Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

logan biodiesel

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
am vazut un reportaj pe euro news in legatura cu combustibilul bio diesel, si in reportaj , surpriza, era un logan

numai ca era un renault logan, ci nu o dacia logan

avea in locul casetofonului un asa zis computer care iti arata la ce turatii sa schimbi viteza sa scada consumul benzinei si al poluarii

acum revenind la subiectul renault logan

de cand a fost prezentat, in 2004, sau in ce an a avut loc lansarea loganului, de la bun inceput era o dacia logan, cat si un renault logan

stiu ca renault-ul logan se vinde in tarile asiatice, iar acum mai nou a aparut si nissan, nu se numeste logan, altfel ii spune, si e fix dacia logan, nu e alt model pe aceeasi platforma, iar acest nissan se va vinde in america latina

mi se pare ce-a mai mare mizerie pe care o puteau face cei de la renault, respectiv dacia, si statul, pentru ca si statul este actionar la dacia

cum o masina care trebuie recunoscuta pe plan mondial, cum este renault, si nissan, la dacia ma refer, sa se vinda si sub numele de renault, respectiv nissan

nu am mai pomenit pana acum asa ceva

cum ar fi ca cei de la volkswagen sa vanda skodele in nu stiu ce tari sub numele de volkswagen, sau sub numele de audi

iar lista poate continua

mai si spuneau ca cei de la renault, iar din cate stiu eu, contractul de achizitionare a fabricii dacia de catre renault, acolo se stipula ca marca dacia sa ramana in continuare, sa nu se transforme ca si oltcit respectiv oltena, in daewoo

pai halal brand au mai facut cei de la renault, si vad ca halal promovare mondiala ii fac marcii dacia, daca o comercializeaza si sub numele de renault si nissan http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=200
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Diverse Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Poți crea un topic nou în acest forum
Poți răspunde la mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum