Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Prahova
Pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 47, 48, 49  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
In lamaita - langa noul parc (o panarama) la blocurile cu 10 etaje P Pai in principiu pe duminica dupamiaza ( 3, 4) - nu promit nimic ca sambata am o nunta da' cine shtie daca apar in timp util vin si eu Lumeee se doarme tare pe la noi bag seama...

TREZIREA!!!!!!
Iti pot da cu incredere nr de tel al mecanicului meu.Tipul lucreaza ff bine si curat nu-si bate joc de masini.Si nici scump nu este

da BoogY, chiar te rog si merci mult!

Salutare!
Ma numesc Razvan si sunt si eu nou in "bransa". Adica am un Oltcit de cateva luni. Si de cateva zile imi cam face probleme la partea electrica. Va spun de la inceput ca nu ma pricep la Oltcit. Asa ca ar fi bine venit numarul de telefon al unui mecanic bun si ieftin
Asa ca BoogY astept cu nerabdare nr de telefon
Multumesc anticipat Mai bine spune care sunt problemele - asta daca vrei sa-ti cunosti mai indeaproape masinuta. Un sfat eventual o mana de ajutor poate iti dam si noi Suna-ma si-ti dau nr mecanicului nu pot sa-l postez aici public.... Aloooo Ploiestiul - am o idee ...poate gasim amatori :

Nu gasim si noi un garaj de inchiriat mai ieftinache pe care sa-l platim mai multi ? Sa-l transformam in atelier - asa mai putem lucra pe la masinute si cand e vreme urata pe afara .... ia sariti cu idei ... 1. Fra
daniel.opr a scris:Lumeee se doarme tare pe la noi bag seama...

TREZIREA!!!!!!

SUBSCRIU! Salutare
Va multumesc pentru raspunsuri si pentru amabilitatea de a incerca sa ma ajutati. Intre timp mi-am rezolvat problemele pe care le aveam. Dar e bine de stiut daca apar probleme ca am unde sa intreb.
Si as mai avea o intrebare. Mai exista in Ploiesti alt magazin in afara de Niko (sper sa nu va suparati chiar nu vreau sa-i fac reclama) care comercializeaza piese pentru Oltcit?

Eu stiu de o vulcanizare unde stiu ca se roluiesc jante. Nu stiu daca e aceeasi de care zice Dan. E pe strada care face legatura intre Rudului si strada pe care e Cimitirul Bolovani. Mai simplu cum vii de pe Bulevard faci dreapta pe linga fostul Big. in capat faci dreapta iar spre centru si imediat stinga pe linga President si UZUC. Mergi tot inainte pe strada de pe linga poarta principala a UZUC-ului si blocurile alea cu 4 etaje. Acum strada e cu sens unic in sensul spre Rudului. In capat traversezi Rudului inainte putin stinga. Si acolo cum intrii pe strada la 50 m de coltul strazii pe partea dreapta e o vulcanizare destul de mare. asta e strada care face legatura intre Rudului si strada pe care e Cimitirul Bolovani. Eu am montat 2 cauciucuri la ei si am vazut si masina de roluit. Acum cu vopsitul nu stiu. Poti incerca
Mad-Dog a scris:Salutare
Mai exista in Ploiesti alt magazin in afara de Niko (sper sa nu va suparati chiar nu vreau sa-i fac reclama) care comercializeaza piese pentru Oltcit?

Eu stiu de o vulcanizare unde stiu ca se roluiesc jante. Nu stiu daca e aceeasi de care zice Dan. ...

Nu v Salutare....din pacate nu pot duminica pentru ca sunt la tara..e ziua socrului meu...dar promit ca beau eu si pt voi
Poze cu 11 pun cind o fi gata, dupa cum v-am zis acum este la mecanic, la Tom daca il stiti.
Iar de facut o intilnire facem noi.. si eu o sa vin si cu driverul (sotia) ca eu nu conduc... Eu sunt doar mecanicul de urgenta ("vezi tu ce are aia"), aurolacul spalator de parbrize, platitorul de taxe, spalatorul de caroserie...si, daca este absolut necesar, pasagerul din dreapta Io propun sa-i zici macar 12 - de la TRS - naspa ca nu conduci..da' nu pricep.... nu ai permis...???
catadumi1 a scris:Iar de facut o intilnire facem noi.. si eu o sa vin si cu driverul (sotia) ca eu nu conduc... Eu sunt doar mecanicul de urgenta ("vezi tu ce are aia"), aurolacul spalator de parbrize, platitorul de taxe, spalatorul de caroserie...si, daca este absolut necesar, pasagerul din dreapta

Nasol! Deci nu te po hmm...de obicei merge "la plimbare"... adica ultra economic...zici ca vrea sa le faca in ciuda astora cu benzinarii
dar daca se enerveaza o calca greu!

Intrebare:
Cum pot prinde un cd player la oltcit ca nu am vazut vreun sertar special pt asa ceva?
Daca ii prind direct sania cu holtzsuruburi de bord mi-e ca se poate desprinde foarte usor...

daniel.opr a scris:Io propun sa-i zici macar 12 - de la TRS - naspa ca nu conduci..da' nu pricep.... nu ai permis...???

aaa....da, nu mai am permis si nici nu-mi iau ..cel putin nu in aici in Ro... ...rog fara amanunte, pls Bre, m hello everybody..am si eu nevoie de un electrican auto..care sa se priceapa la oltcit...recomandati-mi unul va rog...
si daca stiti si un mecanic bun (pt oltcitane).... ok...poate imi spuneti totusi de unde pot gasi un panou de sigurante de oltcit..unul nou....ca nu are pe nicaieri
catadumi1 a scris:ok...poate imi spuneti totusi de unde pot gasi un panou de sigurante de oltcit..unul nou....ca nu are pe nicaieri
Nou nu cred c cum adica d-ala destept cu leduri..despre ce vorbesti?
spune-mi si mie ce, unde, cum si cit...pls Sal - electrician auto nu pot sa-ti recomand pentru ca nu prea am avut probleme de genul asta - mecanic auto...cam greu ca mi-l fac singur . Bineiteles ca si electrica tot eu am "reparat-o" cand a fost nevoie.

Ce sa zic...e de preferat sa iei un tablou de sigurante macar de supernova - dacia ceva...din ala cu sigurante tip calaret care se infig...
catadumi1 a scris:cum adica d-ala destept cu leduri..despre ce vorbesti?
spune-mi si mie ce, unde, cum si cit...pls
Ceva de genul: http://www.hotrodsandhorsepower.com/smartbox.html hmmm....si unde s-ar gasi asa ceva?
nu stiu ce sa zic...imi pare cam scump si neutilizabil in cazul unui oltcit...asta are functii pt usi, decapotare, oglinzi si geamuri electrice...nu prea seamana cu oltcitul meu P asta chiar e misto cu trompeta de camion...cred ca vreau si asa ceva ))
de tir d-ala barosan ))))) panoul asta de sigurante e superjmecher...treaba asta cu grupuri de consumatori ma deranjeaza si pe mine...dar sa faci fiecare consumator(sau ma rog...cei importanti)pe siguranta proprie mi se pare un lucru necesar...ca un exemplu...electrovalva din carb e pe aceeasi siguranta cu luminile de mers inapoi...daca pe o ploaie iti face scurt in tripla...stai pe langa masina...."ce are ce are..."
oare un panou cu multe sigurante(de la 15 in sus) s-o gasi?
iulicuta2000 a scris:oare un panou cu multe sigurante(de la 15 in sus) s-o gasi?
P
DanSlotea a scris:
iulicuta2000 a scris:oare un panou cu multe sigurante(de la 15 in sus) s-o gasi?
P
valib a scris:pui 2 panouri de 10 sigurante..
doar sa le poti amplasa convenabil
Bine ai venit Vali, bre valib...ai scos porumbelul...
n-ar fi bine sa pastram panoul clasic(ma rog...amplasarea lui...dar panou modern ...cu sigurante dinastea plate ) si un al doilea panou prin torpedo undeva...cu sigurante pentru consumatori dinastia mici...care sa nu necesite nu stiu ce fire super groase
hm...buna idee..zilele astea imi caut panou
iulicuta2000 a scris:bre valib...ai scos porumbelul...
n-ar fi bine sa pastram panoul clasic(ma rog...amplasarea lui...dar panou modern ...cu sigurante dinastea plate ) si un al doilea panou prin torpedo undeva...cu sigurante pentru consumatori dinastia mici...care sa nu necesite nu stiu ce fire super groase
hm...buna idee..zilele astea imi caut panou
Bre, te-am luat! Am postat ideea bine v-am gasit:)
si eu am schimbat panoul de sigurante cu unul modern, cu 10 sigurante...
dar nu l-am putut amplasa in locul original, cel putin cu firele originale.
m-am gandit sa modific instalatia electrica, sa prelungesc firele cum trebuie, sa amplasez panoul pe contra-aripa undeva misto...dar parca nu ma lasa sufletul sa fac acest lucru. maine fac o poza sa vedeti cum arata panoul meu...e pus in acelasi loc..are 6 sigurante...dar sunt dinastea noi in curand le pun leduri...iar panoul care o sa fie in interior deja stiu de la cine sa-l iau
recablarea instalatiei electrice o sa o fac in primvara cand desfac toata masina sper eu pentru un RK general la caroserie...pana atunci am timp sa ma gandesc ce si cum schimb...ma bate gandul sa aranjez si releele in asa fel incat sa nu fie necesara demontarea plansei de bord ca sa schimbi unu din ele si fel de fel de idee traznite Cr La mul
da chiar asa
prin bucuresti am tot mers la intanliri...de la o vreme weekendurile le petrec acasa...daca se tine vreo intanlire sambata de ex...mi-ar fi cat de cat usor sa apar si eu , doar fac parte pe jumatate din partea prahoveana a forumului P Pai eu am ceva treaba weekendul asta tre sa fac ultimile retusuri la o masina:)

Apropos,dezmembrez un Oltcit,va intereseaza ceva?
drobert a scris:Apropos,dezmembrez un Oltcit,va intereseaza ceva?

pe la grena ? eu vreau usile Bre, a venit prim Cic S-a rezolvat cu intalnirea, cu berea fara alcool ... mi-a facut placere sa va revad
La cat mai multe intlniri
Dreamer a scris:S-a rezolvat cu intalnirea, cu berea fara alcool ... mi-a facut placere sa va revad
La cat mai multe intlniri

D'ap Mergem, cum sa nu ... poate si spre Breaza pe deaulrile alea, ca sunt locuri faine
Dreamer a scris:Mergem, cum sa nu ... poate si spre Breaza pe deaulrile alea, ca sunt locuri faine
Propune la un Paltinu ma bag si eu doar e langa casa . ca si asa nu am mai fost de mult. La Paltinul o sa fie plin in we, prefer ceva mai linistit si retras
Dreamer a scris:La Paltinul o sa fie plin in we, prefer ceva mai linistit si retras
P Undeva pe dealurile de langa Poina Campina... cel putin am auzit ca e fain.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 47, 48, 49  Următoare
Pagina 2 din 49
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum