Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

Coaja mea !!
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Se petriveste 100%. back......detalii: pus totu la loc dat 2-3 ture cu masina ~ 100km. Merge bine..se vede ca am segmentat motorul-trage parca un pic mai greu.
Problema cu acel furtun de benzen de la rezervor am rezolvat-o astfel: cumparat un furtun asemanator de dacie papuc/break - 7 lei (care e mai scurt cu ~6 cm fata de cel de oltcit), am taiat din cel vechi acea portiune de-mi trebuia ca sa ajunga furtunul pana la gura rezervorului, le-am imbinat (desi au aceleasi diametre interioare, cel de dacie e mai flexibil-se muleaza f bine pe cel de oltcit). Bagat coliere la imbinari ,strans bine .......si gata. Poate o sa rezolv si cealalta gaura din gatu ala de cauciuc de la buson-43 lei Nou. mai vedem.. Poze mai noi...mocheta cea noua...mai am de lucru la interior..totusi.

[mocheta nu am lipit-o cu "prenlandez" decat in lateral,la praguri. Sub ea am pus "pasla" aia pe care o avea vechea mocheta. Mocheta noua este subtirica si se muleaza bine pe tabla] ma,arata binisor verdele ala,dar trebuie sa mai pui prin masina verde negru si gri,ca altfel nu-i de acolo
p.s. ce sunt chestiile alea mici negre din spatele scaunelor?presuri?ma faci sa rad,eu am presuri care acopera complet mocheta si tot gasesc mizerie sub dansele sau le-ai pus doar de constrast? O sa mai fie ceva nuante/colori : verde,negru in loc de ce e acu. Gri, in schimb, nu o sa mai fie.
Chestiile alea mici, negre is presurile originale de Oltcit?..daca nu ma insel..
Au caracter temporar-pana imi iau alte covorase mai sanatoase si vizibil mai mari, negre.....sau..verzi? ..daca mai ramane spray verde o sa vopsesc si janta aia ruginita. tot in verde..
andr3it a scris:..daca mai ramane spray verde o sa vopsesc si janta aia ruginita. tot in verde..

o s
Iulius_je a scris:
andr3it a scris:..daca mai ramane spray verde o sa vopsesc si janta aia ruginita. tot in verde..

o s invers,si presurile lasa=-le negre pai si continuitatea/logica unde mai e, bre? Practic, o sa fie invers fata de combinatia de pe bord. Nu cred ca da prea bine. Inteleg ca ar fi prea mult verde daca vopsesc asa fetele inferioare....ma mai gandesc. cine a spus ca intotdeauna continuitatea e buna?
si unde e continuitatea latiimii bordului fata de latimea unei fete de usi? UpDate: Interior almost done :

A iesit bine interiorul .
Pune niste poze si cu exteriorul . V S-o vada si ochiul meu ghidus ca dupa vadane blondine Frumos tare interiorul! In curand o sa il vad si eu live. Multam de aprecieri prieteni. Si mie imi place mult cum a iesit.
Poze cu Exteriorul gasesti la prima pagina a Postarii prezentei masinutse-nu am mai modificat nimic notabil la exterior, in afara de ic:usi+hayon .
Interiorul nu e gata inca: mai trebuie un set de covorase+amplifu reparat+ ceva sistem pe fatza Mai este insa pana atunci..asa ca astept sa ne intalnim cu bucurie, noi, membrii Clubului intr-un loc far better than Gioonitza's Boobs, pardon, Divino.
Ca o completare a updateului: am imbracat fetele de usi superiore+buzunarele spate+plasticele din portbagaj
Material: bumbac luat la "kil" - (3m)- 48 lei
Prenadez - 15 lei
Spray negru Mat - 20 lei + Lac -20 lei -pt fetele de usi superioare si cele de la buzunarele spate+plasticele instrumentelor de bord+jantele lui nenea iulius.
Cum spunea cineva inainte: e mai greu decat pare-sa imbraci buzunarele spate.
P.s: mai nou m-am facut cu o Toba Finala din Inox Arada ffff bine...

ps: sa itneleg ca ai vopsit cu negru fetele superioare de la usi si ca nu sunt inbracate? Ad: fetele superioare is vopsite cu Negru Mat -2 straturi + 2 straturi de Lac, din acelea la 600 ml. e Cea mai buna gama de sprayuri/grund/Lac la 20 lei bucata

L.E: pana am pus poze..
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum