Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Arad
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
@Adi: 90% ca da. Saptamana asta sunt schimbul I, sambata nu vreau sa ma duc la lucru si joi ii fac revizia la masinuta si s-ar putea sa trebuiasca sa-i schimb si placutele de frana pe spate. Asa ca numai bine i-ar prinde un drum inafara orasului stie cineva ceva, despre un TRS visiniu, cu nr AR xx HHJ ?
arata super bine....etc...
sta in parcarea dintre camine, nemiscat de aproape 1 an....

@valib: Nu cumva o fi TRS-u lu Gabii ? a lu` Gabii era JJJ.....si parca era cu nr de bucuresti
Deathman a scris:@Adi: 90% ca da. Saptamana asta sunt schimbul I, sambata nu vreau sa ma duc la lucru si joi ii fac revizia la masinuta si s-ar putea sa trebuiasca sa-i schimb si placutele de frana pe spate. Asa ca numai bine i-ar prinde un drum inafara orasului

si eu asi merge cu ciprii..daca nu intervine nimic..vreu sa vad la citgrup de ceva imprimanta simpla... da' vad ca se doarme pe aici ,nu gluma Aloha, nu ne mai vedem si noi ? Cred ca a trecut mai bine de 1 an de cand ne tot indemnam se ne strangem la un pahar de vorba. cred ca e mai simplu daca ne-am intilnii la timisoara,pe la iulius.... Noah, daca tu vrei mem in Tm ca sa ne vedem. Da ce-i la Iulius ? deci..locul,data,ora... (de preferinta dupa ora 17 in cursul saptamanii) Adi.... daca ai chef putem lovi o berica jos la MOL intr-o seara....
da un mesaj pe mess ca doar ai ID-ul meu Din partea mea daca voi mereti la MOL (benzinaria de pe Vlaicu ma gandesc) eu vin dupa ora 23 cand ies de la lucru (sapt asta lucru sch II). Vine cineva sambata la circuitul Las Vegas ? Ii ceva concurs de masini. Plecarea propriu-zisa incepe la ora 9:00.
Dracool a scris:Adi.... daca ai chef putem lovi o berica jos la MOL intr-o seara....
da un mesaj pe mess ca doar ai ID-ul meu

salut,
5 colturi de la lebada e mai aproape ca si Mol...m-am mutat la X-uri...dar vin si seara la o bere-n mol daca reusim sa ne stringem ceva mai multi..nui problema. oho... mai bine....
am putea sa lovim o bere la Old Lady's Pub....
de obicei acolo imi petrec serile de weekend mai ales ca eu sunt DJ-ul sa nu rideti de mine,dar nu stiu unde e localul (asta in cazul in care e in Vlaicu)...asteptam o "programare"...ca sa nu-i zic invitatie...de la dj... aproape de intrarea in cimitirul Eternitatea pe partea stanga cum te duci pe Poetului exista o spalatorie auto .... exact langa exista o casa zugravita in violet (chiar pe colt)... acolo-i Old Lady's Pub....
sa vad daca in weekendul asta bag ceva muzica si va anunt .... gata ,am reperat localul...unde era/este si ceva fan club dinamo/uta.
adrian-ar a scris:gata ,am reperat localul...unde era/este si ceva fan club dinamo/uta.

fan club UTA si Liverpool... alb/rosu au toate. Si ne tot intalnim de vreun an . Poate acum in/dupa saptamana asta mare undeva prin Vlaicu si daca suntem putini ne adunam intr-un Oltcit si mergem la Ceala pana nu o taie sa faca pseudo-autostrada stai linistit ca nu o taie...mai mult decit trebe. oho....cat mai este pana s-o taie.... foarte lung drumu pana acolo
mai repede se rezolva cu ungurii de dincolo decat cu smecherii nostrii... A mai zis cineva ca-i parc natural si bla bla . Acum nu mai conteaza ce e, daca vrea Verestoy sa taie si la noi padurile, pai Ceala o rade intr-o saptamana fara remuscari, ca iar e la guvernare, unde mai pui ca aici nu ar fi alinecari ca prin zonabuzaului unde a defrisat tot de pe dealuri de le venea dealul oamenilor in casa pentru gazduire permanenta .
Bun deci eu maine-s la Ceala, imi spal masina in timpul serviciului(doar cu apa ca nu vreau sa afectez mediul natural cat mai exista), pe la pranz, unde vedeti un Fiat acolo va fi locul de intalnire, daca nu merg in padure sa pozez mistreti pfuuu..... a trecut ceva vreme de cand nu s-a mai postat pe aici....
daca nu merg in padure sa pozez mistreti

Cum ii pozezi bre? Prin lentila de la luneta?
Ma bate si pe mine gandul, da imi lipsesc fondurile.. Salutare aradenilor !! Ce mai e pe la voi ? Se mai intalneste lumea ? Sarbatori fericite ! salutare,
in general pe la noi lumea se intalneste...in trafic...si mai schimba cite-o vorba la telefon...

Sarbatori Fericite!
Gabii a scris:
daca nu merg in padure sa pozez mistreti

Cum ii pozezi bre? Prin lentila de la luneta?
Ma bate si pe mine gandul, da imi lipsesc fondurile..

am vazut un documentar la discovery sau Nat.Geo (Wild) cu fotografi care montau prin jungla aparate foto cu declansatorul conectat la un senzor de miscare LASER.. TIGRI erau vizati in mod special, acolo.

servus Arad!
care-i miscarea p la voi.. shofati, sau shomati?! ca n-am inteles in care trafic va-ntalniti in cel auto sau in cel pietonal?! sau...
ANYWAY
care vrea un TRS bun?! da acuma, cat e cald, si pana nu pleaca sa faca transfer de atomi si molecule, intr-o metamorfoza ~sinistra..
take a look:
http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=14253

salutari de mai la S.. (S-E) ...in ultimul timp nici macar in trafic.... ooooo..... se mai scrie pe Arad... Mda, noi ne-am despartit saptamana asta de Oltcit. Ai mei au luat hotararea asta deoarece trebuia prea mult investit in masina: in noiembrie 2010 a expirat ITP-ul, motorul probabil ca trebuia segmentat, toba finala varza, franele trebuiau trecute printr-o revizie generala, cam multe. Ma rog, ideea e ca nu mai este AR-04-PFA. Masina s-a dus pe ultimul drum cu demnitate, adica o mers prin propriile-i forte. Sincer simt o mica tristete, dar aste e, life goes on ! La REMAT,presupun... Mda... ce faci mah? nu esti la lucru? sau scrii in timpul programului? @adrian-ar: Eu ce fac ? Binisor... nu scriu in timpul lucrului, numai ca saptamana asta lucrez de dimineata . Tu, cum esti, ca nu ne-am mai vazut si auzit de un car de ani. suntem bine ...acum cu 1 in plus... Ce mai faceti? daca nu spun "bine", te mint...in rest pe geo nici macar prin trafic nu l-am mai zarit,cu gabii &co m-am intersectat de citeva ori,cu jan la fel,stefan -CASA DE PIATRA! - ,....cine a ramas pe dinafara?
s-a insurat stefan????

Cand? 28 august. adi, vezi ca daca imi mai tai calea cu ducato ala cu nr de Buc - trecu cu masina peste el si il fac afis . Cand vezi un oltcit visiniu, sa faci bine sa iei rabla din drum ca trec cu masina peste ea! nu-i chiar asa...e boxer,toata ziua:Bute!Bute!Bute!

in Arad bate vantul din 2011.... Si al meu B-83-JJJ a luat luni calea Rematului. Desi motorul era nou-nout - restul carseriei era coapta toata, nu s-ar fi meritat reconditionarea.
Bye - bye Oltcit.. Era bun de oprit motorul dacă zici că era nou. ziua buna la toata lumea!

asta este ! macar tu aveai loc unde sa-l depozitezi. Ce urmeaza? Tot mai mort topicul asta. Si Gabi nu iti mai iei Oltcit ? Lasa-mi te rog numarul tau in privat poate ma indrumi cu niste sfaturi. Maine imi voi achizitiona primul meu Oltcit si nu cunosc pe nimeni in Arad sa mai aiba ca sa am si eu cu cine discuta. Totusi cati mai sunteti din Arad si aveti Oltcit ? Ma intereseaza si piese si de ce nu sfaturi dragi colegi. @Maniak22: ti-e in stare functionala Oltcitul ? Ultima oara am vazut unul in Arad acum vreo 2 ani.
@adrian-ar: ce mai zici ? Cipri mai imi zice despre tine. Pe unde esti acuma ? Cu Gabi ma mai intalnesc pe la lucru Da e functional. Daca nu era nu il cumparam. Eu nu am mai vazut de foarte multi ani un Oltcit circuland in Arad sau judet.
Sa inteleg ca nici unul din membrii Olcit Club Arad numai detine un Oltcit ??
Pacat ca am citit tot acest topic si nu se poate deschide pagina sa vad ce Oltcituri se intalneau pe vremuri in Arad. Macar sa fii vazut sa nu mor prost.
Asa pe viitor ce mecanic/service de incredere imi recomandati pt Oltcit ? Piese pe unde se mai gaseau la noi inainte ?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Următoare
Pagina 19 din 20
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum