Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Bucuresti
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Cativa din ei vor fi la Paltinu norocosi:)
eu posibil sa ajung cu rabla pe la voi...inca nu stiu exact data in caz ca unii sunt la paltinu oamenii care trebuie vor fi prezenti in bucuresti am si eu o intrebare pentru cunoscatori: cum ajung de la gara de nord la aeroportul otopeni ? preturi, variante ...
si cam care ar fi durata daca trenul ajunge la 13:30 ?

multumesc intrebarea importanta e alta : la ce ora pleaca avionu ?
de la gara spre otopeni...autobuzul 205 pana la baneasa si de acolo trebuie sa intrebi ce traseu de autobuz merge spre otopeni ca imi scapa aceasta informatie acum
cu masina personala cunoscand rute ocolitoare faci intre 45 de minute si o ora si ceva am incurcat borcanele
trenul ajunge la 11:09, avionul pleaca la 13:30

Am gasit tot eu ...

Linia 783
Pta Unirii > N. Balcescu > Lascar Catargiu > Aviatorilor > N. Prezan > Sos. Kiseleff > Sos. Bucuresti/Ploiesti > Aeroport Baneasa > Aeroport Henry Coanda

Acuma ... cum ajung la unul din punctele traseului 783 ?
Si as avea timp sa ajung cu autobuze ?
dragosh a scris:trenul ajunge la 11:09, avionul pleaca la 13:30
Pleci din Iasi cu trenul de noapte (23:20), ajungi in Bucuresti la ora 06:00 si pina la ora 13:30 ai timp sa ajungi la Otopeni. iei metroul de la gara o statie pana la victoriei,si cand urci spre suprafata inainte de ultimele trepte spre iesire se face un culoar la stanga care la iesire are fix statia de autobuz daca nu ma insel
si mai mult ca sigur ai timp sa ajungi...numa ca in aeroport trebuie sa te misti repedemdin cate stiu trebuie sa fii acolo cu o ora inainte de decolare... ok, multumesc de raspunsuri
cel mai bine cum a zis laurentiu avind in vedere ca e prima data si la noi toate merg cum merg ... Mai bine sa te invarti prin aeroport 3-4 ore, decat sa fii blocat in trafic si sa vezi cum pleaca avionu... Iaca m-a ajuns și pe mine nevoia la colejii din capitală..

Așadar, luni între orele 11-12 ajunge în "autogara" Massaro un prieten de-al meu, care de acolo trebuie să ajungă la aeroport în Otopeni.
Este cineva disponibil să-l preia și să-l conducă până la aeroport? Omul "sare la cap" cu benzina, plus...

CU ocazia asta vă luați și burdufurile. Sunteți siguri că ajung și scutiți banii de curier.

Autogara unde ajunge este aici: http://www.wikimapia.org/#lat=44.4503024&lon=26.0776377&z=17&l=0&m=a&v=2&search=gara%20de%20nord
amplasament aproximativ 200 m direcție nord-est față de Gara de Nord langa autogara aia e o statie de ratb,ia 205-u pana la baneasa si de acolo autobuz spre otopeni
cine vrea burdufe sa faca pe dracu in 4 sa aiba timp
sau sa fie trimise tot prin curier/poste autobuzul spre otopeni, expres 783 vrea cineva un set de burdufe căldură ?
http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=212654#212654 pe unde va strangeti baieti? Incearca aici: http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=215603#215603 LA MULTI ANI! Pe anul 2009, baieti si fete. Toater cele bune. acum ca a venit caldura nu ar fi mai ok sa ne intalnim la palatul copiilor in timpul zilei? trafic lejer duminica, ziua soare si frumos...o cola sau mai stiu eu ce...si...LUMINA...mai bine decat pe intuneric la academie zic eu. re duminica dorm !!! laso` in colo de treaba Salutare bucuresteni!Cine poate sa-mi cumpere o elice si un releu de incarcare si sa le aduca la nationala sa mi le dea iar eu sa-i dau bani pe ele? Salutare, oameni buni. Ce mai faceti? Mai stie cineva ceva de Cezara mea? Baiatul care a cumparat-o de la mine este in Club? Sa auzim de bine. Multumim de-ntrebare, noi facem bine. Ca de obicei, parca doar ceva mai putini ca anul trecut. Dar la fel de verzi. La cine a ajuns masina, cum il chema pe forum? Salut. Numele lui pe forum este Cip_I. Sper ca o mai are. Hmmm... nu pot sa spun ca am auzit de el la intalnirile bucurestenilor - si nici pe forum nu prea l-am vazut. E drept ca si eu am chiulit de la cateva intalniri. Poate stiu altii... eu unu nu cunosc pe nimeni sa fi venit pe la intanliri este cineva invecinat cu cartierul berceni,str zarnesti nr. 8?
am nevoie de niste piese auto de la un nene din zona aia care nu vrea sa trimita prin curierat. supapa jr parca sta prin zona aia am luat legatura cu supapa_jr ,ma ajuta ,dar nu am posibilittea sa-i trimit banii intr-un cont de banca.
daca va cunoasteti cu supapa_jr si aveti un cont sau card lasati un mesaj va rog Stie cineva un mecanic de oltcit in apropiere de zona Progresu sau in Berceni? Am un Oltcit Club din 86 care nu mai are ITP, ceea ce implica dificultati in deplasarea pe distante mari . Vreau sa o pregatesc pentru inspectie si ar fi vorba de instalatia electrica, toba si montare aprindere electronica + anumite reglaje.
Multumesc anticipat. azi in mall in bacau la masa la KFC ( 'cause it's finger-fucking-licking good ) m-am intalnit cu kosson
tonim a scris:azi in mall in bacau la masa la KFC ( 'cause it's finger-fucking-licking good ) m-am intalnit cu kosson

baaa...si tu nu ai zis nica???? cand si la ce ora....??? unu , doua , cam asa
tonim a scris:unu , doua , cam asa

culme e ca eram prin zona ...chiar in Mall daca nu-ti era foame.... Mai conduce cineva din bucuresti oltcit? De ce ? Vrei sa o punem de o intalnire ? ar fi chiar interesant.... Poate o punem de-o intalnire cine stie dar, doar 2 (3 cu mine)? Mie tocmai ce mi-a expirat si asigurarea Sper s-o fac repede ca ard de nerabdare sa merg cu el Las' ca-i ieftina la tine Hai sa nu zici ca's rau...110 ron Mai, si eu am asigurarea expirata. Cat de ieftin o pot face la tine, Dan ? A nu se intelege gresit...eu nu fac asigurari

Dani facea referire ca la mine e mult mai ieftina decat la el (el are masina pe numele lui si eu pe numele lu' tata) restu' stiti si voi cum sta treaba cu experienta, varsta etc Am crezut caci cunosti pe cineva care le face. La fel e si in cazul meu, masina e trecuta pe numele meu.
Si eu care credeam ca fac economie de vreo 70 lei... George cat e asigurarea la tine??? E pe numele tau masina? In cazul meu e 8## lei pe un an cea mai ieftina si am 1.1 in acte Am spus mai sus ca masina e inmatriculata pe numele meu. Iar pe asigurare am dat anul trecut pe 6 luni - 185 lei.

Si totusi, pe cand o intalnire ?

Ar fi extrem de frumos sa participe si veteranii acestui forum: Bogdan Lascu, Pupa, Titus s.a. . Cam ieftin...pentru unu' de 22 ani Danel de mai sus plateste cateva milioane bune, la fel si toti ceilalti cu varste intre ~ 18-28 ani Asta-mi doresti tu mie ? Nu-ti doresc asta...ti-am zis cat costa asigurarea unuia de varsta noastra. Eu mai sus doar ii mai rasuceam putin cutitu' lu' Danel ca ne-am intalnit acum cateva zile si cand a auzit cat ma costa pe mine asigurarea a ramas

ps: Danee 112 ron, s-a scumpit!! m-ai blestemat aa? Si totusi, pe cand o intalnire
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Următoare
Pagina 38 din 39
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum