motoru', '1', 'ala', 'va', 'merge', 'mai', 'wink', 'mersic', 'tie', 'pupa', 'chiar', 'uitasem', 'pompa', 'acu', 'stiu', 'o', 'iau', 'dooooh', 'roll')

Line : 251
File : functions_search.php
Mai imi apare din cand in cand si mie si azi.
Ce e mai suparator e ca nu afiseaza corect mesajele. si la mine merge rau ,si nici data nu o afiseaza . de ce nu imi apar toate mesajele in topicul de la masina mea(vvk-ul) decat atunci cand dau sa raspund? nimic,nici un raspuns?
iulicuta2000 a scris:de ce nu imi apar toate mesajele in topicul de la masina mea(vvk-ul) decat atunci cand dau sa raspund?

Am mai intalnit problema asta si pe alte topic-uri ... Nu stiu sigur daca e calculatoru meu de vina sau asa e la toti, insa nu imi apar stelutele de langa imaginea avatarului userillor (pe forum evident) si nu imi merge www.oltcit.ro deloc.

Stelutele nu imi apar demult dar site-ul numa acu am observat ca e mort Ai tu ceva pb ... functioneaza si una si cealalta hmmm... ciudat. In rest nu am nicio problema. Doar astea nu-mi merg cu niciun browser Am incercat cu IE si FF de aici de la serv. Pun si screenshot daca vrei .

NU ti-ai instalat un antivirus cumva ? sau un Firewall ?
AdyF a scris:NU ti-ai instalat un antivirus cumva ? sau un Firewall ?

Nu. Stii ca nu mi-as instala asa ceva nici mort Nici la mine nu se vad stelutzele, si folosesc IE7. Bine vazutul stelutelor e rezolvabil usor, dar alea nu sunt decat verzi.
cristi_s a scris:Nici la mine nu se vad stelutzele, si folosesc IE7.

Cu IE7 nu stiu cum sta treaba , folosesc IE8 si FF 3.5.3 Delete cache si temporary internet files. Ar trebuii sa isi revina dupa asta. la crearea unui topic nou, la sectiunea vanzari (poate si pe restul forumului), apare asa:

DEBUG MODE

SQL Error : 1196 Warning: Some non-transactional changed tables couldn't be rolled back

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 255028, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('capete', 'planetara', 'rzeppa', 'reconditionate', 'bune', 'parca', 'identice', 'gsa', 'bucata', 'garnitura', 'stiu', 'cum', 'numeste', 'vine', 'peste', 'pompa', 'hidraulica', 'forma', 'unui', 'atasez', 'o', 'poza', 'preferabil', 'noua')

File : functions_search.php si in rest.
uneori apare si la raspunsuri Ce a avut forumul? A avut ceva probleme forumul, asa e.

Nu pot insa sa dau detalii tehnice, doar de divertisment. Poti sa fi insa convins ca toate aceste probleme sunt tratate cu seriozitate.
Oricum, nu e o problema in sine cu forumul, iar acesta este salvat periodic.

Apreciez de asemenea intelegerea pentru orele in care forumul nu a functionat...
Ar fi o mare pierdere sa sfarseasca ca vechiul forum... sau poate ca nu inca da rateuri forumul. imi vine cate o data mesajul, this page cannot be displayd sau cum se zice. si alta data imi vine masajul ala cu debung mode

nu le zic ca sa invinovatesc pe cineva. e un serviciu gratuit, deci nu ridic pretentii, le zic ca pe un ajutor, pentru a se putea remedia aceste probleme
Administrator a scris:A avut ceva probleme forumul, asa e.

Nu pot insa sa dau detalii tehnice, doar de divertisment. Poti sa fi insa convins ca toate aceste probleme sunt tratate cu seriozitate.

nu stiu de ce stimabilul administrator considera ca detaliile tehnice ar fi de divertisment. Nu stiu cata seriozitate, din moment ce problemele apar tot mai frecvent.

Daca am sti si noi, muritorii de rand de pe forum, de unde si ce probleme apar, poate am gasi o solutie mai viabila, in a evita aparitia problemelor.
Spre exemplu se poate opta pentru un hosting mai bun, sau depinde, de unde si ce problema apare. (habar n-am unde a fost problema, e doar o presupunere).
edy99 a scris:inca da rateuri forumul. imi vine cate o data mesajul, this page cannot be displayd sau cum se zice. si alta data imi vine masajul ala cu debung mode

Forumul e ok acum. Cand sunt probleme, sunt.. si trebuie intervenit. Dar acum merge, nu are de ce sa dea erori.
Mesajul "Debug Mode 1206 " - User .... has exceeded the 'max_questions' resource... iti apare probabil din cauza cache-ului de pe calculatorul tau.

Daca e alt gen de problema, comunica-mi integral mesajul de eroare.
Pe topicul de la sectiunea Vanzari al utilizatorului Mariuss nu se poate intra.
Mi se intampla doar mie? Sau si voi ati intampinat aceeasi problema? S-a rezolvat. Daca se pun poze cu link si nu cu "Thumbnail" se incarca greu mesajul, ca incarca toata poza, nu linkul. Multumim frumos! de ce nu pot sa deschid anuntul "VAND OLTCIT CLUB 12 TRS 1994 ORADEA"?
De mentionat ca am incercat cu mai multe browsere si mis-a mai intaplat si in alt caz. Idem. Nici eu nu pot. E ok acum. Parse error: syntax error, unexpected T_IF in /mounted-storage/home53b/sub005/sc10679/www/forum/includes/usercp_sendpasswd.php on line 31

Cand incerc sa resetez parola Nu stiu, am incercat si se poate schimba parola. Nu da mesaj de eroare.
Daca problema persista, confirma te rog. Parse error: syntax error, unexpected T_IF in /mounted-storage/home53b/sub005/sc10679/www/forum/includes/usercp_sendpasswd.php on line 31

identic... Persista problema, dar poate nu stiu eu cum sa procedez. Am mai incercat adineauri.
Bag userul si dau dupa aia mi-am uitat parola, normal nu ar trebui sa mi-o dea pe mail sau sa o reseteze cumva? Eu incerc sa fac asta pe userul eek! . Da, incearca acum te rog.

Oricum, daca iti cunosti parola, poti foarte simplu sa intri in setarile personale, si sa o schimbi de-acolo.
Daca ai uitat-o, trebuie sa nu fi uitat adresa de email, si da, asa e, forumul iti genereaza automat o noua parola pe adresa inregistrata pe forum, iar ulterior o poti schimba. Bai, a mers... . Pliz ia-mi si mie scrisul ala verde de pe user, n-am chef sa gaseasca iar lumea motive de galceava, stau eu foarte bine in lista ca toata lumea , si oricum de cand ai fost dragut sa dai cuiva un ban de 6 luni nu prea mai e nevoie de moderare pe aici . Ma bucur ca merge. A fost o mica eroare in codul forumului.

Bine, te-am decolorat . Marfa, mersi
Aaa, mi-a sarit in ochi. M-ai decolorat, insa butoanele alea mi-au ramas in pagina... ai uitat tu sa stergi prin drepturi sau sint vreun agent secret...? Nu am uitat, ti-am respectat dorinta, e cumva batator la ochi verdele ala, si e optiunea moderatorului sa apara "inverzit" sau nu.
Si eu ma bucur cand nu trebuie sa intervin pe forum, si e o atmosfera placuta. Asa si cu moderatorii. Nu ai ce sa moderezi, foarte bine. Asta trebuie sa fie normalitatea.
Eek
"Verdele asta imi scoate..."
Admin
"...ochii in evidenta domle"
Si nu mai zicea nimic,ba mai si posta cu verde peste tot
http://www.youtube.com/watch?v=TEyUFIduWzI vezi aici de ce Toata ziua forumul a functionat defectuos. Nu poti sa urmaresti vreun topic, sa dai un raspuns, sau pur si simplu sa navighezi prin el fara sa apara vreo o eroare. La mine toate erorile apareau de la baza de date: Error MySql 2006, Debug Mode. Sa nu mai zic ca dispar topice. Spre exemplu: topicul ,,Un nou forum".

valib a scris:la crearea unui topic nou, la sectiunea vanzari (poate si pe restul forumului), apare asa:

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 255028, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('capete', 'planetara', 'rzeppa', 'reconditionate', 'bune', 'parca', 'identice', 'gsa', 'bucata', 'garnitura', 'stiu', 'cum', 'numeste', 'vine', 'peste', 'pompa', 'hidraulica', 'forma', 'unui', 'atasez', 'o', 'poza', 'preferabil', 'noua')

File : functions_search.php

Tipul acesta de eroare apare. Vad ca problema e veche de cativa ani. A fost ,,remediata" dar a reaparut - acum.

Rezolvati problemele! Ce dracu, frate!? Asta-i bataie de joc. Merge forumul in reluare, nu alta. Holy Christ! Cum este prezent un moderator, cum forumul devine altul...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum