Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

inca o oltena tunata

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

un alt oltcit cu kitu' de la faberplast craiova...
frumos...so ochios (a jonglat bine cu culorile)
brava ...mie cel putin imi place cum a iesit!!! eu unu as fi renuntat la "ornamentele" clasice de trs...alea cu dunga rosie si tuningul unde e????? hai ma dog...de ce esti asa rau? Si cat a costat tot setul? Eu zic ca e pacat de forma frumoasa a Oltcit-ului sa ii pui mastile alea pe aripile spate si sa evidentiezi atata portierele cu pragurile alea. Spoilerul fata are umflaturile alea oribile in lateral
Culoarea negru le scoate prea mult in evidenta, ar fii mai discrete vopsite in culoarea caroseriei.
Astea sunt sfaturile mele, astept pietrele GUSTURILE NU SE DISCUTA ZIC EU.....(SI ALTII)
AdyAero a scris:Astea sunt sfaturile mele, astept pietrele
N-am tabarat pe el, i-am dat doar o idee, poate ii place si o urmareste. Nici mie nu imi plac galmele laterale de spoilerul fata, nu le gasesc rostul, iar usile par neterminate. Ca sa nu fiu asa...totusi bravo pentru munca depusa. bafta in continuare.Mai ai de lucru la el. o vopsea misto,spoilere vopsite si ar merge fara bandourile laterale.oricum daca tie iti place e cel mai importanrt. aceste praguri si spoilere nu au ce cauta pe oltcit,parerea mea ,odios sunt deacord cu dl Bogdan !

nu au ce cauta pe oltcit........................-ul tau !
DA-MI-le MIE Domnilor....sa nu tabaram pe om. ..... sa'l sfatuim doar
miitzaleonte buna treaba. de laudat efortul. dar, cum au spus'oi multi pe aceasta tema si mai ales aici, scapa de acele dungi. pica aiurea.... ca nuca'n perete. n al doilea rand, incearca sa vopsesti kitul in culoarea caroseriei sa mai dispara acele "mici" defecte. in rest... felicitari pentru munca depusa..

p.s. pune si tu preturile de la kit...
respect Mamaaaaaa si inca nu ti-au luat astia certificatul? Masina arata bine. Felicitari pentru rezultatul obtinut! MIE MASINA IMI AMINTESTE DE GIGEL AL MEU...
DAR LA MINE ERA ALTA BARA FATA SI ERA VOPSIT TOT KITU' IN CULOAREA MASINII!!! avand in vedere ca mie imi plac oltciturile stock nu prea am ce zice decat sa o mai descarci putin...masina este foarte incarcata cu plastic...si aspectul final nu este rau la ochi, dar nu arata a tuning ci mai repede a ceva luat si pus acolo ca da bine...

in general tuningul asta se face cu scopuri precise...ori aspect...ori performante...acum nu stiu poate nu arata atat de bine dar pe de alta parte ajuta buclierul la aerisirea motorului, bara din spate ajuta la controlarea circuitului aerului...capacele fac o aerisire buna a sistemului de franare....etc...daca nu...macar vopseste-le culoarea masinii...daca vrei ceva in 2 culori gaseste o combinatie placuta si subtila de culori... Multumesc tuturor pentru pareri.
Preturi: praguri 120 set
buclier 160
spoiler spate 120
(toate cu o mica reducere).

P.S: - mai astept pareri si critici ca fara ele nu progresam.
- am sa dau ornamentele (liniile) jos, m-am ferit de asta ca sa nu stric vopseaua dar intradevar nu prea dau bine.
Numai bine. In ciuda criticilor cred ca ai un oltcit dragut dar mai ai mult de lucru la el nu arata rau dar parca zbiara dupa niste jante mai mari eventual unele din aliaj(macar schimba capacele cu unele mai dragutze) si inca un sfat- schimba folia de pe geamuri ca da urat sau incearca sa pui una mai reusita(nu stiu sigur daca nu sunt geamurile murdare pe afara) BAFTA multa in continuare si spor la urmatoarele modificari Sincer .......... masina e jalnica . Parerea mea , pacat ca uni i-si bat joc de masinile astea totusi zic eu frumoase .Mai bine arata asa cum iese din fabrica decat asta
iulicuta2000 a scris:eu unu as fi renuntat la "ornamentele" clasice de trs...alea cu dunga rosie

Sunt de acord ... De asemenea nu imi place faptul ca spoilerele sunt prea joase si-i da aspectul de low rider. In rest, masina arata bine. Sper sa o pun si eu pe a mea de indata ce ii fac o baie schimba-i sitele ca alea de la faberplast sucks...o sa ai probleme mai mari ca masina cand aia de la calandru risca sa-ti sara inauntru. eu am dat 50 lei pe o sita mult mai tare( care nu se indoia la viteza) si cineva mi a prins-o ca silicon sau ceva de genul asta. apoi dupa un drum lung daca mergi la spalatorie poate sa spele sitele fara riscul sa se rupa de la presiune....
good luck...
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Masina Mea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Nu poți crea un topic nou în acest forum
Nu poți răspunde în mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum