Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Iasi
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 99, 100, 101  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
salutare dragii mei!!! credeati ca ati scapat de mine???? ei bine, NU!!!
problema e ca nu am avut net in ultimele saptamani si nu am putut intra pe forum.
iar cu la intalnire cam greu de ajuns cand toata saptamana esti plecat si duminca iti zice "pretena": "da` nu stai cu mine? toata ziua esti plecat... macar duminica stai cu mine ..."
eh ... o sa vad eu ...
DanH a scris:sa nu ajungi"imparat"pt 10-15 minute...

Stai linistit ca am mai incercat metoda asta...e SIGUR ca nu se intampla nimic... Bine daca zici tu inseamna ca asa e,pt ca tu te cunosti mai bine.Apropo road menance daca ai spui unde te duci sa stii ca te va lasa macar pt 2 ore.Daca nu e de acord sa stii ca am niste formulare de cerere pt iesire in oras cu baetii si pot sa iti aduc una cind doresti tu ca sa i-o dai sa o citeasca sa o completeze si apoi esti liber.
Sau daca imi dai dresa de email ti-o pot trimite prin email. Dane trimite-mi si mie un formular de "cerere pt iesire in oras cu baetii" sa-l citesc si sa-l semnez tot eu!? Nu tu il citesti dar de semnat semneaza sotia/prietena/logodnica.
DanH a scris:Nu tu il citesti dar de semnat semneaza sotia/prietena/logodnica.

Nu, eu il citesc si tot eu il semnez (sotia nu are nimic impotriva) numai ca timpul isi face de cap. incoming special transport for grandpa
beware of JiDVei
maidanezu a scris:incoming ... beware of JiDVei

Te asteptam Dane si nu uita sa dai un semn cind ajungi in orasul celor 7 coline.

Drum Bun si sosea uscata de data asta am si eu carbu de 1,6 pe masina....promit sa incalzesc motoru...

sau sa nu-mi zici ca tu ai de-acu de 1,8 deja

oricum..te-asteptam Voi anunta pe forum ora cind ajunge JDV-ul in Iasi si eventual un loc si o ora de intilnire.
maidanezu a scris:incoming...

Inseamna ca ieri am avut o premonitie!!!
Oare exista telepatie intre oltcitisti

Oricum stau ca pe jar.... Danezul a ajuns in Iasi. Plec sa-l recuperez de pe unde este. Va mai anunt pe parcurs pt o intilnire.
Laurentiu a scris:Danezul a ajuns in Iasi. Plec sa-l recuperez de pe unde este. Va mai anunt pe parcurs pt o intilnire.

M-a sunat Laurentiu:
Intalnire cu Maidanezu, pe la 18:00-18:30, in Podu Ros, la pizzeria Ponte Rosso. Bine, bine si daca v-ti intilnit de ce nu scrie-ti nimic in legaatura cu asta sa stim si noi cei caaree nu am putut veni din alte motive?
DanH a scris:...de ce nu scrie-ti nimic in legaatura cu asta...

Pai, asa cum s-a si anuntat, ne-am intilnit la locul cu pricina cu singura diferenta ca am stat la parter in jurul unei mese rotunde si s-au discutat diverse probleme.
Au participat: Maidanezu, D_marius, TopCat, PuiDeDrac, BZN (Ovidiu), Gheko si Laurentiu - sper sa nu fi uitat pe cineva dar daca s-a intimplat, imi cer scuze. Pe la ora 21.00 ne-am retras spre salasurile noastre. A doua zi, Danezul urma sa-si continuie drumul spre Suceava iar noi, spre munca de zi cu zi.
In mare, a fost o intilnire de lucru dar fara poze .

Mai multe detalii, duminmica la intilnire .
DanH a scris:Auzi la el monser adicatalea care partid?Pai cum care monser?Normal ca al nostru ca doar niu eram sa trec la ei.Tradare,tradare dar nici chiar asa!!!!!!!!!
Si asta doar daca o cer interesele partidului.

Nea' Dan, "tradare, tradare da' sa stim si noi"
Laurentiu a scris:
Pai, asa cum s-a si anuntat ...

Pai ... si pentru cei care nu au net ... ....

Laurentiu a scris:
In mare, a fost o intilnire de lucru dar fara poze .

Daca as fi fost anuntat, as fi venit cu aparatul. Bine poate intr-un viitor foarte incert s-ar putea sa tradez dar cind voi trada pe oltcitisti voi anunta din timp si astat inseamna ca am facut un upgrade la ceva tot din gama citroen.Dar oricum mai am de asteptat cam mult si va curge multa apa pe senalul navigabil al fluviului Bahlui.
Hellmet a scris:Daca as fi fost anuntat, as fi venit cu aparatul.

22 02 2005, 17:29 a fost ziua cind la ora 16.00 erai in examen. Bre, dar ce v-ati inghesuit azi la intalnire...era sa stea Laur iar singur...( stiu DanH, tu ai fost la serviciu ) INTALNIRE AUTO IN IASI !!! Detalii: http://www.automotorclub.com/forum/viewtopic.php?p=14566#14566

ptr cei interesati contactati pe toata lumea !!!

=====
Intalnire Auto IASI - 13 martie Palatul Culturii la ora 17.00
=========
Ce ziceti o facem si pe asta ???
Prima intalnire pe 2005 !!!
Laurentiu a scris:
Hellmet a scris:Daca as fi fost anuntat, as fi venit cu aparatul.

22 02 2005, 17:29 a fost ziua cind la ora 16.00 erai in examen.

Da, corect, dar intalnirea a tinut pana la ora 21 din ceea ce imi amintesc, iar examenul pana la 16.30. Dar sper sa mai fie si alte intalniri, insa nu ca asta. corect
Hellmet a scris: intalnirea a tinut pana la ora 21 din ceea ce imi amintesc...
Din cite imi amintesc si eu, aveai telefonul defect. Tatal tau te-a cautat si m-a sunat cind eram la intilnire. Intilnirea nu a fost planificata ci anuntata cu o seara inainte. Nu cred ca am vreo vina. Am anuntat atit cit am putut iar legatura dintre internet si mine a fost tinuta de D_marius.

Hellmet a scris: Dar sper sa mai fie si alte intalniri, insa nu ca asta.

vn04jie a scris:corect

Salut!

Laurentiu a scris: Din cite imi amintesc si eu, aveai telefonul defect.
Tatal tau te-a cautat si m-a sunat cind eram la intilnire. Intilnirea nu a fost planificata ci anuntata cu o seara inainte. Nu cred ca am vreo vina. Am anuntat atit cit am putut iar legatura dintre internet si mine a fost tinuta de D_marius.

Ce a fost, a fost ...

Laurentiu a scris:

Ma refeream la aceste intalniri, in care numai o parte din membri participa. Acest gen de intalniri, din punctul meu de vedere, nu ar fi de dorit. Ma primiti si pe mine in clubul vostru?
IS-01-UND a scris:Ma primiti si pe mine in clubul vostru?

Cum sa nu! Sa ma laud si eu putin!!!
Sunt fericitul posesor al 2 Oltcit-uri 12 TRS amandoua din '94. Dar acum circul doar cu unu dintre ele pt ca celalalt trebuie sa il inmatriculez .
IS-01-UND a scris:Ma primiti si pe mine in clubul vostru?

Bine ai venit! Daca nu ma insel tu esti cel cu TRS-ul verde metalizat? Oricine esre bine venit ca doar nu suntem un club exclusivist. Bine ai venit! Daca nu ma insel tu esti cel cu TRS-ul verde metalizat?[/quote]

fix ala si tu ai un oltcit visiniu metalizat nu care vine pe la tata la service ? Corect. incantat!!
IS-01-UND a scris:...pe la tata la service ?

Ai pile la service!! Haha... Nu cred ca mai pot intra zilele acestea pe internet. Mi s-a busit sursa la PC asa ca, ramine sa ne intilnim duminica la pizzerie. Tata are service in dancu unde repara oltcituri (in special). Si pot sa va spun ca se pricepe are multi clienti cu oltcituri care sunt foarte multumiti de serviciile prestate. Deci daca vreti sa va reparati masina la el contactatima. Auzi si dee unde aai luat masina,nu cumva de la MIKY/ Nu masina am luato de la un profesor iesit la pensie. Bine ca nu ai luat-o de la Miki pt ca in mod sigur ai fi avut mari probleme cu ea. pai asta cand am luato anu trecut avea 42 de mii de km in bord era ca noua masina dar de cand a intrat pe mana mea cox am bagat in ea de ia facut tata motorul de 2 ori !!! Apropo astia nu ma cred ca am prins cu oltcitul 180 km/h zic ca ii imposibil cu o masina asa de veche sa prinda asa de mult . !!! LOL !!! Care vrea sa isi repare bolidul incercati la servisul tatalui meu!!! Preturi ff mici !!! Calitatea reparatiei garantata !!! Pt. relatii contactatima la ID de yahoo messeneger Radu_lx . Duminica la intilnire, e posibil sa-l avem printre noi pe MaiDaneZ(e)u.
Laurentiu a scris:Duminica la intilnire, e posibil sa-l avem printre noi pe MaiDaneZ(e)u.

Ar fi frumos...mai ales ca ar putea fi prezenta mai multa lume...Dar oare vine tot pe fuga ??
D_marius a scris:Dar oare vine tot pe fuga ??
Dupa cite am inteles, de data asta va fi mai asezat . Salut!

In primul rand, bine ai venit printre noi!

IS-01-UND a scris:
am bagat in ea de ia facut tata motorul de 2 ori !!!

IS-01-UND a scris:
o masina asa de veche sa prinda asa de mult . !!! LOL !!!

Care a fost ordinea cronologica a evenimentelor?
(a) ai facut motorul pentru a merge cu 180km/h sau
(b) dupa ce ai ajuns la 180km/h, ai facut motorul de 2 ori?

Daca e prima varianta, parerea mea e ca nu se merita, mai ales ca pentru a merge cu astfel de viteza mai trebuie sa faci si unele "mici" reglaje pe la amortizoare, roti, etc. Daca e a doua varianta, atunci este normal.

Dar ce sa mai zic, "te-ai scos" ca doar ai service-ul aproape Oricum, felicitari, cu toate ca nu ma pot abtine sa nu incadrez actiunea de a demonstra un fapt de care orice masina (cat de cat "normala") e capabila in categoria "teribilismelor" tineretii.
Laurentiu a scris:Duminica la intilnire, e posibil sa-l avem printre noi pe MaiDaneZ(e)u.

Un calduros salut si din partea mea, caci nu cred ca pot veni din cauza laboratoarelor de la facultate. Vizita de miine a Danezului se contramandeaza . Noi ne intilnim la ora si locul stiut.
Daca e cald si vreme frumoasa, ne intilnim in parcare.
Laurentiu a scris:Vizita de miine a Danezului se contramandeaza . Noi ne intilnim la ora si locul stiut.

Maare pacat ...
Despre parcare, ce sa zic...chiar azi dimineata vorbeam cu TC si-i spuneam acelasi lucru, insa vremea e tare capricioasa...cine stie ce o fi la noapte ?!
D_marius a scris:... vremea e tare capricioasa...cine stie ce o fi la noapte ?!
Stam cu ochii pe geam si termometre. Cele doua locuri de intilnire nu-s foarte departe unul de altul .
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 99, 100, 101  Următoare
Pagina 3 din 101
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum