Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Sapphyra, sau nepoata cubului
Pagina 1, 2, 3  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Doamnelor ia pune tu linkurile corecte de la poze Nu arata mai bine cu spoilerele, pragurile vopsite negru sau culoarea masinii? Si rama aia de la haion tot mai bine o vopsesti neagra. Si in privinta deschiderii haionului... mai bine lasai cum era... Parerea mea!
Si alea de la becurile ce lumineaza numarul spate ce sunt , sau bate lumina aiurea in poza? Pragurile nu sunt vopsite da se vand si separat actuatoare...dar e cam 20 de lei unu..poate si mai ieftin...depinde de unde il cumperi...doar ca n-o sa poti folosi si actuatorul si manerul de usa...fie mergi doar pe actuator ca sa il deschida putin...si apoi sa-l ridici cu manerul...fie lasi asa cum e acum...altfel nu ai cum...
Zephirus a scris:... mai am de lucru ...
Da-i inainte cu tupeu acum cit inca mai tine vremea bunisoara.
In vara, la intilnire, poate vii cu propriul tau oltcit. Nenorocitule,ce ai facut?Te omor,te ucid,te spinzur,te impusc si la urma iti dau foc.Si asta ca imi esti dator vindut.Cel putin o betie si macar 2 partide de delirum trements.
Ba moldovene in cazul in care ai nevoie de ceva ajutor nu te sfii sa il ceri.Da cu o singura conditie;SCRIE SI TU IN LIMBA ROMANA.
CristiCiju a scris:
Si alea de la becurile ce lumineaza numarul spate ce sunt , sau bate lumina aiurea in poza?

Sunt benzi din alea de "chrom" care se lipesc... Auzi????Si cam cite actuatoare de alea de deschis haionul vrei?S-ar zice ca cica am vre-o 3.Iti ajung? pentru cei care nu stiu, noi ne avem foarte aproape:

La cererea ta, scriu in limba romana... castrata. Vezi totusi ca sunt si plug-in-uri pentru Pinguin, care "inteleg" diacritice.

Pai fii atent ca numa miercuri nu-i joi adica 14 si zi de preluat banii statului si duminica va caaaalc !

Sa pregatesti actuatoarele, cat si ceva solutii viabile.
Zephirus a scris:... duminica va caaaalc !
Poate nu uiti si de promisiunea din 28 noiembrie 2007 ( http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?p=153150#153150 ).
Zephirus a scris:pentru cei care nu stiu, noi ne avem foarte aproape:

baaai, sa-mi bag cracu' ce fete de adevarati aveti in poza astaaaa

zeph, fum alb=condens. atata timp cat nu e albastru, totul ok.
pupa a scris:
Zephirus a scris:pentru cei care nu stiu, noi ne avem foarte aproape:

ce fete de adevarati aveti in poza astaaaa
Mici la STAT dar................ mari la SFAT . Zepphireli Pinguinul meu e mai desteprt decit Fereastra ta.
In alta ordine de idei,ce garnituri ai zis ca ai nevoie?Alea de sub pompa?Sau iti pierde ulei pe la corpul inferior al pompei?Ca am primit oarece cadouri zilele astea si te pot servi cu 2 corpori inferioare de pompa de alimentare.Cit priveste acuatorul il vei primi dumineca.Asta in cazul in care ne calci. Dar ai muncit, frate, nu gluma.... Succes pe mai departe ! Garniturile DE O PARTE SI DE ALTA A ANTRETOAZEI pompei de benzina.
Mi-ar trebui garniturile alea, io zic ca ar fi clingherit, oricum un fel de carton care se imbiba cu ulei, carton simplu nu cred ca ar fi ca nu ar rezista la temperatura ridicata.
Daca nu intervin alte probleme, am doo lucruri de caaalcat: pretiniii din Club Oltcit Iasi si Praktikeru

Sanatate si s-auzim de bine! Ai ID de messenger??
Daca nu, cineva ti l-a clonat! Doar am mai zis c
Zephirus a scris:Doar am mai zis c WTF? Ati innebunit de tot!!!! Sunt chiar 2 garnituri suuubtiri, din carton, pe ambele parti ale antretoazei. Se dau cu vaZelina si se aplica. Poti sa le faci si din carton normal daca vrei, la lexu asa sunt si nu are probleme.
L.E.: Nu mai ai "bani" de piese? Ca mai mult ca sigur o sa primesti . Oricum, foarte tare esti nebun zeph Masina e draguta, mai trebe o 'perche' de jante de aliaj si putin lasata. Am avut o ofert Eu am jante de aliaj de dacie cu gume de 165 si pe spate am largit putin aripile.
Zephirus a scris:Am avut o ofert vezi ca am impresia ca sunt pentru rm rt , de alea cu roti de dacie Are b Ei, dragi mo uite deja s-a facut coada... si io sunt ultimul la ea zephirus ce ai nevoie , poate te ajut eu Astazi i-am schimbat electromotorul.

Ma enerva prea des... "c stai calm...eu am bagat la ulei ars in motorul vechi de 1100 si n-a avut nici pe dracu ba mai mult am facut cu el asa vreo 20 de mii de km... P Am revenit
Admine da' mult m S te-ai gandit sa vopsesti barile si pragurile in gri ? Poate in negru,gri arata urat am vazut, recent, o combinatie albastru cu gri pe un Tico si arata destul de bine ...am v bre zeph nu confunda s-o potrivi combinatia de culori pe masina aia...dar pe oltcit stii tu sigur ce se mai potriveste? Pe oltcit barile merg cel mai bine vopsite in negru...la unele forduri(nu ma lasa sa scriu modelul), sunt vopsite in gri,ca si cele din poza
... o combinatie alb cu negru.....
angel a scris:o combinatie alb cu negru.....

Mie mai mult imi placea cum arata masina ta in poza aia fata de cum este cu spoilerele albe...oricum imi place masina s-au schimbat multe de atunci arata bine multumesc mult pt aprecieri, dar haide sa nu stricam topicul omului Enervat de ne-func
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum