Pagina de start
www.oltcit.ro (Oltcit, Dacia, ARO)

Întrebări frecvente   Căutare   Membri   Grupuri   Înregistrare 
 Regulament   Profil   Mesaje private   Autentificare 

cat de tare trebuie sa se incalzeasca un motor comprimat?

Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Motor, Consum, Circuitul de benzina
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Am un oltean pe care am pus un motor comprimat.
Cat de tare trebuie sa se incalzeasca un motor comprimat? Adica ma refer dupa ce mergi cu el mult . Vreau separat prin traficul de zi de zi din oras si ptr cand mergi in afara localitatii.
Am oarece probleme la el si vreau sa aflu cauza.

Cumva cilindrii de 1,1 alezati ptr pistoane de 1,3 influenteaza si aia in rau supraincalzirea motorului?

Au mai fost cazuri cand la motoare comprimate, cand e motorul foarte incins, sa se aprinda becul de ulei la relanti? Deci cam la 1000rpm sa nu se inteleaga gresit.
Astept raspunsuri daca se poate la obiect. zolti... ai user pe forum si exista sectiuni pentru intrebarea ta!!! nu trebuie sa deschizi topic nou aiurea si nu trebuie sa te ascunzi. pupa, gandeste profund, recunoaste ca adevarul este dincolo de noi si vei intelege ca trebuie... pur si simplu trebuie... Tu nu simti nevoia sa te ascunzi uneori pentru cateva momente sa fi singur in vederea limpezirii gandurilor? pupa, esti atat de insensibil
Format forum: Optimizat | LentAfișează mesajele:   
Crează un topic nou, separat de acest topic   Răspunde la mesajele din acest topic    Pagina de start -> Motor, Consum, Circuitul de benzina Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1
Poți crea un topic nou în acest forum
Poți răspunde la mesajele din acest forum
Nu poți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu poți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu poți vota în chestionarele din acest forum