Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Prahova
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
nu e chiar asa ... e vechea poveste ... calitate proasta pentru Romania ... ca romanii "e prosti" ... prost si ala de a luat masina, prosti si aia de la reprezentanta ... deci in concluzie nu ii trage nimeni de urechi ... dar pana la urma noi ne-am complacut sa fim bataia de joc a europei si piata lor de gunoaie ... adica ce refuza germanul, englezul, francezul si altii sa ajunga de bun si nou in comertul romanesc la pret mai mare de multe ori decat in alte state UE http://www.4tuning.ro/vanzari-economie/cum-reuseste-audi-sa-si-strice-imaginea-a7-de-peste-100-000-de-euro-plin-de-probleme-din-fabricatie-18115.html

uite articolul complet inainte de a face unele afirmatii si a da vina pe sofer ... nu s-au schimbat deloc 4 cutii noi .. s-a schimbat o singura cutie ..asta pe langa problemele la navigatie dar omul e nemultumit profund de atitudinea fabricii audii ... parerea mea e ca oricum pe langa piesele proaste care se livreaza in ro mai sunt si "profesionistii" de la reprezentanta ... o scrie mare de tot pe masina ... dar acuma ce vrei cine statea sa citeasca toata povestea daca o scria pe masina .. si apoi suna mai bine un pic mai bine daca iei decat ce iti convine si eviti niste "mici amanunte" ... asa ca vezi ca nu tot ce zboara se mananca si ca e bine sa te documentezi inainte de a-ti da cu presupusul

cat despre prietenul tau ...ar face sincer bine sa nu se mai suie la volan (e pericol public si pentru el si pentru cei din masina si pentru altii din trafic... parerea mea sincera daca nu stii nici sa schimbi vitezele ... atunci inseamna ca nu stii nici sa reactionezi in situatii limita deci esti pericol public) .. si sa se duca sa mai faca o scoala de soferi pentru binele lui si sa invete printre altele care sigur ii lipsesc, ca batul ala cu maciulie dintre scaune nu e pus acolo de frumusete ci ca sa mestece in el... lancer...fratioare..sunt si anumiti oameni care nu stiu sa conduca si bulesc masini noi noute...

hai sa fim oameni seriosi..e marca de calitate si mai e si un model de lux....VARF DE GAMA VB AIA APROAPE...sa strici 4 cutii de viteza ...e clar vina soferului si nu a masinutei.

nu i-au montat 4 cutii de viteze produse una dupa alta sa zici ca a fost o defectiune generala si nu s-a observat....(1001-1002-1003-1004)..cutiile alea de viteze veneau din loturi diferite automat..implicit un intreg proces care vizeaza si CTC..si crede-ma ca aia verifica la greu astfel de piese...la noi mai treaca merga ca-s table (unde lucrez eu)...dar la o componenta asa importanta nu se uita aia grabiti ca pierd pauza de tigara.

plus ca au alte teste pt ele...muult mai complexe. fratele meu geaman stie ca e CTC-ist.

p.s.
ca si poveste legata de ctc..
era la verificari de turbine si s-a dat alarma ca e span intr-o turbina...s-au blocat sute de turbine si pana nu s-au verificat si gasit (si da..chiar au gasit-o) nu s-a produs nimic.

asa ca ori sunt nemtii lenesi ..ori nu stie ala sa conduca.
Dar tind sa cred a 2-a parte sirenaj, pierderi de ulei, trepidatii imediat dupa inlocuirea cutiei... astea clar nu sunt probleme de sofer ... sunt probleme de cutie proasta si de montaj prost ... cu ce il condamn pe tip cu faptul ca a cumparat-o stiind ca e masina second de reprezentanta ... si daca a vazut ca are sirenaj ... la dracu a mai cumparat-o

acuma poate sa conduca si pe automat ... "proasta" de masina indica in ce treapta de viteze esti ... asa ca putea stii ca e in treapta a indiferent de modul de condus

mihai ... citeste articolul de pe 4 tuning pentru edificare iti spun si tie ce i-am zis lui Ryan ... inainte documenteaza-te dupa aia citeste .. aia a scris el ca i-au schimbat 4 cutii .. cand defapt au schimbat decat o cutie iar restul au fost interventii cel putin aia am inteles eu din povestea aia .. si de fapt nu au fost 12.000 de kilometrii au fost 36.000 cat are masina (oricum putini la cat dai pe masina respectiva si multe probleme dar de suna mai bine 4 cutii in 12.000 de km decat 4 interventii la cutie in 36.000 de km) ce sa mai dezgropam mortii... Oltcitul meu are 25 de ani si n-am umblat sa repar cutia de viteze( a vazut turatii de 5-6000 rot/min).... eu consider vorba asta cand e proasta o masina (fabricat pentru Romania) o inginerie de marketing! Mi-am luat AAAAUUUUdi , se defecteaza mai mereu da'e facuta pentru piata din Romania.... si m-am linistit am AAAAAUUUUUdi e masina buna ca e de firma si m-a costat o caruta de bani! Bravo Dacia! Sa traiasca 1000 de ani si oltcitul meu macar 10%!

un oltcit de la nemti:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/citroen-visa-oltcit-club-citroen-axel-no-visa-gsa-gs-ddr-hoppegarten/170540743.html cu dacia si cu nemtii e alta poveste ... ca si cu daewoo si cu nemtii ... se cunoaste si aici o diferenta de la cer la pamant intre masinile facute pentru ro si cele facute pentru germania si culmea e ca asta ma doare si mai tare decat audi pentru romania... pemntru ca daca am 100000 de euro sa imi iau audi ... nu ma mai uit la cativa euro in plus ca sa ma duc si sa o iau din germania .. Cam asa ceva va arata interiorul si la Eva. De-abia astept. facem si noi intalnire ceva.....? Salut Romeo!
N-ar fi rau sa ne mai vedem, poate saptamana viitoare daca poate lumea.
Noi ce-am mai ramas prin Romania, in rest,
bate vantul! Haideti la intalnirea nationala din ultima saptamana de iulie, va strangeti mai multi si mergeti cu o masina. Facem nea Romica, chiar si sambata asta daca se anunta lume!
In legatura cu intalnirea nationala, in perioada aia nu sunt acasa, ca ma batea un gand la un momentdat... eu zic in principiu ca se poate face si sambata asta asa macar ca suntem cativa,cu nationala imi pare nespus de rau dar nu am timp si este tare rau cand nu ai timp,imi pare rau. e ok atunci. pai hai sa vedem cine se mai anunta. eu si awm venim sigur. Cred ca apar si eu cu bx-ul,pe la 8-8jumate seara trecute fix? bun asa,atunci ramane pt jurul orei 8.15-8.30? da, e perfect asa ! Atunci ne vedem acolo acu' pt urmatoarea intalnire sa vedem ca se suprapune si cu nationala si mai asteptam ca sa fie bine. pai si poze nimic ... ca doar ce ne-ati obisnuit si cu poze ... bravo voua pentru ceea ce faceti acolo De data asta si-a uitat nea iulica aparatul foto acasa Din pacate nici acasa nu era...iar cu telefonul nu am vrut sa fac lasa ca facem la urmatoarea A fost super la intalnire, am vazut si cum lucreaza suspensia hidropneumatica de la Citroen Bx-ul lui Iulica! Trebuie sa facem poze cu ocazia urmatoarei intalniri. am zis!
romeolupu a scris:am zis!

Asta parca ar fi din Winnetou. salut,important este rezultatul,adica sa se lase cu intalnire,salutari tuturor. salutare tuturor,nu mai misca nimeni nimic pe aici?,nu mai face nimeni nimic,nu ne mai intalnim si noi,nimic nimic? salutare. pai hai s-o comitem sambata daca e frumos afara. ce ziceti? eu unul sunt de acord,altcineva alta propunere? daca in cele din urma se va hotara ceva pt diseara(ceeace nu cred) va rog sa ma sunati si pe mine,salutare. Eu unul nu stiu daca reusesc sa ajung din pacate cine are tabla care vine pe saxofon in care intra tubul tf3 , eu nu o mai gasesc si se simte lipsa tubului salut , nu am asa ceva

mai facem si noi ceva intalniri pe anul asta? trebuie sa facem , ca eu dupa 10 oct o bag la hibernat
imi expira asigurarea si nu am nici cauciucuri , facultatea ma seaca de bani. poate am eu....tre sa ma uit salut baieti, pana la urma o punem de-o intalnire sambata asta? ca vad ca deja s-a lasat frigu... bre eu cred ca aman Ai imbatranit ? facem cand o sa ne punem de acord cat mai multi,se pare ca pana atunci......fiecare pe cont propriu,bafta. facem in weekend ceva, domnilor? Sunt multi doritori din Bucale. Ce-ar fi sa veniti voi acilea !? Care multi bre? 2-3 oameni? Ce-i drept nici in ploiesti n-a mai ramas mare lucru, comparativ cu ce era acum vreo 3 ani, cand se strangeau cate 10-12 masini. In plus de asta, nu cred ca sunt multi doritori care ar vrea sa vina pana in bucuresti doar pt o intalnire scurta... Uite asa nu se mai face nici o intalnire... Pai nu mai are cine sa vina omule, intelege!! Vin 3 oameni din Ploiesti doar ca sa faca intalnirea in Bucuresti?

Pupa parca a prezis acum cativa ani cand am facut-o p'aia mare...''o ultima intalnire'', si ultima a fost! Cred ca mai multe oltcituri se strang in ploiesti decat se strang in bucuresti
Eu din pacate nici weekendul asta nu am cum sa onorez cu prezenta,insa pe weekendul aviator ce spuneti?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49  Următoare
Pagina 47 din 49
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum