Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Prahova
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 47, 48, 49  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Dreamer a scris:Undeva pe dealurile de langa Poina Campina... cel putin am auzit ca e fain.
Nu Cred ca we asta plec si eu acasa, inca nu stiu nimic sigur. Ce mai fac baietii din PL ? mai nou vin la bucuresti
Dreamer a scris:Ce mai fac baietii din PL ?

Ce faci omule te-ai mutat si tu in ploiesti? P Dap .... m-am mutat in Pl
Inca nu imi stiu programul pentru acea perioada si de aceea nu pot promite ca vin, aflu numai cu 2 saptamani inainte.

O berica pe maine seara ? ... ar merge ? La Academie, cred c Dreamere, hai la cacademie vineri sear De obicei in We plec in Bv sau plec la parintii prietenei mele, ca sa nu zic socrii , asa ca si we asta e programata o activitate de acest fel.
Plecarea se face vineri, deci nu pot sa ajung Cand mai iesim si noi la o bere rece ? Baieti, vreo rampa sau canal exista disponibil pe aici ? canale sunt destule...depinde la ce iti trebuie unul mai incapator, ca m-am ingrasat .... si as vrea sa ma misc mai liber cand lucrez la frana da tu stai in ploiesti acum? dap, m-am mutat cu job-ul on PL salut!

si eu sunt din ploiesti... si mi-am luat un oltcit club 12 trs de curand... Momentan nu am carnet, dar fac scoala de soferi. Momentan am de lucru la masina... ca are ceva km la bord...

vorbim...

cand o fii de bere, suc ceva... poate vin si eu Craciun cu lumina, sanatate si intelepciune !

Ma gandeam ca ar fi foarte dragut daca ati reusi sa va strangeti inainte de 31 si sa faceti o poza de grup.
Cred ca ar fi tare frumos sa facem un calendar cu anul 2008 cu cele ai bune fotografii din anul 2007, un calendar care sa poata fi printat pe carton de fiecare in parte dupa un sablon cu o editare buna si placuta.

Daca ati facut fotografia, va rog sa o puneti pe imageshack la dimensiunea ei mare, adica cea mai buna calitate.

Cu drag si cu multa stima ! daca vreti sa ma ajutati cu niste sfaturi,ar fi binevenite. tocmai mi-am luat si eu un oltcit 11RL,dar e de Valcea si acum vreau sa il trec pe numele meu. partea naspa e ca nu prea stiu cam ce trebuie sa fac,adica pe unde sa merg si cam ce acte imi trebuie ca sa-l inscriu. Niste adrese daca imi ziceti ar fi bune,ca eu sunt din mizil,si nu prea cunosc ploiestiul asa de bine.
merci frumos. Despre partea cu actele, uite aici niste linkuri utile: http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=154578&highlight=inmatriculare#154578

http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=8850&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=inmatriculare

Despe partea cu Ploiestiul, te pot ajuta ploiestenii.

Off topic: weeeee, iar tre sa dau de baut, am ajuns la 5000 de mesaje. Se pare ca am mult prea mult timp liber la munca. daca te-ai nimerit aici...aici vei da de baut

tomy...si eu sunt in situatia ta...daca ai rabdare cateva zile iti spun ce si cum...ca saptamana asta trec masina pe numele meu...

Nu e Prahova Valley dar merge. aolooo fara ispite....e doar apa colorata nu-i vin... ii multumesc lui cristi_s pentru linkuri,de asemena lui iulicuta2000,astept sa vad ce faci tu cu inscrierea,ca oricum eu in martie vreau sa o trec pe numele meu. Cristi_s ... tine vinul ala la rece ... ca vin repejor acasa tine-l si sub lacat ca va trebui sa vii cu el pe la noi salut.
iulicuta,ce mai poti sa-mi zici despre inscrierea masinii? Ai rezolvat ceva pana acum? pai...
mergi cu proprietarul la circa financiara de care apartine el,aici trebuie completata o

cerere pentru eliberarea certificatului fiscal,care se depune cu timbru fiscal de 4 lei;pe

langa asta trebuie platit impozitul la zi,trebuie copie dupa contractul de vanzare

cumparare,fisa de inmatriculare(astea le faci toate la un birou de dactilografiat,cel putin

eu asa le-am facut aici in bucuresti );certificatul fiscal se elibereaza in doua zile,iar

cand se elibereaza prorpietarul face alta cerere prin care sa scoata masina de pe rol,adica

sa nu mai plateasca impozit.Cand e gata si asta,tu iei contractul de vanzare cumparare in original,fisa de inmatriculare,cartea de identitate a masinii,si certificatul fiscal si mergi mai departe.Mergi pe vasile lupu,si acolo la gheretele alea de facut acte...intri si o sa iti faca domnisoarele de acolo doua dosare(unu pentru primarie si unu pentru politie...ca sfat eu am mers la ghereta care este fix peste drum de politie...sunt doua brunete cam handicapate dar cum intri in dreapta e o don'soara mai plinuta asa care e ok si se poarta furmos...) dosarele te costa vreo 10 lei cu totu...adica e ok...nu mai stai tu sa completezi la hartii
bun,de aici pleci la primarie cu primul dosar,unde trebuie sa platesti o taxa de 50 de lei,si impozitul pe anul asta;d la primarie pleci cu chitanta ca ai platit aia 50 de lei,fisa fiscala vizata,le pui in dosaru de politie,apoi mergi la BCR si platesti o taxa de 30 de lei...taxa de talon parca ii spune.Suni la RAR ca sa-ti faci programare(doar telefonic se fac) pentru identificarea masinii(donsoara de la ghereta iti va da numarul de telefon),mergi in ziua care te programeaza,nenea ala de acolo o sa-ti ia cartea masinii ,ti se da o foita cu care mergi inauntru la caserie sa platesti taxa de identificare 80 de ron ,iti verifica seria...si apoi astepti inauntru sa se elibereze certificatul de autenticitate...in care scrie ca seriile sunt ok,cretificatul il pui la dosar.Bun de aici mergi la o firma de asigurari si iti faci RCA pe numele tau!,faci o copie si o pui in dosar.
Acum dosarul e gata...mergi la politie sus la etaju doi,cu numerele vechi si dosarul..o sa vezi imediat ghiseul(ca mereu e coada la el ) ca si ora de mers acolo iti recomand ora 9...e destul de liber;cand ajungi acolo nenea ala verifica tot ce e in dosar,ii platesti taxa de numere(40 de lei numere normale sau 85 de lei cele preferentiale)te pune sa indoi numerele vechi dupa care ti le face cadou,si iti spune sa revii sa ridici numerele si talonul nou peste 2 ore(tu revii dupa ora 15(pentru ca astia se misca greu) si iti ridici numerel si talonul)
cam asta ar fi... merci pt informatii iulicuta. dupa ce termin sesiunea ma pun si eu pe treaba,ca vad ca e cam mult de umblat,mai ales ca trebuie sa ajung si pe la valcea,de unde e proprietarul. numai bine. cu placere...daca proprietarul e om de treaba poate merge singur sa termine in valcea...si sa iti trimita cle necesare prin curier ceva...
bafta in sesiune pai proprietarul e de treaba,dar oricum trebuie sa ma duc si eu la Valcea,ca sa facem contractul de vanzare-cumparare. Am sanse sa termin intr-o zi cu toate cele pe acolo,ca sa nu mai fac inca un drum? daca acolo se elibereaza certificatul fiscal intr-o singura zi da...daca nu...tremini actele intr-o zi...urmand ca fisa de inmatriculare si fertificatul fiscal sa ti le trimita prin curier ceva salut baieti!eu sunt din breaza!cu onoare as propune o intalnire la TALEA!E super acolo e in fiecare am intrunire si de motoare acolo e super,anul trevut au fost cam 300 de motociclisti,care au ramas acolo 2-3 zile !mai astept propuneri! special pt cunoscatori fyc-ule, Si daca esti convingator ... poate lasam ideea unei alte intalniri ALOU!

Vaz ca a aparut si alti gazari pe forum. Aici nu mai scrie nimeni?
Lumea din Ploieni si imprejurimi, nu bem si noi un cico?
DanSlotea a scris:ALOU!

Vaz ca a aparut si alti gazari pe forum. Aici nu mai scrie nimeni?
Lumea din Ploieni si imprejurimi, nu bem si noi un cico?
Nimic, de at Nimeni ...nimic... Jenant bre Drink Scoate oamenii la o intalnire si incet, incet ... cine stie Nu vezi c Mai bine ca e iarna .... macar nu mai cad gandacii la Pizeria Julia salut!mai sunt olcitari prin ploiesti?ca vad ca din 11 01 nu a mai scris nimeni
aliniulian a scris:salut!mai sunt olcitari prin ploiesti?ca vad ca din 11 01 nu a mai scris nimeni

Mai sunt vreo 3 ... din care unu e plecat momentan
aliniulian a scris:salut!mai sunt olcitari prin ploiesti?ca vad ca din 11 01 nu a mai scris nimeni
Da frate, cum dracu sa nu mai fie, dar sint pititi toti. Sint cite unii care mai scriu si pe forum, dar nu i-am vazut interesati de topicul asta.
Din 11 01 n-a mai scris nimeni? Ia-o inapoi asa nitel sa vezi cam care sint perioadele la care scrie cineva...
Stai sa vin acasa si poate mergem si la o bere... doo... o lada...

L.E. Acu stau si ma gindesc dacacind ma intorc o fi si acasa cald ca aici... o lada doua ....... stii care e norocul meu ca sunt barman de meserie si as putea sa beau cata bere vrea dar conduc un OLCITEL si de abia am reusit sa mi iau pemisul de 3 luni si nu prea as vrea sa-l pierd.Dar putem venii si fara masini,nu?Si am putea venii si fara sotii sau prietene ca nu au ele treaba cu masinile,nu?
aliniulian a scris:o lada doua ....... stii care e norocul meu ca sunt barman de meserie si as putea sa beau cata bere vrea dar conduc un OLCITEL si de abia am reusit sa mi iau pemisul de 3 luni si nu prea as vrea sa-l pierd.Dar putem venii si fara masini,nu?Si am putea venii si fara sotii sau prietene ca nu au ele treaba cu masinile,nu?
Eu nu beau cind am de mers cu masina, stai linistit. Si nici sa merg pe jos nu am uitat Cit despre duamne sau domnisuare, daca ele vor sa vina sa se plictiseasca, din partea mea nu exista nici o problema pai atunc hai sa mai gasim vreo 3 sau 4 pasionati de olcituri si bere fara alcool si hai sa ne gasim! P.S.pot sa mi aduc si printesa mea cu mine?nu are decat 3 ani si 7 luni,si a zis ca ea nu se urca in 'caruta' mea Da un semn de viata cand vrei sa faci intalnirea, poate particip si eu In functie de timpul liber poate particip si eu.Poate si baietelul meu de 3 ani care are numai oltcituri in cap.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 47, 48, 49  Următoare
Pagina 3 din 49
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum