Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Bucuresti
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Da intampinam si noi probleme ! de fapt se deschide foarte greu adica cam intr-un sfert de ora daca ai rabdare! cauza din pacate esti tu! ai incarcat prea multe poze in rezolutie mare si dureaza mult pana le incarca! De ce din pacate ? Aste e , mai greseste omul.

Imi cer scuze , n-am stiut ca forumul e hostat pe un P II.

Una peste alta am schos thumbnailurile.

hai sa vedem cine vine diseara

http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=4763&postdays=0&postorder=asc&start=1800

numa` bine !

Daniel Nu cred ca are a face cu calculatorul pe care e serverul. Tine mult mai mult de routerele intermediare... si de calitatea legaturilor intre ele. SALUT TU ALL
SUNT NOU SI AS VREA SA STIU DACA EXISTA PRAGURI DE SCHIMB PENTRU TRS Ia să vedem ce zic băieții din București, care le știu pe toate

Dau în urmărire generală TRS Gri Șobolan, B 02 SUN. Dacă are cineva orice fel de informație, rămân profund îndatorat.

Vă mulțumesc ! gata s-a notat daca vad pe strada te anunt Să fii tu sănătos, că n-ai să-l vezi așa curând pe stradă la București
E în curte la mine...
De fapt, voiam să aflu istoricul mașinii

EDITARE ULTERIOARĂ
A auzit cineva de :

SC INTEGRATOR SA

Bucresti, str. SAPIENTEI NR. 17 SECT. 5

Data inmatricularii: 23 06 1993 Vine cineva la palat duminica? eu o sa scot gusterii aia micii pe acolo. Vine cineva maine, la gratarel pe malul Dunarii? http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=171883#171883

Amicul trece prin București la întoarcere. Felicitari. Salut, am si eu o intrebare pt voi. E posibil sa ajungi din gara de Nord in pantelimon la Sala Orange in 20 min?
merci la ce ora?daca e intre 7 dimineata si 9 seara slabe sanse cu masina,poate doar pe sus....
unde vine sala orange?strada pantelimon ce numar Scuze pentru informatia incompleta, e vorba de ora 9 dimineata, iar numarul e str Pantelimon nr 245. nu ai cum sa ajungi asa repede... Caut în perioada Paștelui (sâmbătă - marți), garsonieră închiriabilă.

Dacă cineva din provincie (student, etc) care stă în chirie în București, merge acasă, și este dispus să mai scoată un (mic) venit, îl rog să mă contacteze.

Rămân profund dator moral. Financiar, se achită pe loc.

Mulțumesc. Unde se mai tin intalnirile astea? si cand?.. Salut. Aici este topicul intalnirilor din Bucuresti http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t=4763&start=2000 Am si eu o intrebare pentru Bucuresteni ,pe unde gasesc sa cumpar si eu o cheie dinamometrica sa aiba macar pina la 10dNm=100Nm .Sa nu ma cocoseze la pret ca nu vreau sa dublez pretul masinii . la cei de la drapper gasesti,dar nu stiu sa-ti spun exact care e domeniul de actiune al cheii iar pe cei de la drapper ii gasesti in comuna pantelimon vis a vis de fabrica de bere(care bere nu mai tin minte )
iulicuta2000 a scris:la cei de la drapper gasesti,dar nu stiu sa-ti spun exact care e domeniul de actiune al cheii iar pe cei de la drapper ii gasesti in comuna pantelimon vis a vis de fabrica de bere(care bere nu mai tin minte )

Bre iulicuta merci de sfat , cam greu sa ajung pina acolo.In sect IV se modernizeaza la greu .Parcarea este ca in timpul primului razboi mondial ieri au dat dracii peste ei si au mai tras niste santuri apoi dusi au fost .Banuiesc ca nu au avut in vedere ca masinile mai trebuie sa intre si sa iasa din parcare.Din pacate masina mea pot sa o deplasez doar 2-3 m,
aveam sanse dar cu un transportor blindat TAB cu 8 roti si 4 punti . in alta parte sincer nu stiu Locuiește cineva prin zona asta ?

Masina se afla la intersectia strazilor Vericescu si C. Nottara, in sectorul 3, langa Mc Donalds Dristor. E in spatele celui mai apropiat bloc acolo in intersectie, se vede usor
Salutare baietii!
Hop si eu in acest dragutz club de olcitisti:D
Sant un proaspat posesor de un RL 11 de prin '93
A...stau prin crangasi:D Pai... iti recomand cu incredere topicul Invitatie la palavragit - Intalniri de noapte Club Bucuresti pentru ca duminica la Palat nu s-au mai adunat oltcitistii cam de multisor. Alooo!!! Nu locuiește nimeni în zona Dristor ?

Parcă eu am fost mai cooperant, când am fost solicitat...
Zephirus a scris:Alooo!!! Nu locuiește nimeni în zona Dristor ?

daca nu ti-a raspuns nimeni pana acuma insemana cu nu au intrat cei care stau in zona dristor O intrebare pt voi astia din Bucuresti:Ati mai vazut oltcitul asta verde pe la voi?...parca este/era al lui kat_drive.
da ...al lui kat e... este in reparatii,kat poate sa spuna ce si cum ceva surprize cumva???
Zephirus a scris:Alooo!!! Nu locuiește nimeni în zona Dristor ?

Eu locuiesc in zona Dristor. Daca te pot ajuta cu ceva MP. Cam târziu... s-a vîndut deja.

În alte ordine de idei:
Cine e binevoitor să treacă pe la un magazin ACSA, să vedem de niște piese, pe care să mi le aducă la Națională ? te ajut eu ma balerinule sculptor care esti matale Bag samă iar vrei să te îmbeți moldovinește ccatolicește Mda...
Are cineva timp să treacă pe la un magazin de piese mâine, din cei care vin spre Națională ? Salut!
Stiti cumva daca un oltcit alb cu nr B 21 LFN e de la noi din club? salut!

vad ca asta e topicul cu intrebarile asa ca ma arunc si eu:

sambata la ora 11.30 trebuie sa ajung in Drumul Potcoavei, in Pipera Tunari. Pe unde ar trebui sa intru in Bucuresti (Urziceni sau DN1) si cam pe la ce ora? (ma duc la un interviu si nu as vrea sa intarzii) Depinde pe care parte vii... daca ocolesti muntii sau daca ii treci si o iei pe Brasov. Cand ma duceam in Tunari din centru o luam pe DN1 si dupa aeroportul de la Baneasa o luam spre Gradina Zoologica si tot inainte. Iar in capat, la intersectia aia in T, o luam la stanga. Desi nu-ti recomand varianta, ca la Baneasa sigur e foarte aglomerat. Si daca vii dinspre Urziceni si o iei pe centura vezi ca e tot aglomerat, asa ca oricum o dai tot nu-i bine.

Una peste alta, tinand seama de faptul ca este in zona de nord ar trebui sa te astepti oricum la aglomeratie mare si la trafic blocat by default. Asa ca ia-ti o marja serioasa de siguranta... macar o ora jumate, sau poate chiar doua daca nu ai GPS si nu stii exact adresa firmei - ca sa ai timp sa bajbai.

Vezi ca in principiu poate sa te ajute destul de mult si Wikimapia. http://www.wikimapia.org/#lat=44.5458297&lon=26.138792&z=14&l=0&m=a&v=2 Dragii mei,daca sunteti atat de amabili,exista posibilitatea sa trag o fuga impreuna cu consateanul meu road menace pana la dvs in capitala din dorinta efemera de a-mi procura niscaiva piese ptr olteanul meu.

acum,singurul magazin care-mi surade mai mult ar fi cel de langa bucur obor...o statie de tramvai mai incolo parca...ala mi-l amintesc si stiu sa nimeresc.

daca mai stiti vreunul care sa aibe sambata deschis.... noi ar trebui sa ajungem in jur de ora 11 in pipera. mai departe...nu stiu daca ma descalcesc.

Sau poate mai e vreun membru dornic de plimbare sa alerg pe la vreo doua trei magazine de oltici.

orice detalii legate de program/ numere de telefon ale magazinelor sunt mai mult decat binevenite!

multumesc anticipat! Cel mai simplu e de pe DN1, la primul pod dupa intrarea in Bucuresti faci stanga pe sub el, apoi mergi drept, intrii pe Aleea Privighetorilor si iar mergi drept, treci pe langa gradina zoologica si intrii direct in Pipera-Tunari. E cel mai rapid drum, pe soseaua de centura e haos mereu. Fac zilnic drumul asta. Dracule, din ce stiu sigur, cel de pe turda e deschis sambata pana la 13. magazinul de la obor din cate auzisem a redus numarul pieselor de oltcit,cel de pe turda de care zice si corbu e deschis sambata de la 9 dimineata parca,doar ca e un drum sa zicem inutil sa vii de pe dn1 sa intri in bucuresti sa ajungi la magazinu de piese ca apoi sa o iei pe acelasi drum inapoi spre baneasa
recomand sa vii pe urziceni dimineata,intri in bucuresti,mergi pe turda de acolo pleci mai departe spre baneasa si noroc bun
din fericire inca e vacanta,multa lume e plecata din bucuresti,o sa prinzi putina aglomeratie in baneasa dar mai mult de 15-20 de minute nu ai cum sa faci de pe turda de la magazin pana treci de zona crepusculara baneasa
ca fapt divers astazi am facut un drum ploiesti buzau bucuresti ploiesti implicit am intrat in bucuresti pe la Europa si am iesit prin baneasa si de la europa pana in baneasa am facut cam 45 de minute,trafic moderat si destui prosti care au uitat cum e cu incadrarea,prioritatea etc...sambata dimineata sigur intrarea in bucuresti va fi mai lejera,in schimb iesirea spre baneasa posibil aglomerata,marja aia de eroare e bine sa existe Ahaa... vii sambata...! Nu citisem cu atentie. Atunci se mai schimba nitel datele problemei in bine in ceea ce priveste traficul... ia-ti totusi o marja de siguranta de vreo 45 de minute, ca sa ai timp sa gasesti adresa. superb,acu nu-mi mai ramane decat sa folosesc gps-ul de pe net sa vad pe unde-i turda ) multzam mult bre...daca e sa vin cu baietul asta,ma opresc pe la magazine. cat sta el la interviu,poate dau o fuga si pe la ala din obor..sa vedem cum sta treaba:)

alte variante/versiuni de magazine? pe langa magazinul de la obor luccrez eu... din pacate piesele de oltcit pe care le au ei tind la zero... de cate ori am trecut sa intreb ceva nu aveau... sau nu stiau sa fi avut... bogdaprosti... io am luat adresele de pe acsa: respectiv Breaza si Brancusi...

in afara de astea doua magazine si cel de la obor si turda,mai stiti altele? macar sa le luam la rand as avea nevoie de "adresa" de la cel din turda...ca eu mi-s mai provincial asa....doamne-ajuta de gps,ca altfel )

o sa ajungem dimineata pe la 8 in bucuresti,cam asta e tinta ) http://www.wikimapia.org/#lat=44.4617704&lon=26.0719138&z=18&l=0&m=a&v=2 Na si adresa din pacate nu stiu sa ti-o zic dupa numele strazii. Oricum, intrebi de intersectia Turda cu Mihalache si ar trebui sa stie lumea. multumiri multe...am reusit sa vizitam toate cele 4 magazine mai mult din exterior....ptr ca erau fie inchise,fie am ajuns noi prea devreme si n-am avut timp sa asteptam;)

sarumana mult pentru ajutor si explicatii,ne-am descurcat...chiar m-am descurcat foarte bine...atat de bine,ca la intoarcere mi-am luat liber de condus vreo luna dat de sus...de la cap de creta. ce fac bucurestenii peste vreo 2saptamani...vineri/sambata/duminica?
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Următoare
Pagina 37 din 39
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum