Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Dolj
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
am 2 motoare dintre care unul e pe masina si unul de rezerva si as vrea ca din cele 2 sa fac unul bun, sa-l segmentez si tot restul numai ca nu am nici un meserias
daca e cineva interesat de a face lucrul asta bineinteles contra cost va astept cu mesaje la pe mess la id: danutz_medeve sau tel:0744211105 Da,ti-l recomand eu pe Nicolae Zaficu.E meserias vechi,a lucrat in uzina la Oltcit cand aceasta nu avea nici gard!Dupa ce a plecat din Oltcit,si-a deschis atelier acasa.L-a inchis,ca nu mai sunt clienti.Cine isi mai repara astazi Dacia sau Oltcitul?Numai pasionatii!! Momentan este sofer pe microbuz de scoala iar in weekend mai repara cate un motor,acasa la client.Se deplaseaza unde stai.Sta pe Canal,la intersectia cu Strada Brestei.Telefon:0755406049
Putin mai jos de Nea Zaficu sta Maiuru Costel.Tot vechi muncitor la Oltcit.Foarte priceput si serios.Are atelier acasa.Deci,trebuie sa te deplasezi cu masina acasa la el.Telefon:0745883220
Daca te hotarasti in privinta vreunuia dintre ei,ma anunti si pe mine ca stau in apropiere,pe Brestei.
Succes! pentru ca a murit acest topic , am facut o mica intalnire

revin cu mai multe poze

[/img] vreu sa reglez aprinderea am electronica consum multumit 7.4 7.5 afara
oras cam 9 dar uneori merge intrerupt
avansu aprindere e reglat la ureche ...(tin sa mentionez ca 7-8 serviceuri nu au aparatura )unde am cautat eu Un consum de 7,5 in afara orasului e cam maricel. Mie imi consuma 6,5 l/100 km cu sofer + 3 pasageri + portbagajul plin, mers doar in 3000 rpm in treptele IV si V. 4 trepte 1.1 4 carburi motor (motocicleta 900cc) Obtinerea unui spor de putere se face si cu unele compromisuri.In cazul tau creste consumul.Normal. si baba frumosa si copil destept nu prea se poate.... Cu alea 4 carb-uri sincron obtii micsorarea lag-ului / repriza mai prompta, nu putere. Iar consumul, daca sunt bine reglate, ar trebui sa scada. Stie cineva de un oltcit verde TRS Dj 66 TEC original.
Lam vazut la mine prin oras si fugea bine,pacat ca nam avut ocazia de poze:(. roti de rezerva de vanzare(donat) are cineva sau cauciucuri de 145/13? nu se mai aude nimic pe aici...............??? E cam pustiu pe aici. are cineva telescoape de spate de vanzare? doar in Craiova Salutare baieti!

Nu am mai scris pe forum, dar vreau sa stiu daca se face vreo intalnire de oltcitisti in curand prin Craiova.

As fi onorat sa particip Nimica nou? Au disparut oltencele din "orasul mama"? Nu au disparut insa e criza...:)Stau cu capul la cutie nu se mai dau in shpectacol... Nu a fost in Craiova, nu a fost cu 10 masini...a fost un mini-meet in "Bailestiu lu` Nea` Marin".

eleroane de alea se mai gasesc pe undeva?
edy99 a scris:eleroane de alea se mai gasesc pe undeva?

Da, se mai gasesc... unde si cu cat? Mai este cineva din Craiova pe aici?Din Dolj? dap eu unul mai sunt ..) acuma nu stiu altii cert e ca ceva oltcit-uri mai sunt prin cr .... dar nu stiu cati stau pe forumul asta Si cand ne vedem si noi,Lancer?Ai drum prin Craiova? din pacate ... nu mai am drum in tg-jiu ... )) m-am mutat cu totul in cr:)) deci ...sunt in cr si disponibil cam dupa ora 16.00 - 17.00 in fiecare zi Bine,Lancer,ne vedem si noi intr-un weekend. Vin si eu. pai cand sunteti hotarati ne vedem ...... dar la cum arata rabla mea acum ..poate va starneste rasul ... am niste scapari pe la evacuare de mai mare dragul ...mai am si un prag rupt pe juma ...spoilerul un pic crapat deh astea sunt urmarile zapezii si ghetii din iarna asta ... dar pana in primavara sunt croit sa nu bag nici un ban in ea de fapt de cand nu am mai dat in ea ca nebunu se pare ca tine ... capota nu am ridicat-o decat ca sa schimb platinile la delcou acum vreo 2 luni sa ii dau ulei si mai des pe gerurile alea ca sa iau bateria in casa ...in rest cheie dimineatza servici acasa ...si mai putine plimbari ) Pentru Scroogie:te asteptam cu drag.Punem de-o intalnire!

Pentru Lancer:stai linistit,nu vin sa-ti vad rabla ci sa ne cunoastem.Sunt mai importante relatiile dintre oameni,decat ruginiturile noastre.Eu mi-am dus Oltcitul la tara,pana il repar.Nici al meu nu e mai grozav.N-am ce sa-ti arat.

Pentru ceilalti:ne intalnim si noi mai multi? Eu sunt in Craiova in fiecare saptamana, de luni dimineata pana sambata la 14. Eu sunt foarte deschis pt. o intalnire... Bine,Scroogie,ne vedem sambata in jurul pranzului.E bine? Cum ziceti si voi, sambata asta nu pot sta mai mult de o jumatate de ora...vreau sa ajung neaparat la Tg-Jiu. Dar putem incerca sa vedem ce iese, si daca merge bine incercam si saptamana viitoare. Bine,Scroogie!Cat vrei tu si unde vrei tu!
Stabileste tu locatia si ora.
deceneu32 a scris:Bine,Scroogie!Cat vrei tu si unde vrei tu!
Stabileste tu locatia si ora.

Baieti, sunt interesat si eu de un meet dar ma gandeam sa incercam sa gasim cat mai multe oltence in viata de pe meleagurile olteniei respectiv ale Craiovei si sa facem o intalnire de genul celor de alta data cu un numar mare de participanti, la care din pacate eu nu am avut onoarea sa particip...sau sa fiu mai realist poate ca nu va iesii la fel ca alta data datorita numarului din ce in ce mai mic de masini dar eu zic ca merita incercat.

Eu sunt in timpul saptamanii in Craiova de luni pana vineri dar din pacate deocamdata nu cu olteanu` din anumite motive (nu ca nu ar merge).

Astept raspunsul vostru la ideea mea, respectiv daca aveti ceva nou de adaugat...

Bafta tuturor! Bobocule,eu sunt in Craiova numai in weekend.Pe saptamana stau la Dabuleni,printre lubenitzari.
Sambata sau duminica ne vedem si noi?Scroogie nu poate decat sambata!
Nu esta necesara prezenta masinilor.A mea e la tara.Nu o mai iau de acolo decat la vara,cand vreau s-o repar.
Ceilalti nu veniti?Las3rfrate?Micu? Ne vedem si noi maine?Duminica? Sambata asta trebuie sa plec neaparat la Tg-Jiu, dar weekend-ul viitor raman sigur in Craiova. Eu stiu, as zice sa o lasam pe saptamana viitoare, poate e si vremea mai ingaduitoare cu noi. Cine stie poate mai gasim niste amatori... Vad ca oltcitistii nu prea dorm...

Eu o scot din garaj daca e nevoie, daca nu... vin cu masina prietenei Si da... Oltcitul sta in garaj! Sa nu se agraveze rugina

Doresc sa ma anuntati daca vreti sa ne intalnim! pai hotarati-va odata ce si cand, ca pana una alta rabla mea da semne clare de oboseala grava ...azi imi facu o mie de draci ineca bujiile pe pistoanele din partea intr-o veselie dimineata se ineca in sarcina si cand sa plec de la munca deabea dupa ce le incalzi pe aragaz o lua cu chiu cu vai ... si bujii noi nu au 300 km ... platina iar la fel... deh motor obosit cat am forjat la ea ... si ma gandeam ca deabea in primavara sa ii fac motorul ... deh e masina de umblat zi de zi ... dar nu-i bai vin cu taxi daca e ) Bine,baieti,ne vedem saptamana viitoare ca prea e frig si Scroogie nu poate sa ajunga weekendul asta.E bine?Voi ce ziceti?Ziceti si voi ceva.

Nici eu nu pot sa ajung cu Oltcitul,unul n-are motor,celalat e la tara.Din aceasta cauza am a o propunere:stau la curte,pe strada Brestei,aproape de Facultatea de Sport.Nu veniti pe la mine? Va invit!!

Lancer,las-o naibii de masina,ca e frig al dracu'!!Sa se mai incalzeasca.Ai reusit sa scoti bujiile pe cancerul asta?Nu ti-ai rupt mainile?Si cine te-a invatat pe tine sa incalzesti bujiile pe aragaz?Mare gresala.Le distrugi portelanul si fura curent. ete na masina circula zilnic ...asta e doar nu era sa o las la servici si sincer asta e nu imi place sa imi bag mainile in fiare pe cancerul asta dar in caz de nevoie nu am avut ce face, cat despre ruptul mainilor nici gand am experienta la desfacutul bujiilor ...mi-a mai facut niste figuri acum vreo cativa ani mi le afuma in draci si m-am chiuit vreo saptamana pana le-am schimbat in fiecare zi dadeau un set prost jos ..afumat si puneam altul curatat si tot asa .... stiu ca se distruge portelanul dar trebuia sa plec cumva de acolo bujii de schimb nu aveam si fara ca bujiile sa fie incalzite nu a vrut nici batuta ... si colac peste pupaza dupa ce ca aveam scapari in fata la galerie de cateva zile incepuse sa se amplifice sunetul de evacuare si cantitatea de gaze din habitaclu... deci ma uitai la ea ..si galeria din dreapta era desfacuta din Y ... dar cine mai are timp si dispozitie sa se bage sub ea pe cancerul asta ...

P.S.
ok daca e ne vedem saptamana viitoare:)) N-ai decat s-o pui pe o rampasau pe o groapa.Eu am la mine in garaj asa ceva dar e ocupat cu un Oltcit aflat intr-o reparatie perpetua. mersi asta stiu si eu ce imi trebuie ... dar deocamdata nu am nici buna dispozitie ...daca se invarte roata merge ... si mai asa ... oricum timp nu prea e nici macar dupamasa cand vin de la munca la 4 cad rupt parca as trage in plug ... + ca e prea frig pt chestii destea Sambata sau duminica e perfect si din punctul meu de vedere. Ne punem intalni in fata la Facultatea de Sport. oriunde ..), aproape oricand dar sambata - duminica e ok pai facem ceva weekendul asta ...hotarati-va ce si cum cine vine ... eu sunt disponibil Facem,cum sa nu facem!Ne intalnim sambata in parcarea de la BILLA.Am hotarit!
Ora 14.
Care veniti?Mana sus? ok ... la 14 ... pai cred ca vin cu harbu ... unde auzi zgomot de oltcit fara toba ala sunt eu .. ... ...si eu vin cu camera foto!! Ne vedem acolo,la ora stabilita.

Lancer a raspuns prezent.Altcineva?O sa-i contactez telefonic sau pe mail,ca nu cred ca au timp de forum. Sambata la 14 vin si eu in parcare la Billa.
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Următoare
Pagina 11 din 14
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum