Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Forumul a fost afectat ceva mai mult de 1 zi

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Dupa cum poate ati constatat, baza de date a forumului a fost afectata incepand de alaltaieri noaptea pana ieri seara cand am mutat baza de date pe alt server mysql si am restaurat forumul conform unui back-up din data de 8 februarie 2008, ceea ce insemna ca toate mesajele dintre 8 si 21 februarie deveneau pierdute.

Am anuntat in forumul "nou", ca se lucreaza la recuperarea la zi a bazei de date, si iata ca s-a reusit refacerea cu succes.
Deci forumul este la zi, mai putin ziua de ieri.

Ma bucur ca nu avem pierduta perioada de 2 saptamani.
Administrator a scris:Ma bucur ca nu avem pierduta perioada de 2 saptamani.
Nu se poate face un update automat la o anumita ora a intregului forum Cam in genul cum isi face AVIRA updateul la semnaturile virusilor. Va fi putin ingreunat traficul dar, eu zic ca se merita decit sa pierdem informatiile.
Din cite am observat, zilnic intre orele 15:00 si 17:00, forumul nu prea este accesat si cred ca atunci se poate face un backup.
Administrator a scris:... s-a reusit refacerea cu succes.

Multumim!
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Administrative Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum