Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Iasi
Pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 99, 100, 101  Următoare

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Vreau sa stiu ce solutii ati adoptat pentru astuparea gaurilor de sub bara din fata pentru a mari cantitatea(calitatea) incalzirii in masina.
Eu am mai incercat cu bannda adeziva lata dar nu sunt multumit !se desprinde usor.
Multam !!!
dancit a scris:ce solutii ati adoptat pentru astuparea gaurilor de sub bara din fata ...
Gaurile din bara fata, le-am astupat cu polistiren expandat iar cele de sub bara, cu scoch lat. Va doresc Sarbatori Fericite,sanatate si La Multi Ani!
De asemenea multumesc tuturor membrilor din Iasi ,care m-au ajutat cu sfaturi .Sunt multumit ca v-am descoperit si asta datorita unui fluturas gasit in parbriz.

Fericire maxima!!

Daniel. Pt cine face sarbatorile la gura sobei si nu are altceva mai bun de facut, e asteptat duminica 26.12.2004 ora 11.00, la pizzeria Ponte Rosso pt ultima intilnire din acest an.

LA MULTI ANI 2005 Am platit azi RCA-ul la o mica agentie ARDAF. Bonusul este de 200.000 lei. Suma platita a fost de 485.000 lei / 6 luni.
Agentia se afla pe str. Sf. Lazar la parterul unui bloc (de la sediul SRI spre Pd. Ros pe stinga). Program: 8.30 - 16.00. O cautati pe d-na Alina si spuneti ca veniti din partea lui Paul. E singura agentie ce ofera bonusul de 200.000 lei. In mod normal, pt 6 luni si cap. de 1100 cmc, s-ar plati 686.000 lei. Daca intreaba de unde il stiu pe dl Paul ce ii spun? Cine e dl Paul...intreb pt ca maine tb sa ma duc si eu sa platesc
multumesc de pont
JOHNy a scris:Daca intreaba de unde il stiu pe dl Paul ce ii spun?
Ii spui ca-l cunosti de la Club Dacia . Urmatoare intilnire, e in prima duminica dupa data de 02.01.2005, ora 11.00, pizzeria Ponte Rosso. Dat fiind ca nu cred ca mai am timp sa intru azi pe forum, tin sa urez tuturor colegilor de forum, din Iasi si din alte judete ale tarii care isi exprima aici parerile in legatura cu Oltcit-ul, un calduros LA MULTI ANI si SARBATORI FERICITE alaturi de cei dragi si fie ca anul ce bine sa va aduca numai impliniri si bucurii alaturi de cei dragi voua.
LA MULTI ANI
JOHNy Un an nou fericit si plin de impliniri!Fie ca noul an sa iti aduca doar fericire,spor in casa si in suflet si tot ce iti doresti!LA MULTI ANI! Off-topic: La motociclete cum e cu asigurarea?... Cat, in functie de cmc.. Dragi concetateni va doresc un an nou mai bun, sanatate si cat mai multi km cu Oltcitu' fara reparatii!!

La Multi Ani!! MULTI ANI ! 2005 Anul Care a Venit Sa Va Aduca Numai Bine Si Sa Va Indeplineasca Toate Dorintele ! off topic --- stie careva care este numarul de telefon al magazinului de piese de oltcit din Pacurari?
Xeon a scris:off topic --- stie careva care este numarul de telefon al magazinului de piese de oltcit din Pacurari?

IOROM Pacurari = 0232.252.900
AutoSena Mall = 0232.233.860 Mii de multumiri Desi poate ca este cam tarziu, tin sa urez tuturor un An Nou fericit, multa sanatate si numai impliniri!

LA MULTI ANI! Salutare!

DanH a scris:Mai baieti voi ai dati de gindit in legatura cu benzina de la Shell.

Dane, dupa cum stii, si eu pun NUMAI de la Shell. Pana acum, adica de vreo 4 ani aproape de cand sunt in Iasi, nu mi s-a intamplat o data sa mi se infunde carburatorul punand benzina de la ei. Iar la drum lung, adica cca. 500 km pana acasa, nu am gasit o alta benzina mai buna decat VPower-ul lor. In rest, cat nu merg spre casa, pun premium si sunt foarte multumit de cum merge masinuta, asa ca eu nu am motive sa ma plang, nici macar acum pe timp rece.

DanH a scris:
In cazul asta la care statii ma sfatuiti sa ma duc sa iau benzina?

Pana sa pun de la Shell, luam de la LukOil pentru ca era mai aproape. Iarna imi placea cum merge si simteam ca merge mai bine decat cu cea de la Petrom cu care era obisnuita pana sa vin in Iasi. Ceea ce am observat la benzina LukOil e ca PARCA ar fi mai aditivata, motorul mergand mai "rotund" pe timp de iarna. Asa ca daca vrei sa faci un test, incearca tot de la LukOil, premium.

Multa Bafta! Imi puteti spune unde pot regla avansul aprinderii cu lampa stroboscopica (asta in cazul in care am tablita cu gradatiile unghiului Dwell stearsa).Multumesc anticipat
Xeon a scris:Imi puteti spune unde pot regla avansul aprinderii cu lampa stroboscopica ... am tablita cu gradatiile ... stearsa...

Tablita trebuie refacuta iar lampa stroboscopica, era acum citiva ani in service-ul Dacia de la Bucium. URA!!!!!!!!!
Dupa mult La Iasi, hibernare partiala si sesiune de examene Sper din toata inima sa nu mai fie si altceva.
Laurentiu a scris:La Iasi, hibernare partiala si sesiune de examene ?

Mie mi se trage de la sesiune! M-au terminat "indivizii" da ma,si mai sunt si tradatorii astia ai naibii,huooooo,jos cu ei... Acum pe 6.02. vin shi eu. dupa examenul de la Studiul materialelor trec pe la voi sa beau o cafea Salut!

TopCat a scris:Acum pe 6.02. vin un semn de viata ca mai traiesc si eu
Toto a scris:un semn de viata ca mai traiesc si eu

Nu e de ajuns . Trebuie sa faci si consumatie la pizzerie . Las Plec acas
TopCat a scris:Plec acas Da........chiar c
TopCat a scris:Plec acas bai marius..genial avatarul....cea mai misto poza care-am vazut-o pana acu ca avatar...serios...10x...marfa rau Ba tradatorule ce cauti tu aicea???? ciocu mic ca am auzit ca ai frecventat si tu de cateva ori dacia cu oaresce mini-accidente...asa ca.....ia hai...

io macar am o scuza..imi bag coada...

sa vad,musca pestele?? ai grija mare sa nu ramai fara coada pe vremea asta!!!!!!!

curat murdar monsher....auzi...tradare pe fatza...macar sa stim si noi,daca e in interesele partidului..

sa se revizuiasca cate putin pe ici pe colo,dar sa nu se schimbe nimic! curat murdar monser,adevarat curat murdar monser dar daca interesele partidului o cer tre si asta facuta deh,famelie mare..dupa buget.. pai ce sa facem bre daca remuneratia e dupa buget mica asta e Salut !

pui de drac a scris:bai marius..genial avatarul....cea mai misto poza care-am vazut-o pana acu ca avatar...serios...10x...marfa rau

sar'na!
DanH a scris:curat murdar monser,adevarat curat murdar monser dar daca interesele partidului o cer tre si asta facuta

Care partid? Al lor sau al nostru?
Sau te pomenesti ca esti agent dublu? Auzi la el monser adicatalea care partid?Pai cum care monser?Normal ca al nostru ca doar niu eram sa trec la ei.Tradare,tradare dar nici chiar asa!!!!!!!!!
Si asta doar daca o cer interesele partidului. Pt. miine, 20.02.2005 ora 11.00, isi anunta cineva prezenta
Laurentiu a scris:Pt. miine, 20.02.2005 ora 11.00, isi anunta cineva prezenta

Din pacate, mine de la 10:00 am examen.. Asa ca.., dar sunt cu sufletul alaturi de voi!
Ma revansez in semestrul doi Pai in mod lojic io as putea sa lipsesc oare?S-ar putea sa mai vina si Noroce ceel putin asa am inteles eu de la el.Si noi suntem alaturi de tine cu sufletul si multa bafta la examene.

[color=blue][/color]
DanH a scris:Si noi suntem alaturi de tine cu sufletul si multa bafta la examene.

Multumesc! Pacat ca a iesit ce a iesit...

P.S. Maine dimineata, nu o sa uit de cafeaua aia de care spuneai Da,dar ai grija ca sa nu cumva sa aibe acelasi efect ca la mine.Adika dupa ce o bei sa nu ajungi"imparat"pt 10-15 minute ca asa se intimpla la mine dupa prima cafea

Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Cluburi Oltcit Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 99, 100, 101  Următoare
Pagina 2 din 101
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum